Dieta

Kreatyna - wartościowe uzupełnienie diety sportowca

23/06/2024
Kreatyna to jeden z najpopularniejszych i najlepiej przebadanych suplementów diety, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób aktywnych fizycznie. Po kreatynę sięgają zarówno początkujący pasjonaci sportów siłowych, jak i doświadczeni zawodnicy skupiający się na dyscyplinach wytrzymałościowych. To wartościowy związek, który wykazuje potencjał anaboliczny, co sprawia, że kreatyna może pozytywnie oddziaływać na efektywność uprawianych aktywności i rezultaty treningowe.

Ból jelit – o czym może świadczyć?​

16/11/2023
Jelita to najdłuższy odcinek przewodu pokarmowego, który równomiernie wypełnia całą jamę brzuszną. Każdy z nas odczuł w swoim życiu ból jelit – w mniejszym lub większym nasileniu. Dlaczego jelita bolą?

Sylimarol - 3 ciekawe zastosowania preparatu. Sprawdź!

31/10/2023
Sylimarol to preparat pochodzenia naturalnego, który od lat cieszy się uznaniem wśród specjalistów i osób dbających o swoje zdrowie. Wyciąg sylimarolu jest wytwarzany z ostropestu plamistego i znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości wspierających pracę wątroby.

Dieta wegańska - czy jest dobra dla Twojego zdrowia i jelit?

22/05/2023
Dieta wegańska, czyli dieta wykluczająca produkty pochodzenia zwierzęcego, staje się coraz popularniejsza wśród osób dążących do zdrowego stylu życia. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dieta wegańska jest dobra dla naszego zdrowia i jelit?

Sacharyna (E954) i jej wpływ na zdrowie

24/02/2023
Sacharyna jest jedną z substancji chemicznych, która jest stosowana jako dodatek do żywności w roli słodzika. Niewątpliwie sacharyna skutecznie zastępuje cukier. W porównaniu do sacharozy, cukru stołowego, jest nawet 500 raz słodsza. Jednak pomimo jej ogromnej siły słodzącej, nie wszystkim zaleca się jej spożycie. Zastanawiasz się, jak sacharyna wpływa na zdrowie i czy włączyć ją do diety? Poznaj nasze porady!

Przewodnik wyboru najlepszych probiotyków i prebiotyków osłonowych dla zdrowia jelit

27/06/2024
Wybór odpowiednich probiotyków i prebiotyków jest kluczowy dla utrzymania zdrowia przewodu pokarmowego, szczególnie jelit. Te "dobre" mikroorganizmy oraz substancje odżywcze, które je wspierają, odgrywają istotną rolę w naszym zdrowiu, pomagając w zapobieganiu oraz leczeniu wielu dolegliwości. W dzisiejszym przewodniku zgłębimy tajniki wyboru najlepszych probiotyków i prebiotyków osłonowych, by maksymalnie wykorzystać ich korzystny wpływ na organizm.

Dieta dla zdrowych jelit

28/11/2020
Jelita to centrum zdrowotne organizmu. Co zrobić, żeby one same były zdrowe? Jakie pokarmy spożywać, a jakich unikać?

Jakie są przyczyny i objawy nietolerancji laktozy?

01/02/2020
Nietolerancja laktozy jest jedną z najczęściej spotykanych nietolerancji pokarmowych. U osób z tą dolegliwością po spożyciu mleka bądź innych produktów, które mają w składzie laktozę, pojawiają się problemy ze strony układu pokarmowego. Jakie są przyczyny i objawy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o nietolerancji laktozy.

Źródła żelaza w diecie

10/01/2020
Czy wiesz, że na świecie około dwóch miliardów ludzi może mieć niedobór żelaza? Sprawdź, w których produktach jest go najwięcej, a także kiedy jest lepiej przyswajalne.

Mikroflora bakteryjna - dlaczego bakterie są potrzebne?

28/07/2019
Pierwsze dowody na to, że drobnoustroje są fizjologicznym elementem ludzkiego organizmu zarejestrowano w 1880 roku. Każdy człowiek ma ich w sobie 90 milionów. Dlaczego są one nam tak potrzebne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o mikroflorze bakteryjnej.

Jak dbać o męską płodność?

25/06/2019
Jakość męskiej spermy jest uzależniona od wielu czynników. Duży wpływ ma masa ciała, dieta czy też styl życia. Również wady budowy narządów rodnych mogą zaburzyć męską produktywność. Dowiedz się jak dbać o męską płodność i poznaj sposoby na jej polepszenie.

Rola antyoksydantów w organiźmie.

01/04/2019
Gdy w organizmie pojawią się zaburzenia między procesami utleniającymi, a działaniem substancji przeciwutleniających, jesteśmy narażeni na wiele chorób. Co warto wiedzieć o antyoksydantach, jaka jest ich rola i gdzie ich szukać?

Wpływ pomidorów na zdrowie

14/02/2019
Pomidory są bardzo popularnymi warzywami ze względu na ich dostępność przez cały rok oraz nieograniczonych możliwości wykorzystania go w kuchni. Można wykorzystać go przy przygotowywaniu kanapek czy sałatek lub przy różnych posiłkach na ciepło. Są też wspaniałym  źródłem witamin i składników odżywczych, których potrzebujemy aby pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie i urodę.