Dieta

Celiakia u dzieci

11/08/2014
Wbrew powszechnym przekonaniom celiakia nie jest alergią, lecz przewlekłą, uwarunkowana genetycznie nietolerancją pokarmową glutenu. Choroba ta powoduje zaburzenia trawienia i wchłaniania jelitowego. Może ujawnić się w każdym wieku, najczęściej diagnozowana jest u dzieci.

Na czym polega żywienie optymalne

23/02/2014
Dieta optymalna została opracowana przez doktora Jana Kwaśniewskiego, dlatego czasami jest nazywana dietą Kwaśniewskiego. Wzbudza wiele kontrowersji. Ogranicza się w niej owoce i warzywa a spożywać tłuste posiłki. Na czym wiec polega to kontrowersyjne żywienie? Dowiedz się więcej.

Żywność Light - dobrodziejstwo czy oszustwo?

30/10/2013
Jogurt 0%, czekolada bez cukru, batonik fit, napój niesłodzony, majonez odtłuszczony , deser slim, chipsy light… Na sklepowych pólkach pojawia się coraz więcej produktów, które według obietnic producentów mają pomagać w odchudzaniu lub otrzymaniu smukłej sylwetki.

Metabolic balance - skuteczne odchudzanie, dieta czy zdrowy styl życia?

03/04/2013
Na czym polega program żywieniowy metabolic balance? Czy można dzięki niemu zrzucić zbędne kilogramy? Czy mogą z niego skorzystać pacjenci chorzy na cukrzycę?  Na te, i inne pytania, odpowiada dr Jaroslaw Opiela, specjalista diabetolog z Poznania, opiekun medyczny metabolic balance. 

Naturalne afrodyzjaki

18/03/2013
Niejednokrotnie kierujemy się powiedzeniem "przez żołądek do serca". Okazuje się, że nie tylko do serca, ale i naszych zmysłów. Dowiedz się co je pobudza.

Anemia - choroba, która lubi kobiety!

14/05/2012
Kiedy czujemy się zmęczone i zniechęcone do życia, zwykle to  bagatelizujemy. Wydaje nam się, że wszystkiemu winna jest psychika, albo przyczyny złego samopoczucia.  Nie kojarzymy jednak, iż tego typu  dolegliwości mogą być związane z … anemią.

Naturalne sposoby na bolesne miesiączki

14/04/2012
Skurcze w dole brzucha bywają tak dokuczliwe, że trudno Ci wstać z łóżka? Zamiast połykać kolejne tabletki, może lepiej sięgnąć po zioła albo termofor z ciepłą wodą?

Alergia pokarmowa u dzieci

17/03/2009
Alergią pokarmową nazywamy nieprawidłową reakcję organizmu na składniki zawarte w pokarmie. U dzieci alergicznych każda substancja może stać się intruzem - także taka, która na co dzień jest dla młodego organizmu nieszkodliwa – substancje takie nazywamy alergenami.