Kobieta

Co daje kwas hialuronowy na włosy?

22/03/2023
Odpowiednia pielęgnacja włosów ma ogromne znaczenie dla każdej kobiety. Nie bez powodu mówi się, że włosy są naszą wizytówką. Podkreślają pewność siebie i subtelną urodę pań. Sporą popularnością cieszy się kwas hialuronowy na włosy, który jest coraz częściej wybierany przez kobiety. Przyjrzyjmy się temu, co warto wiedzieć o tym produkcie. Co daje kwas hialuronowy na włosy? Czym się cechuje?

Rola progesteronu w organizmie kobiety

04/01/2023
Progesteron to hormon płciowy żeński, odpowiedzialny wraz z estrogenami za regulacje cyklu miesiączkowego u kobiety. Wpływa na płodność oraz przebieg ciąży. Jaką rolę odgrywa i czym skutkują wahania jego steżęnia?

Lignany lniane - w czym tkwi ich moc?

31/10/2020
Lignany są to hormony roślinne zaliczane do fitoestrogenów. Uczestniczą w procesie wzrostu i rozwoju roślin. Przyjmowane wraz z pożywieniem wykazują pozytywne działanie na ludzki organizm. W czym twki ich moc? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o lignanach.

Stężenie hormonów płciowych u kobiet z chorobą wieńcową

06/06/2020
Czy wiesz, że choroby układu sercowo-naczyniowego są główną przyczyną zgonów i istotną przyczyną chorobowości u kobiet w Polsce? Według danych statystycznych 57,1% zgonów u pacjentek powyżej 25. roku życia powodują choroby serca i naczyń.

Czym jest hiperprolaktynemia?

02/03/2020
Prolaktyna wydzielana przez przysadkę mózgową to hormon odpowiadający głównie za regulację płodności i laktację. Zbyt wysoki poziom prolaktyny w organizmie może powodować różnego rodzaju dolegliwości. Zaburzenie to dotyczy głównie kobiet, ale może pojawić się także u mężczyzn. Sprawdź jakie objawy wskazują na podwyższoną prolaktynę.

Kwas foliowy - jaki wpływ ma na kobietę?

14/09/2019
Kwas foliowy głównie kojarzony jest z kobietami, które starają się o potomstwo. Odgrywa on też ważną rolę w życiu kobiety nie tylko w tym czasie, ale i przez całe życie. Jaki wpływ ma na kobietę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej informacji o kwasie foliowym.

Waginoza bakteryjna, czyli infekcje bakteryjne pochwy

06/07/2019
Waginoza bakteryjna to jedna z najpopularniejszych diagnozowanych chorób dróg rodnych. Najczęściej występuje u młodych kobiet, do 30. roku życia, które są aktywne seksualnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o infekcji bakteryjnej pochwy, jaką jest waginoza bakteryjna.

Nowoczesna inwestycja w ciało, czyli o zaletach depilacji laserowej

29/04/2019
Depilacja laserowa jest współcześnie, najbardziej skuteczną metodą walki z owłosieniem. Jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i pozwala na trwałe usunięcie włosków. Depilacja innymi metodami bywa często czasochłonna i nie przynosi tak dobrych efektów, a nawet może powodować pewne komplikacje. Korzystanie z metody laserowej w przeciwieństwie do innych przynosi najlepsze efekty.

Owulacja, co to jest i jak obliczyć dni płodne?

23/03/2019
Owulacja to czas, kiedy w organizmie kobiety uwalnia się komórka jajowa i możliwe jest zapłodnienie. Warto wiedzieć, kiedy zachodzi owulacja i znać swój cykl. W poniższym artykule opisujemy, jak możesz rozpoznać, kiedy w twoim organizmie zachodzi owulacja.

Jak zmienia się skóra kobiety w przeciągu lat?

25/01/2019
Największy wpływ na wygląd naszej skóry mają hormony. Do zmian w gospodarce hormonalnej dochodzi w czasie dojrzewania, ciąży oraz w okresie menopauzy. Sprawdź, co się zmienia, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat oraz co możesz zrobić, by na każdym etapie życia wyglądać pięknie.

Metody antykoncepcji

10/12/2018
W obecnej chwili kobiety mają do wyboru rozmaite metody ancykoncepcji. W zleżności od metody, antykoncepcję długoterminową stosuje się raz na miesiąc, raz na 3 lata lub nawet co 5 lat. Poznaj dostępne w Polsce metody antykoncepcji długoterminowej.

Co to jest hiperandrogenizm?

26/10/2018
Hiperandrogenizm to inaczej nadmiar męskich hormonów. U kobiet zaburzenie to daje szereg bardzo nieprzyjemnych objawów. Androgenizacja oznacza pojawienie się męskich cech takich jak: nadmierne owłosienie, łojotok, zmiana sylwetki, łysienie, nadwaga. Wysokie androgeny są charakterystyczne dla chorób jajników i nadnerczy. Zaburzenie często towarzyszy zespołowi policystycznych jajników.

Zatrzymanie moczu u kobiet

06/10/2018
Zapalenie przewodu moczowego to częsty i nieprzyjemny problem kobiet. Jeżeli cierpisz na zatrzymanie moczu i nie wiesz co jest tego przyczyną oraz jak sobie z tym poradzić to ten artykuł jest dla Ciebie.

Bolesny problem - przerost warg sromowych mniejszych

28/09/2018
Przerost warg sromowych to nie tylko problem natury estetycznej, ale również dolegliwość utrudniająca normalne funkcjonowanie. Przyczyny nie są do końca poznane, zmieniony srom może być defektem genetycznym. Zdarza się także, że dochodzi po powiększenia warg sromowych po porodzie.