Kobieta

Podkolanówki uciskowe – zadbaj o swoje nogi w czasie podróży

23/11/2023
Stosowanie podkolanówek uciskowych to jeden ze sposobów na uniknięcie puchnięcia nóg w czasie podróży. Produkty te pozwolą także zapobiegać rozwojowi poważniejszych chorób, takich jak zakrzepica. Warto więc przyjrzeć się ich działaniu i dowiedzieć się, jakie wyroby kompresyjne najlepiej sprawdzą się w naszej sytuacji.

Co daje kwas hialuronowy na włosy?

22/03/2023
Odpowiednia pielęgnacja włosów ma ogromne znaczenie dla każdej kobiety. Nie bez powodu mówi się, że włosy są naszą wizytówką. Podkreślają pewność siebie i subtelną urodę pań. Sporą popularnością cieszy się kwas hialuronowy na włosy, który jest coraz częściej wybierany przez kobiety. Przyjrzyjmy się temu, co warto wiedzieć o tym produkcie. Co daje kwas hialuronowy na włosy? Czym się cechuje?

Rola progesteronu w organizmie kobiety

04/01/2023
Progesteron to hormon płciowy żeński, odpowiedzialny wraz z estrogenami za regulacje cyklu miesiączkowego u kobiety. Wpływa na płodność oraz przebieg ciąży. Jaką rolę odgrywa i czym skutkują wahania jego steżęnia?

Lignany lniane - w czym tkwi ich moc?

31/10/2020
Lignany są to hormony roślinne zaliczane do fitoestrogenów. Uczestniczą w procesie wzrostu i rozwoju roślin. Przyjmowane wraz z pożywieniem wykazują pozytywne działanie na ludzki organizm. W czym twki ich moc? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o lignanach.

Stężenie hormonów płciowych u kobiet z chorobą wieńcową

06/06/2020
Czy wiesz, że choroby układu sercowo-naczyniowego są główną przyczyną zgonów i istotną przyczyną chorobowości u kobiet w Polsce? Według danych statystycznych 57,1% zgonów u pacjentek powyżej 25. roku życia powodują choroby serca i naczyń.

Czym jest hiperprolaktynemia?

02/03/2020
Prolaktyna wydzielana przez przysadkę mózgową to hormon odpowiadający głównie za regulację płodności i laktację. Zbyt wysoki poziom prolaktyny w organizmie może powodować różnego rodzaju dolegliwości. Zaburzenie to dotyczy głównie kobiet, ale może pojawić się także u mężczyzn. Sprawdź jakie objawy wskazują na podwyższoną prolaktynę.

Kwas foliowy - jaki wpływ ma na kobietę?

14/09/2019
Kwas foliowy głównie kojarzony jest z kobietami, które starają się o potomstwo. Odgrywa on też ważną rolę w życiu kobiety nie tylko w tym czasie, ale i przez całe życie. Jaki wpływ ma na kobietę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej informacji o kwasie foliowym.

Waginoza bakteryjna, czyli infekcje bakteryjne pochwy

06/07/2019
Waginoza bakteryjna to jedna z najpopularniejszych diagnozowanych chorób dróg rodnych. Najczęściej występuje u młodych kobiet, do 30. roku życia, które są aktywne seksualnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o infekcji bakteryjnej pochwy, jaką jest waginoza bakteryjna.

Nowoczesna inwestycja w ciało, czyli o zaletach depilacji laserowej

29/04/2019
Depilacja laserowa jest współcześnie, najbardziej skuteczną metodą walki z owłosieniem. Jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i pozwala na trwałe usunięcie włosków. Depilacja innymi metodami bywa często czasochłonna i nie przynosi tak dobrych efektów, a nawet może powodować pewne komplikacje. Korzystanie z metody laserowej w przeciwieństwie do innych przynosi najlepsze efekty.

Owulacja, co to jest i jak obliczyć dni płodne?

23/03/2019
Owulacja to czas, kiedy w organizmie kobiety uwalnia się komórka jajowa i możliwe jest zapłodnienie. Warto wiedzieć, kiedy zachodzi owulacja i znać swój cykl. W poniższym artykule opisujemy, jak możesz rozpoznać, kiedy w twoim organizmie zachodzi owulacja.

Jak zmienia się skóra kobiety w przeciągu lat?

25/01/2019
Największy wpływ na wygląd naszej skóry mają hormony. Do zmian w gospodarce hormonalnej dochodzi w czasie dojrzewania, ciąży oraz w okresie menopauzy. Sprawdź, co się zmienia, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat oraz co możesz zrobić, by na każdym etapie życia wyglądać pięknie.

Metody antykoncepcji

10/12/2018
W obecnej chwili kobiety mają do wyboru rozmaite metody ancykoncepcji. W zleżności od metody, antykoncepcję długoterminową stosuje się raz na miesiąc, raz na 3 lata lub nawet co 5 lat. Poznaj dostępne w Polsce metody antykoncepcji długoterminowej.

Co to jest hiperandrogenizm?

26/10/2018
Hiperandrogenizm to inaczej nadmiar męskich hormonów. U kobiet zaburzenie to daje szereg bardzo nieprzyjemnych objawów. Androgenizacja oznacza pojawienie się męskich cech takich jak: nadmierne owłosienie, łojotok, zmiana sylwetki, łysienie, nadwaga. Wysokie androgeny są charakterystyczne dla chorób jajników i nadnerczy. Zaburzenie często towarzyszy zespołowi policystycznych jajników.

Zatrzymanie moczu u kobiet

06/10/2018
Zapalenie przewodu moczowego to częsty i nieprzyjemny problem kobiet. Jeżeli cierpisz na zatrzymanie moczu i nie wiesz co jest tego przyczyną oraz jak sobie z tym poradzić to ten artykuł jest dla Ciebie.