Kobieta

Podkolanówki uciskowe – zadbaj o swoje nogi w czasie podróży

Publikacja: 23 listopad 2023
Stosowanie podkolanówek uciskowych to jeden ze sposobów na uniknięcie puchnięcia nóg w czasie podróży. Produkty te pozwolą także zapobiegać rozwojowi poważniejszych chorób, takich jak zakrzepica. Warto więc przyjrzeć się ich działaniu i dowiedzieć się, jakie wyroby kompresyjne najlepiej sprawdzą się w naszej sytuacji.

Puchnięcie nóg w czasie podróży – jak sobie z nim radzić?

Długie podróże, choć niewątpliwie bywają ekscytujące, często wiążą się z dużym zmęczeniem. Bez względu na to, czy środkiem transportu jest samolot, samochód czy pociąg, przebywanie przez kilka godzin w jednej pozycji jest dla organizmu dużym obciążeniem i może powodować ból kręgosłupa oraz inne problemy. Często nie zdajemy sobie także sprawy z tego, że podróże takie są także bardzo obciążające dla naszych nóg. Ze względu na pogorszenie krążenia, żyły mogą nie być w stanie w pełni efektywnie odprowadzać krwi do serca, czego skutkiem mogą być spuchnięte kostki. W niektórych przypadkach może dojść jednak do jeszcze poważniejszych problemów, takich jak powstanie zakrzepu.

Aby zniwelować ryzyko wystąpienia tych dolegliwości, należy podjąć właściwe działania profilaktyczne. Co w takim razie warto robić w czasie podróży? Jeżeli jest to możliwe, powinniśmy regularnie zmieniać pozycję ciała – wstawać, spacerować lub wykonywać proste ćwiczenia. Warto także zadbać o odpowiednie nawodnienie. Niezwykle pomocne może okazać się jednak również wyposażenie w podkolanówki uciskowe, które zadbają o zdrowie naszych nóg.

Podkolanówki uciskowe na długą podróż samolotem, samochodem i pociągiem

Podkolanówki uciskowe to wyrób medyczny, który stosowany jest jako element profilaktyki przeciwzakrzepowej. Produkty te wywierają kontrolowany i stopniowany ucisk na nogi, przez co ułatwiają pracę żył. Dzięki temu chronią więc one przed dolegliwościami, które odczuwamy podczas długich podróży samolotem, samochodem i pociągiem. Aby podkolanówki uciskowe damskie lub męskie działały jak najlepiej, muszą być one odpowiednio dobrane do naszych potrzeb. Jak to jednak zrobić?

Jakie podkolanówki uciskowe damskie i męskie sprawdzą się w czasie podróży?

Zarówno podkolanówki damskie uciskowe, jak i inne produkty przeciwżylakowe występują w różnych klasach kompresji. Niektóre z wyrobów są więc przeznaczone do stosowania profilaktycznego, inne natomiast są zalecane w przypadku występowania konkretnych dolegliwości żylnych. Gdy wybierasz podkolanówki uciskowe, dobrze jest więc skonsultować się z lekarzem, który doradzi, jaki produkt będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Ostatnie publikacje