Leczenie w ramach NFZ

Programy profilaktyczne NFZ - dbajmy o swoje zdrowie

05/03/2021
W Polsce istnieje kilka porgramów profilaktycznych, w których branie udziału skutecznie umożliwia wykrycie wczesnego stadium choroby. Świadomość o możliwości wykonania bezpłatnych badań jest bardzo istotna, dlatego poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat obecnych programów profilaktycznych.

Informatyzacja ochrony zdrowia - E-RECEPTY

16/01/2021
Postępująca informatyzacja ochrony zdrowia w Polsce wprowadza nowe rozwiązania. Jedną z nowości są e-recepty i e-skierowania. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące e-recept.

Zmniejszenie biustu w ramach NFZ - komu przysługuje?

31/05/2019
Paradoksalnie zbyt duży biust dla niektórych kobiet może być powodem do zmartwień. Za duże piersi mogą powodować różne dolegliwości zdrowotne. W niektórych przypadkach operacja zmniejszenia biustu może być refundowana przez NFZ. Komu przysługuje zmniejszenie piersi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?

Badanie przesiewowe noworodków

21/01/2019
Program badań przesiewowych pomaga wykrywać choroby wrodzone u noworodków. W Polsce rodzi się ponad 400 dzieci rocznie z wadami metabolicznymi. Dzięki tym badaniom można wykryć chorobę wrodzoną przed wystąpieniem objawów.

Przesiewowe badanie raka jelita grubego

16/12/2018
Program badań przesiewowych ma na celu zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego o 60-90%. Badanie wykrywa polipy u ponad 25% badanych, których usunięcie znacznie ogranicza ryzyko choroby.

Jak ubezpieczyć się dobrowolnie?

29/11/2018
Czy wiesz, że sam możesz ubezpieczyć się dobrowolnie w ZUS. Gdy nie masz swojej działalności gospodarczej ani nie jesteś zatrudniony na żadną umowę możesz sam złożyć wniosek do ZUS o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne.

Refundacja leków

13/10/2018
Czy wiesz, że w roku 2018 między majem a lipcem, nastąpiło wiele zmian w programach lekowych. Dlatego warto często sprawdzać strony ministerstwa zdrowia.

Jakie operacje plastyczne są refundowane przez NFZ?

17/09/2018
Chirurgia plastyczna jest stosunkowo młodą, lecz szybko rozwijającą się dziedziną medycyny. Operacje plastyczne budzą coraz większe zainteresowanie. Nie są jednak jeszcze zbyt popularne między innymi ze względu na wysokie ceny zabiegów, które wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednak ten dział nauki służy poprawie naszego wyglądu nie tylko ze względów estetycznych. Czasem jest koniecznością i dlatego w niektórych przypadkach zabiegi są refundowane.

Wodne karetki pływające po jeziorach na Mazurach

16/08/2018
Lato i ciepłe temperatury zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu i korzystaniu z piękna i chłodu oferowanego przez jeziora. Jednak aby preferowana przez tak wielu odpoczywających ludzi forma rekreacji była bezpieczna NFZ zabezpieczył funkcjonowanie wodnych zespołów ratownictwa medycznego.