Leczenie w ramach NFZ

Chory bezdomny

12/08/2008
Czy osoba bezdomna, przebywająca np. w schronisku, może liczyć na opiekę medyczną? Na to pytanie odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Pani Maria Matusiak.

Zbadaj piersi - bezpłatnie!

09/08/2008
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet, stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost zachorowań występował w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia. Pamiętajmy jednak, że wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne!

Dokumentacja Medyczna

18/07/2008
Zmieniłeś lekarza i chciałbyś przenieść dokumentacje medyczną? Zastanawiasz się czy przychodnia może wydać Ci oryginalne dokumenty? A może nie wiesz jak długo placówka ma obowiązek przechowywać kartoteki? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

06/07/2008
Wyjeżdżasz do Włoch na wakacje? Chcesz rozpocząć studia we Francji? A może planujesz odwiedzić rodzinę Wielkiej Brytanii? Pamiętaj, aby przed zagranicznym wyjazdem odebrać z Narodowego Funduszu Zdrowia Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która w nagłej sytuacji zapewni bezpłatną pomoc medyczną.