Leczenie w ramach NFZ

Co zrobić, gdy eWUŚ wyświetli nas na czerwono?

08/08/2018
eWUŚ –( Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) pozwala na natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jak sprawdzić w eWUŚ, czy masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej?

Mammobusy - kto z nich może korzystać?

30/07/2018
Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. Wyniki badań dowodzą, że kobiety, które regularnie wykonują mammografię, znacznie rzadziej umierają z powodu raka piersi. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne, w tym mammografię. Takie badania można również wykonać w mobilnych mammobusach.

Leczenie w ramach dyrektywy transgranicznej

16/07/2018
Dyrektywa transgraniczna pozwala uzyskać zwrot kosztów poniesionych za świadczenia zdrowotne udzielone poza granicami Polski . Jest to szczególnie ważny temat w okresie wakacyjnym, gdzie wzrasta liczba wyjazdów do krajów Unii Europejskiej. Dowiedz się kiedy oraz jak możesz skorzystać ze zwrotu kosztów leczenia poza granicami kraju.

Leczenie stomatologiczne w ramach NFZ

29/06/2018
Które świadczenia są nam gwarantowane bezpłatnie na wizycie u stomatologa? Jakie dodatkowe uprawnienia przysługują kobietom w ciąży, połogu lub dzieciom? Przeczytaj artykuł poniżej – postaramy się wyjaśnić kwestie budzące wątpliwości.

Recepta transgraniczna

15/06/2018
Zastanawiałeś się kiedyś, czy masz możliwość wykupienia leków z recepty poza krajem jej wystawienia? Znamy odpowiedź na Twoje pytanie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w Naszym artykule.

Jak uzyskać dostęp do ZIP?

22/05/2018
Chcesz śledzić swoje leczenie w ramach NFZ? Zapoznaj się z ponizszym artykułem, a zdobędziesz wszelkie informacje, które są Ci d tego potrzebne.

Kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

27/04/2018
Bardzo często jako pacjenci nie znamy kompetencji naszych lekarzy. Jeżeli chcecie Państwo poznać kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu.

Rejestracja pacjentów

21/04/2018
Rejestracja pacjentów na Narodowy Fundusz Zdrowia. Poznaj zasady jakie muszą spełniać placówki.

Wszystko o karcie DILO

27/08/2017
Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (karta DILO) stanowi nieodłączną część szybkiej terapii onkologicznej. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się kto może ją otrzymać a kto wydać oraz co można dzięki niej zyskać.

Program profilaktyki raka szyjki macicy

28/07/2017
Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie groźnych schorzeń oraz skutecznie ich wyleczenie. Wśród tych badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wyróżniamy program profilaktyki raka szyjki macicy, o którym przeczytasz w niniejszym artykule.

Karta EKUZ

30/06/2017
EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przydaje się w przypadku wakacji, pracy lub nauki za granicą, ponieważ potwierdza prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ podczas tymczasowego pobytu w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Więcej na jej temat w artykule.

Refundacja wyrobów medycznych

30/05/2017
W ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może skorzystać z refundacji wyrobów medycznych. Przeczytaj artykuł, aby poznać zasady korzystania z zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Opieka stomatologiczna w ramach NFZ

08/05/2017
Z jakich świadczeń w zakresie opieki stomatologicznej w ramach NFZ może skorzystać pacjent? Kto ma prawo do świadczeń dodatkowych? Komu i jakie świadczenia przysługują w zakresie leczenia protetycznego i ortodontycznego? Informacje na ten temat znajdziesz w artukule.

Dostęp do dokumentacji medycznej

28/03/2017
Jakie obowiązki w zakresie dokumentacji medycznej ma świadczeniodawca, a jakie prawa przysługują pacjentowi? W artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat dostępu do dokumentacji medycznej.

Na czym polega projekt leki 75+?

28/02/2017
Rządowy projekt zapewnia bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75. roku życia. Jakie są podstawy do otrzymania leków bezpłatnie? Czy projekt dotyczy wszystkich leków? Dowiedz się więcej z artykułu.