Dieta

Suplementacja witaminowa.

13/06/2018
Witaminy to substancje, których organizm potrzebuje by prawidłowo się rozwijać, rosnąć i działać. Są niezbędne dla zdrowia i życia. Stąd ich nazwa: vitae oznacza życie, aminy to nazwa określonej grupy związków chemicznych o charakterystycznej budowie.

Bulimia - jakie są zagrożenia dla organizmu?

28/05/2018
Bulimia (żarłoczność psychiczna)to nadmierne objadanie się i następnie zwracanie pokarmu przez wywoływanie wymiotów lub przyjmowanie leków wymiotnych lub przeczyszczających. Jakie nosi za sobą zagrożenia dla naszego organizmu?

Dieta ketogenicza - na czym polega, zalety i zagrożenia.

18/04/2018
Sposobów oraz metod na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej jest wiele. Do jednych z najbardziej popularnych, a także często stosowanych należy dieta ketogeniczna. Jedną z nich jest dieta ketogeniczna, inaczej ketogenna. Głównym założeniem tej diety jest zminimalizowanie ilości spożywanych węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczami. Na temat diety ketogenicznej istnieje wiele sprzecznych ze sobą teorii.  Jedne głoszą, iż jest jedną z najbardziej skutecznych diet, inne zaś, że poprzez jej stosowanie może dojść do wielu zaburzeń zdrowotnych.

Jak odżywiać się jesienią?

10/11/2017
Czas przygotowań do zimy. Odpowiednia dieta to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób odżywiania, a właściwe odżywianie uchroni Nas przed przeziębieniem i zmęczeniem. Zadbajmy o to!

Diety alternatywne a nowotwory?

07/08/2017
W przypadku choroby nowotworowej ważnym elementem terapii może okazać się dieta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj artykuł.

Dieta tłuszczowo-białkowa

10/02/2017
Dieta tłuszczowo-białkowa znana jest w medycynie od wielu lat, a jednak w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Czytając artukuł dowiesz się czym zyskała tak dużą popularność.

Czym zastąpić białko zwierzęce przy diecie wegetariańskiej?

25/01/2017
Większość przeciwników diety wegetariańskiej jest przekonana, że stosując ją nie da się dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka. Według powszechnej opinii mięso uważa się za najbardziej wartościowe źródło białka. Jednak zwolennicy diety bezmięsnej świetnie sobie radzą z dostarczaniem odpowiednich ilości tego składnika pokarmowego. Chcesz dowiedzieć się jak to robią? Czym zastąpić w codziennej diecie białko zwierzęce? Zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

Dieta wegańska. Czego należy przestrzegać?

05/12/2016
Dieta wegańska to jedna z odmian diety wegetariańskiej, która całkowicie opiera się na produktach pochodzenia roślinnego. Osoby będące na tej diecie muszą rezygnować z pewnych produktów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czego należy przestrzegać będąc na diecie wegańskiej.

Paleo, bezglutenowa... Którą dietę wybrać?

13/10/2016
Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jaka dietę wybrać? Zastanawiasz się, która dieta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie diety są teraz polecane i popularne.

"Skórka pomarańczowa"- przyczyny i zwalczanie.

20/09/2016
Nadszedł długo wyczekiwany sezon letni. Zaplanowałaś swoje wymarzone wakacje, słońce, plaża, morze. Jedyne co przeszkadza Ci w osiągnięciu błogiego stanu to myśl, że Twoje Ciało nie wygląda idealnie. Jeśli masz problem ze „skórką pomarańczową” przeczytaj artykuł i dowiedz się jak z nią walczyć.

Czym jest ortoreksja?

23/06/2016
Perfekcyjny wygląd, przesadnie zdrowe odżywianie, liczenie każdej kalorii - to zmora dzisiejszych czasów. Kiedy zdrowe odżywianie staje się niezdrową obsesją? Czy maniakalna dbałość o dietę może być przyczyną choroby? Jak cienka jest granica między zdrowym odżywianiem a chorobą? 

Dlaczego warto jeść owoce?

14/12/2015
Owoce zawierają w sobie dużą ilość poszczególnych witamin i minerałów, których niedobór może doprowadzić w późniejszym czasie do poważnych chorób nawet nowotworowych. Dowiedz się w dalszej części artykułu jakie są pozytywne skutki regularnego spożywania owoców.

Dieta przy chorobach wątroby

20/10/2015
Wątroba jako narząd wchodzący w skład przewodu pokarmowego pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. W przypadku kiedy jej praca zostanie zaburzona należy wdrożyć dietę, która złagodzi dolegliwości i wspomoże naturalny proces jej regeneracji. Dowiedz się jaką dietę należy prowadzić w przypadku problemów z wątrobą!

Cholesterol - co o nim wiemy?

22/06/2015
Czym jest powodująca tak wiele kontrowersji substancja wytwarzana w naszym organizmie? Czy rzeczywiście szkodzi zdrowiu i powoduje choroby takie jak miażdżyca? Dowiedz się więcej o "tajemniczym" cholesterolu, sprawdź kiedy jego poziom w organizmie może być niepokojący!

Dieta przy skazie białkowej

12/03/2015
Najczęściej słyszymy, że skaza białkowa to uczulenie na mleko krowie. Jednak nie tylko tego produktu powinniśmy się wyrzekać. Na co jeszcze powinniśmy uważać? Co powinno znaleźć się w diecie osoby, która cierpi na skazę białkową? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.