Kobieta

Co to jest hiperandrogenizm?

26/10/2018
Hiperandrogenizm to inaczej nadmiar męskich hormonów. U kobiet zaburzenie to daje szereg bardzo nieprzyjemnych objawów. Androgenizacja oznacza pojawienie się męskich cech takich jak: nadmierne owłosienie, łojotok, zmiana sylwetki, łysienie, nadwaga. Wysokie androgeny są charakterystyczne dla chorób jajników i nadnerczy. Zaburzenie często towarzyszy zespołowi policystycznych jajników.

Zatrzymanie moczu u kobiet

06/10/2018
Zapalenie przewodu moczowego to częsty i nieprzyjemny problem kobiet. Jeżeli cierpisz na zatrzymanie moczu i nie wiesz co jest tego przyczyną oraz jak sobie z tym poradzić to ten artykuł jest dla Ciebie.

Bolesny problem - przerost warg sromowych mniejszych

28/09/2018
Przerost warg sromowych to nie tylko problem natury estetycznej, ale również dolegliwość utrudniająca normalne funkcjonowanie. Przyczyny nie są do końca poznane, zmieniony srom może być defektem genetycznym. Zdarza się także, że dochodzi po powiększenia warg sromowych po porodzie.

Wirus HPV - problem nie tylko okolic intymnych

22/09/2018
Ludzki wirus brodawczaka (ang. human papilloma virus – HPV) długo kojarzony był wyłąznie z nowotworami układu rozrodczego. Badania z ostatnich lat dowodzą jednak, że odgrywa on istotną rolę w zachorowaniach na nowotwory głowy i szyi.

Botoks modny ale czy zdrowy?

21/09/2018
 Każda kobieta chce być piękna. Codziennie stosują serię zabiegów, które mają ujędrnić skórę, poprawić wygląd cery, opóźnić proces starzenia się skóry, itd. Wykonywanie zabiegów upiększających staje się coraz powszechniejsze zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wstrzykiwanie botoksu to w dzisiejszych czasach dostępny niemal dla każdego zabieg upiększający. Jednak czy jest to ratunek dla urody czy pułapka?

Leki hormonalne wady i zalety

07/09/2018
Czy wiesz, że leki hormonalne są pomocne w leczeniu raka gruczołu krokowego. Stosowanie leków hormonalnych przed radioterapią, powoduje regresję guza gruczołu krokowego. Jednocześnie zostaje też zmniejszona objętość napromienianego bloku tkankowego. Efektem jest możliwość obniżenia dawek promieniowania na okoliczne zdrowe tkanki.

Zapalenie gruczołu Bartholina - objawy, przyczyny i leczenie

27/08/2018
Zapalenie gruczołu Bartholina najczęściej występuje u aktywnych seksualnie kobiet w wieku 20-30 lat. Charakterystycznym objawem ostrego zapalenia gruczołu Bartholina jest szybko narastający silny ból okolicy sromu, który dokucza szczególnie przy siadaniu i zmianie pozycji. Jakie są przyczyny zapalenia gruczołu Bartholina? Sprawdź objawy, przyczyny oraz jak leczyć tą chorobę.

Co to są kubeczki menstruacyjne?

13/08/2018
Od wielu lat trwa spór o to, czy wygodniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia jest stosowanie podpasek, czy tamponów. Kilka lat temu popularność zyskał jeszcze jeden środek higieniczny, kubeczek menstruacyjny - budzi wiele kontrowersji, obaw i niepewności. Dowiedz się, jak działa kubeczek menstruacyjny i czy jest bezpieczny.

Jak zadbać o estetykę po porodzie?

26/07/2018
Podczas, gdy w czasie ciąży kobieta potrafi znieść wiele wyrzeczeń i przetrwać nawet największy dyskomfort, jej podejście diametralnie zmienia sie, kiedy dziecko już przyjdzie na świat. Po porodzie często zmienia się wygląd i jakość skóry, pojawiają się również problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów i powrotem do dawnej figury, co istotnie ma wpływ na samopoczucie i stan psychiczny młodej mamy. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się mankamentów i wrócić do formy.

Ciemna strona macierzyństwa- depresja poporodowa

10/07/2018
Czy jesteś młodą mamą i nie radzisz sobie z macierzyństwem? Obawiasz się, że dosięgnie Cię depresja poporodowa lub boisz się, że już na nią cierpisz? Jak ją rozpoznać i jak sobie z nią poradzić? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz czytając artykuł.

Pierwsza wizyta u ginekologa

22/06/2018
Pierwsza wizyta u ginekologa zazwyczaj jest wielkim przeżyciem. Często wiąże się z obawami, wstydem, strachem. Ma ogromny wpływ na późniejszy przebieg i częstotliwość wizyt kontrolnych. Uważa się, że pierwsza wizyta powinna odbyć się do 18 roku życia. Istnieją jednak sytuacje, w których należy wcześniej zgłosić się do ginekologa.

Dlaczego nie warto bagatelizować zgagi?

24/05/2018
Niemal połowa Polaków bardzo dobrze zna nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku, potocznie zwane zgagą. 10% z nas zmaga się z tą dolegliwością codziennie. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że zgaga może być też przyczyną poważnej choroby. Przeczytaj artukuł i dowiedz się dlaczego nie należy bagatelizować zgagi.

Osteoporoza u kobiet - objawy, przyczyny, leczenie.

14/05/2018
Osteoporoza  jest stanem chorobowym  objawiającym się ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Osteoporoza występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Zapoznaj się z czynnikami ryzyka, objawami i leczeniem.

Jak skutecznie zmniejszyć przebarwienia i naczynka na twarzy?

30/04/2018
Przebarwienia i popękane naczynka na twarzy są problemem, którego nie należy lekceważyć i to nie tylko ze względów estetycznych.Pajączki na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego.Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.
strony internetowe | lexurio.pl