Kobieta

Zespół jajników policystycznych - jak wpływa na płodność kobiety?

15/04/2018
PCOS to jedna z najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet. Lekarze oceniają, że na zespół policystycznych jajników cierpi ok. 12 proc. młodych kobiet. Nie do końca wiadomo, co jest jego przyczyną. W jaki sposó wpływa na płodność kobiety? O tym dowiesz się z artykułu, zapraszam do przeczytania.

Genetyka dla sportowców

04/12/2017
Wyniki sportowe zależą od wielu czynników behawioralnych, środowiskowych oraz genetycznych. Coraz bardziej popularne stają się testy genetyczne, w których analizowane są zmiany sekwencji DNA (mutacje, polimorfizmy) mające wpływ m. in. na wytrzymałość osobniczą, czy maksymalną siłę.

Elektrokonizacja LEEP

05/01/2016
Elektrokonizacja szyjki macicy to zabieg stosowany u pacjentek z nieprawidłowym wynikiem badania cytologicznego lub kolposkopowego wykorzystujący prąd o niskim napięciu. Metoda umożliwia nie tylko pobranie wycinka do badania histopatologicznego, ale również wycięcie łagodnych dysplazji. Jak przebiega elektrokonizacja LEEP?

Guzy w piersi - kiedy mogą zaniepokoić?

18/02/2015
Wyczułaś podczas samobadania guzek w piersi? Diagnozą nie koniecznie musi być nowotwór złośliwy, większość zmian wykrywanych w piersiach ma postać łagodną i mogą się one pojawiać i znikać. A kiedy powinny nas zaniepokoić?  Dowiedz się tego z poniższego artykułu.

Rodzaje diagnostycznych badań ginekologicznych

19/11/2014
Każda kobieta, co najmniej raz w roku powinna odwiedzić lekarza ginekologa, który wykona kilka podstawowych badań diagnostycznych określających jej stan zdrowia. Sprawdź, które z nich warto wykonywać regularnie a które służą do poszerzonej diagnostyki ginekologicznej.

Laserowe obkurczanie pochwy

17/11/2014
Wiele kobiet, które urodziły dzieci lub są już w okresie menopauzalnym cierpi na zespół rozluźnienia pochwy, przez co czują one dyskomfort i skrępowanie, szczególnie w pożyciu intymnym. Ratunkiem dla nich jest innowacja w zakresie ginekologii estetycznej – laserowe obkurczanie pochwy.

7 sposobów na zwiększenie płodności

17/07/2014
Zły tryb życia coraz częściej ma zły wpływ na płodność. Pary mimo wielu starań mają problem z pojawieniem się ich potomstwa. Jeżeli długo i bezskutecznie starasz się o dziecko ze swoim partnerem sprawdź jakie są sposoby na zwiększenie płodności.

Życie po mastektomii

02/07/2014
W Polsce rak piersi jest najczęstszą przyczyną śmiertelności wśród kobiet. Każdego roku z powodu tej choroby umiera aż 5 tysięcy pacjentek. Część z chorych na raka piersi jest skazana na amputację piersi. Mastektomia bardzo często ma zły wpływ na psychikę kobiety. Jak radzić sobie po zabiegu mastektomii?

USG 3D/4D HD LIVE - Najwyższa jakość obrazowania w 3D/4D

08/04/2013
Medycyna to doskonałe pole do działania dla nowych technologii. Czasami postęp ma wymiar epokowy. Przykładem może być zastosowanie ultrasonografii w medycynie pod koniec ubiegłego wieku. Kolejnym krokiem milowym było wprowadzenie około 10 lat temu techniki 3D/4D , zwłaszcza w diagnostyce położniczej.

Jak dobierać kosmetyki?

21/05/2012
Każdy z Nas chętnie słucha obietnic, że kosmetyk dokona cudu i odmieni naszą skórę, lecz każda skóra ma indywidualne potrzeby i wymagania. Trzeba je poznać aby wybrać odpowiednie preparaty. Nie dajmy się kusić reklamom i dobrym radom.

Andropauza, czyli o męskim klimakterium

30/01/2012
Zaburzenia w zakresie hormonów płciowych i ich następstwa, to nie tylko domena pań. Gwałtowny spadek testosteronu, osteoporoza, zmęczenie, depresja, przyrost wagi, bóle pleców, bezsenność, to tylko niektóre z objawów andropauzy, zwanego męskim klimakterium.

Nordic Walking - sport dla każdego

09/01/2012
Jest taka dyscyplina sportowa, którą mogą uprawiać wszyscy, zawsze i wszędzie. Cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest niedroga, łatwa, a przede wszystkim skuteczna. Mowa tu o  Nordic Walking, czyli chodzie z kijkami.
strony internetowe | lexurio.pl