Leczenie w ramach NFZ

Refundacja leków

13/10/2018
Czy wiesz, że w roku 2018 między majem a lipcem, nastąpiło wiele zmian w programach lekowych. Dlatego warto często sprawdzać strony ministerstwa zdrowia.

Jakie operacje plastyczne są refundowane przez NFZ?

17/09/2018
Chirurgia plastyczna jest stosunkowo młodą, lecz szybko rozwijającą się dziedziną medycyny. Operacje plastyczne budzą coraz większe zainteresowanie. Nie są jednak jeszcze zbyt popularne między innymi ze względu na wysokie ceny zabiegów, które wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednak ten dział nauki służy poprawie naszego wyglądu nie tylko ze względów estetycznych. Czasem jest koniecznością i dlatego w niektórych przypadkach zabiegi są refundowane.

Wodne karetki pływające po jeziorach na Mazurach

16/08/2018
Lato i ciepłe temperatury zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu i korzystaniu z piękna i chłodu oferowanego przez jeziora. Jednak aby preferowana przez tak wielu odpoczywających ludzi forma rekreacji była bezpieczna NFZ zabezpieczył funkcjonowanie wodnych zespołów ratownictwa medycznego.

Co zrobić, gdy eWUŚ wyświetli nas na czerwono?

08/08/2018
eWUŚ –( Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) pozwala na natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jak sprawdzić w eWUŚ, czy masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej?

Mammobusy - kto z nich może korzystać?

30/07/2018
Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. Wyniki badań dowodzą, że kobiety, które regularnie wykonują mammografię, znacznie rzadziej umierają z powodu raka piersi. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne, w tym mammografię. Takie badania można również wykonać w mobilnych mammobusach.

Leczenie w ramach dyrektywy transgranicznej

16/07/2018
Dyrektywa transgraniczna pozwala uzyskać zwrot kosztów poniesionych za świadczenia zdrowotne udzielone poza granicami Polski . Jest to szczególnie ważny temat w okresie wakacyjnym, gdzie wzrasta liczba wyjazdów do krajów Unii Europejskiej. Dowiedz się kiedy oraz jak możesz skorzystać ze zwrotu kosztów leczenia poza granicami kraju.

Leczenie stomatologiczne w ramach NFZ

29/06/2018
Które świadczenia są nam gwarantowane bezpłatnie na wizycie u stomatologa? Jakie dodatkowe uprawnienia przysługują kobietom w ciąży, połogu lub dzieciom? Przeczytaj artykuł poniżej – postaramy się wyjaśnić kwestie budzące wątpliwości.

Recepta transgraniczna

15/06/2018
Zastanawiałeś się kiedyś, czy masz możliwość wykupienia leków z recepty poza krajem jej wystawienia? Znamy odpowiedź na Twoje pytanie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w Naszym artykule.

Jak uzyskać dostęp do ZIP?

22/05/2018
Chcesz śledzić swoje leczenie w ramach NFZ? Zapoznaj się z ponizszym artykułem, a zdobędziesz wszelkie informacje, które są Ci d tego potrzebne.

Kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

27/04/2018
Bardzo często jako pacjenci nie znamy kompetencji naszych lekarzy. Jeżeli chcecie Państwo poznać kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu.

Rejestracja pacjentów

21/04/2018
Rejestracja pacjentów na Narodowy Fundusz Zdrowia. Poznaj zasady jakie muszą spełniać placówki.

Wszystko o karcie DILO

27/08/2017
Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (karta DILO) stanowi nieodłączną część szybkiej terapii onkologicznej. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się kto może ją otrzymać a kto wydać oraz co można dzięki niej zyskać.

Program profilaktyki raka szyjki macicy

28/07/2017
Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie groźnych schorzeń oraz skutecznie ich wyleczenie. Wśród tych badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wyróżniamy program profilaktyki raka szyjki macicy, o którym przeczytasz w niniejszym artykule.
strony internetowe | lexurio.pl