Leczenie w ramach NFZ

Jak uzyskać dostęp do ZIP?

22/05/2018
Chcesz śledzić swoje leczenie w ramach NFZ? Zapoznaj się z ponizszym artykułem, a zdobędziesz wszelkie informacje, które są Ci d tego potrzebne.

Kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

27/04/2018
Bardzo często jako pacjenci nie znamy kompetencji naszych lekarzy. Jeżeli chcecie Państwo poznać kompetencje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu.

Rejestracja pacjentów

21/04/2018
Rejestracja pacjentów na Narodowy Fundusz Zdrowia. Poznaj zasady jakie muszą spełniać placówki.

Wszystko o karcie DILO

27/08/2017
Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (karta DILO) stanowi nieodłączną część szybkiej terapii onkologicznej. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się kto może ją otrzymać a kto wydać oraz co można dzięki niej zyskać.

Program profilaktyki raka szyjki macicy

28/07/2017
Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie groźnych schorzeń oraz skutecznie ich wyleczenie. Wśród tych badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wyróżniamy program profilaktyki raka szyjki macicy, o którym przeczytasz w niniejszym artykule.

Karta EKUZ

30/06/2017
EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przydaje się w przypadku wakacji, pracy lub nauki za granicą, ponieważ potwierdza prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ podczas tymczasowego pobytu w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Więcej na jej temat w artykule.

Refundacja wyrobów medycznych

30/05/2017
W ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może skorzystać z refundacji wyrobów medycznych. Przeczytaj artykuł, aby poznać zasady korzystania z zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Opieka stomatologiczna w ramach NFZ

08/05/2017
Z jakich świadczeń w zakresie opieki stomatologicznej w ramach NFZ może skorzystać pacjent? Kto ma prawo do świadczeń dodatkowych? Komu i jakie świadczenia przysługują w zakresie leczenia protetycznego i ortodontycznego? Informacje na ten temat znajdziesz w artukule.

Dostęp do dokumentacji medycznej

28/03/2017
Jakie obowiązki w zakresie dokumentacji medycznej ma świadczeniodawca, a jakie prawa przysługują pacjentowi? W artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat dostępu do dokumentacji medycznej.

Na czym polega projekt leki 75+?

28/02/2017
Rządowy projekt zapewnia bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75. roku życia. Jakie są podstawy do otrzymania leków bezpłatnie? Czy projekt dotyczy wszystkich leków? Dowiedz się więcej z artykułu.

Prawa pacjenta

31/01/2017
Czy wiesz, że jako pacjent masz prawo do dokumentacji medycznej, do poszanowania godności i intymności, do zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii albo orzeczenia lekarza i inne prawa? Warto przeczytać artykuł, aby je poznać oraz w razie potrzeby z nich skorzystać.

Szczepienia obowiązkowe

29/11/2016
Szczepienia są bezpieczną i skuteczną metodą chroniącą przed chorobami zakaźnymi. Niezaszczepienie zdrowego dziecka jest zaniedbaniem, które w konsekwencji może prowadzić do zachorowań. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie szczepienia są obowiązkowe w Polsce i skąd wiadomo w którym momencie należy je przyjąć.

Rehabilitacja w ramach NFZ

31/10/2016
W jakich warunkach mogą być udzielane świadczenia w ramach rehabilitacji i komu? Co obejmuje rehabilitacyjna porada lekarska? Odpowiedzi na te pytania oraz inne informacje na temat rehabilitacji w ramach NFZ znajdziesz w artykule.

Refundacja leków

28/09/2016
Gdzie szukać informacji o lekach refundowanych? Kto ma do nich prawo? Jakie informacje powinny znaleźć się na recepcie, która jest podstawą ich wydania? Zasady refundacji znajdziesz w artykule.
strony internetowe | lexurio.pl