Dieta

Rola antyoksydantów w organiźmie.

01/04/2019
Gdy w organizmie pojawią się zaburzenia między procesami utleniającymi, a działaniem substancji przeciwutleniających, jesteśmy narażeni na wiele chorób. Co warto wiedzieć o antyoksydantach, jaka jest ich rola i gdzie ich szukać?

Luteina jaka jest jej rola prozdrowotna?

29/01/2019
Luteina jest naturalną substancją syntetyzowaną wyłącznie przez rośliny i należy do bardzo licznej grupy związków – karotenoidów czyli naturalnych barwników roślinnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, polecam przeczytać poniższy artykuł.

Dieta przy cukrzycy

18/01/2019
Dieta jest jednym z czynników wspomagających leczenie. Gdy źle się odżywiasz, nawet najlepsze leki nie poprawią twego stanu zdrowia i nie ustabilizują poziomu glukozy. Cukrzyca to jedna z tych chorób, które bezwzględnie wymagają przestrzegania zasad prawidłowej diety.

Fakty i mity - dieta o niskim indeksie glikemicznym

14/12/2018
Indeks glikemiczny jest wskaźnikiem, który informuje jak szybko wzrasta poziom glukozy we krwi po spożyciu określonego produktu spożywczego. Czy warto włączyć je do diety? Poznajcie fakty i mity o produktach z niskim indeksem glikemicznym.

Niedoczynność tarczycy - objawy, przyczyny, leczenie i dieta

26/11/2018
Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym organizmowi brakuje wystarczającej ilości hormonów tarczycy, co prowadzi do zaburzeń metabolicznych i neurologicznych. Ta choroba dotyka coraz szerszego grona osób, a jej przyczyną mogą być infekcje i obniżona odporność. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o leczeniu niedoczynności tarczycy.

Imbir i jego właściwości

13/11/2018
Właściwości lecznicze, kulinarne i kosmetyczne imbiru znane są od dawna. Zioło to stosowane jest na Zachodzie od ponad 2 tysięcy lat.

Rola diety w leczeniu chorób żołądka

23/10/2018
Dieta odgrywa znaczącą rolę w rozwoju chorób żołądka i ich leczeniu. Najczęstszą przyczyną zapalenia żołądka jest Helicobacter pylori. W Polsce zakażonych tą bakterią jest ok. 80% dorosłej populacji.    

Czym jest kompulsywne objadanie się?

16/10/2018
Zaburzenia odżywiania występują coraz częściej dlatego bardzo dużo mówi się o anoreksji i bulimii. Jednak zaburzenia tego typu mogą przejawiać się w różnych formach i jedną z nich jest właśnie zespół kompulsywnego objadania się. Takie zaburzenie jest równie niebezpieczne ponieważ często prowadzi do nadwagi i depresji. Jest to problem natury psychicznej i cierpiący na tę przypadłość nie jest sam w stanie sobie pomóc, a objawy są trudno widoczne dla otoczenia.

Bezpieczne odżywki dla sportowców

29/09/2018
Wszyscy chcemy być „fit”. Przykładamy coraz większą wagę do swojego zdrowia . Spędzamy aktywnie czas i spożywamy zdrowe posiłki. Coraz częściej interesujemy się suplementacją dla sportowców.. Przestrzeganie zasad suplementacji gwarantuje najlepsze efekty w przyroście masy mięśniowej i poprawie wyników sportowych oraz spalaniu tłuszczu. Jeśli chcesz, aby twoja suplementacja była skuteczna, bezpieczna i niedroga, dowiedz się jakich zasad powinieneś przestrzegać.

Czym jest dieta chińska?

16/09/2018
Coraz powszechniejszy staje się zdrowy tryb życia i chęć utrzymywania zgrabnej sylwetki. Bardzo dużo osób w rozmowach wymienia się informacjami na temat przeróżnych diet. Dieta bezglutenowa, białkowa, insulinowa, itp. A czym jest dieta chińska? Na czym polega i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Dieta wegetariańska - zalety i wady

09/09/2018
Dieta wegetariańska zyskała popularność już w XIX wieku, a swoje korzenie prawdopodobne ma w Indiach, gdzie stanowiła jeden z elementów wyznań religijno-filozoficznych. Obecnie wegetarianizm częściej wynika nie tylko z poglądów filozoficznych, ale również z dbałości o sylwetkę. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są zalety i wady diety wegetariańskiej.

Czego należy unikać przy zapaleniu stawów?

29/08/2018
Bolące i nie dające komfortu bycia stawy dokuczają Ci w czynnościach życia codziennego? Czy jest to poważna sprawa czy też można zbagatelizować bóle? Co świadczy o tym, że możemy chorować na zapalenie stawów i czego unikać po zdiagnozowaniu tej choroby? Jeżeli dręczą Cię takie pytania i szukasz na nie odpowiedzi to zapraszamy do przeczytania artykułu!

Zespół jelita drażliwego - przyczyny, objawy, leczenie

07/08/2018
Dolegliwości w zespole jelita drażliwego mają dokuczliwy charakter. Problem ten dotyka 10 - 20% przedstawicieli dorosłej populacji. Występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Choroba ta ma znaczący wpływ na pogorszenie jakości życia człowieka.
strony internetowe | lexurio.pl