Dieta

Mikroflora bakteryjna - dlaczego bakterie są potrzebne?

28/07/2019
Pierwsze dowody na to, że drobnoustroje są fizjologicznym elementem ludzkiego organizmu zarejestrowano w 1880 roku. Każdy człowiek ma ich w sobie 90 milionów. Dlaczego są one nam tak potrzebne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o mikroflorze bakteryjnej.

Jak dbać o męską płodność?

25/06/2019
Jakość męskiej spermy jest uzależniona od wielu czynników. Duży wpływ ma masa ciała, dieta czy też styl życia. Również wady budowy narządów rodnych mogą zaburzyć męską produktywność. Dowiedz się jak dbać o męską płodność i poznaj sposoby na jej polepszenie.

Rola antyoksydantów w organiźmie.

01/04/2019
Gdy w organizmie pojawią się zaburzenia między procesami utleniającymi, a działaniem substancji przeciwutleniających, jesteśmy narażeni na wiele chorób. Co warto wiedzieć o antyoksydantach, jaka jest ich rola i gdzie ich szukać?

Luteina jaka jest jej rola prozdrowotna?

29/01/2019
Luteina jest naturalną substancją syntetyzowaną wyłącznie przez rośliny i należy do bardzo licznej grupy związków – karotenoidów czyli naturalnych barwników roślinnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, polecam przeczytać poniższy artykuł.

Dieta przy cukrzycy

18/01/2019
Dieta jest jednym z czynników wspomagających leczenie. Gdy źle się odżywiasz, nawet najlepsze leki nie poprawią twego stanu zdrowia i nie ustabilizują poziomu glukozy. Cukrzyca to jedna z tych chorób, które bezwzględnie wymagają przestrzegania zasad prawidłowej diety.

Fakty i mity - dieta o niskim indeksie glikemicznym

14/12/2018
Indeks glikemiczny jest wskaźnikiem, który informuje jak szybko wzrasta poziom glukozy we krwi po spożyciu określonego produktu spożywczego. Czy warto włączyć je do diety? Poznajcie fakty i mity o produktach z niskim indeksem glikemicznym.

Niedoczynność tarczycy - objawy, przyczyny, leczenie i dieta

26/11/2018
Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym organizmowi brakuje wystarczającej ilości hormonów tarczycy, co prowadzi do zaburzeń metabolicznych i neurologicznych. Ta choroba dotyka coraz szerszego grona osób, a jej przyczyną mogą być infekcje i obniżona odporność. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o leczeniu niedoczynności tarczycy.

Imbir i jego właściwości

13/11/2018
Właściwości lecznicze, kulinarne i kosmetyczne imbiru znane są od dawna. Zioło to stosowane jest na Zachodzie od ponad 2 tysięcy lat.

Rola diety w leczeniu chorób żołądka

23/10/2018
Dieta odgrywa znaczącą rolę w rozwoju chorób żołądka i ich leczeniu. Najczęstszą przyczyną zapalenia żołądka jest Helicobacter pylori. W Polsce zakażonych tą bakterią jest ok. 80% dorosłej populacji.    

Czym jest kompulsywne objadanie się?

16/10/2018
Zaburzenia odżywiania występują coraz częściej dlatego bardzo dużo mówi się o anoreksji i bulimii. Jednak zaburzenia tego typu mogą przejawiać się w różnych formach i jedną z nich jest właśnie zespół kompulsywnego objadania się. Takie zaburzenie jest równie niebezpieczne ponieważ często prowadzi do nadwagi i depresji. Jest to problem natury psychicznej i cierpiący na tę przypadłość nie jest sam w stanie sobie pomóc, a objawy są trudno widoczne dla otoczenia.

Bezpieczne odżywki dla sportowców

29/09/2018
Wszyscy chcemy być „fit”. Przykładamy coraz większą wagę do swojego zdrowia . Spędzamy aktywnie czas i spożywamy zdrowe posiłki. Coraz częściej interesujemy się suplementacją dla sportowców.. Przestrzeganie zasad suplementacji gwarantuje najlepsze efekty w przyroście masy mięśniowej i poprawie wyników sportowych oraz spalaniu tłuszczu. Jeśli chcesz, aby twoja suplementacja była skuteczna, bezpieczna i niedroga, dowiedz się jakich zasad powinieneś przestrzegać.

Czym jest dieta chińska?

16/09/2018
Coraz powszechniejszy staje się zdrowy tryb życia i chęć utrzymywania zgrabnej sylwetki. Bardzo dużo osób w rozmowach wymienia się informacjami na temat przeróżnych diet. Dieta bezglutenowa, białkowa, insulinowa, itp. A czym jest dieta chińska? Na czym polega i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Dieta wegetariańska - zalety i wady

09/09/2018
Dieta wegetariańska zyskała popularność już w XIX wieku, a swoje korzenie prawdopodobne ma w Indiach, gdzie stanowiła jeden z elementów wyznań religijno-filozoficznych. Obecnie wegetarianizm częściej wynika nie tylko z poglądów filozoficznych, ale również z dbałości o sylwetkę. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są zalety i wady diety wegetariańskiej.

Czego należy unikać przy zapaleniu stawów?

29/08/2018
Bolące i nie dające komfortu bycia stawy dokuczają Ci w czynnościach życia codziennego? Czy jest to poważna sprawa czy też można zbagatelizować bóle? Co świadczy o tym, że możemy chorować na zapalenie stawów i czego unikać po zdiagnozowaniu tej choroby? Jeżeli dręczą Cię takie pytania i szukasz na nie odpowiedzi to zapraszamy do przeczytania artykułu!
strony internetowe | lexurio.pl