Dieta

Czym jest kompulsywne objadanie się?

16/10/2018
Zaburzenia odżywiania występują coraz częściej dlatego bardzo dużo mówi się o anoreksji i bulimii. Jednak zaburzenia tego typu mogą przejawiać się w różnych formach i jedną z nich jest właśnie zespół kompulsywnego objadania się. Takie zaburzenie jest równie niebezpieczne ponieważ często prowadzi do nadwagi i depresji. Jest to problem natury psychicznej i cierpiący na tę przypadłość nie jest sam w stanie sobie pomóc, a objawy są trudno widoczne dla otoczenia.

Bezpieczne odżywki dla sportowców

29/09/2018
Wszyscy chcemy być „fit”. Przykładamy coraz większą wagę do swojego zdrowia . Spędzamy aktywnie czas i spożywamy zdrowe posiłki. Coraz częściej interesujemy się suplementacją dla sportowców.. Przestrzeganie zasad suplementacji gwarantuje najlepsze efekty w przyroście masy mięśniowej i poprawie wyników sportowych oraz spalaniu tłuszczu. Jeśli chcesz, aby twoja suplementacja była skuteczna, bezpieczna i niedroga, dowiedz się jakich zasad powinieneś przestrzegać.

Czym jest dieta chińska?

16/09/2018
Coraz powszechniejszy staje się zdrowy tryb życia i chęć utrzymywania zgrabnej sylwetki. Bardzo dużo osób w rozmowach wymienia się informacjami na temat przeróżnych diet. Dieta bezglutenowa, białkowa, insulinowa, itp. A czym jest dieta chińska? Na czym polega i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Dieta wegetariańska - zalety i wady

09/09/2018
Dieta wegetariańska zyskała popularność już w XIX wieku, a swoje korzenie prawdopodobne ma w Indiach, gdzie stanowiła jeden z elementów wyznań religijno-filozoficznych. Obecnie wegetarianizm częściej wynika nie tylko z poglądów filozoficznych, ale również z dbałości o sylwetkę. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są zalety i wady diety wegetariańskiej.

Czego należy unikać przy zapaleniu stawów?

29/08/2018
Bolące i nie dające komfortu bycia stawy dokuczają Ci w czynnościach życia codziennego? Czy jest to poważna sprawa czy też można zbagatelizować bóle? Co świadczy o tym, że możemy chorować na zapalenie stawów i czego unikać po zdiagnozowaniu tej choroby? Jeżeli dręczą Cię takie pytania i szukasz na nie odpowiedzi to zapraszamy do przeczytania artykułu!

Zespół jelita drażliwego - przyczyny, objawy, leczenie

07/08/2018
Dolegliwości w zespole jelita drażliwego mają dokuczliwy charakter. Problem ten dotyka 10 - 20% przedstawicieli dorosłej populacji. Występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Choroba ta ma znaczący wpływ na pogorszenie jakości życia człowieka.

Kalarepa - źródło witamin!

26/07/2018
Kalarepa była znana już w starożytności, do Polski dotarła w XIX wieku. Choć jest dość pospolitym warzywem to jednak nie często pojawia się  na naszych stołach. Kalarepa zawiera sporo wartości odżywczych i przeciwutleniaczy. Dostarcza witamin z grupy B, C, K, beta-karotenu i soli mineralnych. Jedna, główka kalarepy pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. To zapomniane warzywo, najwyższa pora to zmienić. Przeczytaj, jakie wartości kryje w sobie kalarepa i zobacz, jak bogate substancje posiada to warzywo!

Dlaczego warto pić Yerba Mate?

14/07/2018
Mate, inaczej yerba mate to południowoamerykanskie zioło, które ma zwolenników na całym świecie. W poszukiwaniu naturalnych substancji stymulujących, nie dających efektów ubocznych i pozbawionych toksyczności, mate niesie ze sobą największe nadzieje. Czy warto pić Yerba Mate? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Dieta ubogoresztkowa

27/06/2018
Jelita stanowią swoiste centrum dowodzenia naszego zdrowia i są pierwszą linią obrony organizmu przeciwko szkodliwym substancjom przedostającym się z zewnątrz. Dlatego też od ich sprawnego funkcjonowania zależy nasza kondycja fizyczna oraz dobre samopoczucie. Dowiedz się jak zadbać o swój układ pokarmowy by cieszyć się dobrym samopoczuciem przez całe wakacje.

Pyłek pszczeli- właściwości i zastosowanie

24/06/2018
Najbardziej znanym produktem pszczelim jest miód. Od dawna znane i powszechne są jego właściwości. Jednak pyłek pszczeli jest równie warty uwagi. Posiada mnóstwo składników odżywczych, poprawia pracę mózgu oraz całego organizmu, ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej oraz w kosmetologii.

Suplementacja witaminowa.

13/06/2018
Witaminy to substancje, których organizm potrzebuje by prawidłowo się rozwijać, rosnąć i działać. Są niezbędne dla zdrowia i życia. Stąd ich nazwa: vitae oznacza życie, aminy to nazwa określonej grupy związków chemicznych o charakterystycznej budowie.

Bulimia - jakie są zagrożenia dla organizmu?

28/05/2018
Bulimia (żarłoczność psychiczna)to nadmierne objadanie się i następnie zwracanie pokarmu przez wywoływanie wymiotów lub przyjmowanie leków wymiotnych lub przeczyszczających. Jakie nosi za sobą zagrożenia dla naszego organizmu?

Dieta ketogenicza - na czym polega, zalety i zagrożenia.

18/04/2018
Sposobów oraz metod na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej jest wiele. Do jednych z najbardziej popularnych, a także często stosowanych należy dieta ketogeniczna. Jedną z nich jest dieta ketogeniczna, inaczej ketogenna. Głównym założeniem tej diety jest zminimalizowanie ilości spożywanych węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczami. Na temat diety ketogenicznej istnieje wiele sprzecznych ze sobą teorii.  Jedne głoszą, iż jest jedną z najbardziej skutecznych diet, inne zaś, że poprzez jej stosowanie może dojść do wielu zaburzeń zdrowotnych.

Jak odżywiać się jesienią?

10/11/2017
Czas przygotowań do zimy. Odpowiednia dieta to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób odżywiania, a właściwe odżywianie uchroni Nas przed przeziębieniem i zmęczeniem. Zadbajmy o to!
strony internetowe | lexurio.pl