Dieta

Zespół jelita drażliwego - przyczyny, objawy, leczenie

07/08/2018
Dolegliwości w zespole jelita drażliwego mają dokuczliwy charakter. Problem ten dotyka 10 - 20% przedstawicieli dorosłej populacji. Występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Choroba ta ma znaczący wpływ na pogorszenie jakości życia człowieka.

Kalarepa - źródło witamin!

26/07/2018
Kalarepa była znana już w starożytności, do Polski dotarła w XIX wieku. Choć jest dość pospolitym warzywem to jednak nie często pojawia się  na naszych stołach. Kalarepa zawiera sporo wartości odżywczych i przeciwutleniaczy. Dostarcza witamin z grupy B, C, K, beta-karotenu i soli mineralnych. Jedna, główka kalarepy pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. To zapomniane warzywo, najwyższa pora to zmienić. Przeczytaj, jakie wartości kryje w sobie kalarepa i zobacz, jak bogate substancje posiada to warzywo!

Dlaczego warto pić Yerba Mate?

14/07/2018
Mate, inaczej yerba mate to południowoamerykanskie zioło, które ma zwolenników na całym świecie. W poszukiwaniu naturalnych substancji stymulujących, nie dających efektów ubocznych i pozbawionych toksyczności, mate niesie ze sobą największe nadzieje. Czy warto pić Yerba Mate? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Dieta ubogoresztkowa

27/06/2018
Jelita stanowią swoiste centrum dowodzenia naszego zdrowia i są pierwszą linią obrony organizmu przeciwko szkodliwym substancjom przedostającym się z zewnątrz. Dlatego też od ich sprawnego funkcjonowania zależy nasza kondycja fizyczna oraz dobre samopoczucie. Dowiedz się jak zadbać o swój układ pokarmowy by cieszyć się dobrym samopoczuciem przez całe wakacje.

Pyłek pszczeli- właściwości i zastosowanie

24/06/2018
Najbardziej znanym produktem pszczelim jest miód. Od dawna znane i powszechne są jego właściwości. Jednak pyłek pszczeli jest równie warty uwagi. Posiada mnóstwo składników odżywczych, poprawia pracę mózgu oraz całego organizmu, ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej oraz w kosmetologii.

Suplementacja witaminowa.

13/06/2018
Witaminy to substancje, których organizm potrzebuje by prawidłowo się rozwijać, rosnąć i działać. Są niezbędne dla zdrowia i życia. Stąd ich nazwa: vitae oznacza życie, aminy to nazwa określonej grupy związków chemicznych o charakterystycznej budowie.

Bulimia - jakie są zagrożenia dla organizmu?

28/05/2018
Bulimia (żarłoczność psychiczna)to nadmierne objadanie się i następnie zwracanie pokarmu przez wywoływanie wymiotów lub przyjmowanie leków wymiotnych lub przeczyszczających. Jakie nosi za sobą zagrożenia dla naszego organizmu?

Dieta ketogenicza - na czym polega, zalety i zagrożenia.

18/04/2018
Sposobów oraz metod na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej jest wiele. Do jednych z najbardziej popularnych, a także często stosowanych należy dieta ketogeniczna. Jedną z nich jest dieta ketogeniczna, inaczej ketogenna. Głównym założeniem tej diety jest zminimalizowanie ilości spożywanych węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczami. Na temat diety ketogenicznej istnieje wiele sprzecznych ze sobą teorii.  Jedne głoszą, iż jest jedną z najbardziej skutecznych diet, inne zaś, że poprzez jej stosowanie może dojść do wielu zaburzeń zdrowotnych.

Jak odżywiać się jesienią?

10/11/2017
Czas przygotowań do zimy. Odpowiednia dieta to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób odżywiania, a właściwe odżywianie uchroni Nas przed przeziębieniem i zmęczeniem. Zadbajmy o to!

Diety alternatywne a nowotwory?

07/08/2017
W przypadku choroby nowotworowej ważnym elementem terapii może okazać się dieta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj artykuł.

Dieta tłuszczowo-białkowa

10/02/2017
Dieta tłuszczowo-białkowa znana jest w medycynie od wielu lat, a jednak w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Czytając artukuł dowiesz się czym zyskała tak dużą popularność.

Czym zastąpić białko zwierzęce przy diecie wegetariańskiej?

25/01/2017
Większość przeciwników diety wegetariańskiej jest przekonana, że stosując ją nie da się dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka. Według powszechnej opinii mięso uważa się za najbardziej wartościowe źródło białka. Jednak zwolennicy diety bezmięsnej świetnie sobie radzą z dostarczaniem odpowiednich ilości tego składnika pokarmowego. Chcesz dowiedzieć się jak to robią? Czym zastąpić w codziennej diecie białko zwierzęce? Zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

Dieta wegańska. Czego należy przestrzegać?

05/12/2016
Dieta wegańska to jedna z odmian diety wegetariańskiej, która całkowicie opiera się na produktach pochodzenia roślinnego. Osoby będące na tej diecie muszą rezygnować z pewnych produktów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czego należy przestrzegać będąc na diecie wegańskiej.

Paleo, bezglutenowa... Którą dietę wybrać?

13/10/2016
Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jaka dietę wybrać? Zastanawiasz się, która dieta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie diety są teraz polecane i popularne.
strony internetowe | lexurio.pl