Dziecko

Żółtaczka u noworodków

28/04/2018
Żółtaczka u noworodków to normalny stan, który nie powinien budzić przerażenia świeżo upieczonych rodziców. Dotyka ona ok. 60-80% noworodków i praktycznie 100% wcześniaków.

Choroby nerek u dzieci i niemowląt

09/04/2018
Czy wiesz, że choroby nerek są podstępne szczególnie u dzieci? W związku z tym warto dowiedzieć się więcej!Poświęć czas na przeczytanie poniższego artykułu.

Kiedy najlepiej wysłać dziecko do przedszkola po chorobie?

28/03/2018
W okresie zimowo-wiosennym widzimy wzmożoną zachorowalność, szczególnie u dzieci w wieku przedszkolnym.Rodzice stają przed koniecznością podjęcia decyzji: czy dziecko może iść do przedszkola, czy zdecydowanie powinno zostać w domu?

Powikłania zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci

19/03/2018
Zapalenie wyrostka robaczkowego występuje często. Szacuje się, że w ciągu życia wystąpi ono u 7-10% populacji. Na ostre zapalenie wyrostka robaczkowego można zachorować w każdym wieku. Najczęściej choroba pojawia się w drugiej i trzeciej dekadzie życia. Rzadko chorują noworodki, niemowlęta i osoby w wieku podeszłym. Co zrobić, kiedy zachoruje dziecko, jakie są objawy i powikłania?

Rehabilitacja w dziecięcym porażeniu mózgowym

14/03/2018
Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) to zespół objawów chorobowych wynikających z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, do jakich doszło w okresie prenatalnym, okołoporodowym lub niemowlęcym. Objawami mózgowego porażenia dziecięcego są zaburzenia ruchu i postawy.

Padaczka u dzieci, objawy i leczenie

05/03/2018
Padaczka jest chorobą centralnego układu nerwowego, wynika ona z przerw w wysyłaniu sygnałów elektrycznych przez mózg. Prowadzą one do niekontrolowanych napadów, przez co osoby chore wykonują działania, które nie są zamierzone. Przyczyną choroby mogą być czynniki genetyczne, jak również guz mózgu czy wady rozwojowe u chorych.

Jak zapobiegać zarażeniu się wirusem HIV u dzieci

12/01/2018
Liczba dzieci, które zarażają się wirusem HIV spada każdego roku. Pod koniec 2015 roku żyło 2,6 miliona dzieci na całym świecie w wieku 15 lat i młodszym, ale tylko jedna trzecia z nich rozpoczęła odpowiednie leczenie. Większość przypadków dzieciństwa HIV i AIDS znajdują się w Afryce subsaharyjskiej.

Higiena i pielęgnacja złamanej ręki

30/12/2017
Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, pokonywania wszelkich ograniczeń i barier. Wielokrotnie podczas zabawy przewracają się, czasami niestety niefortunnie i dochodzi do pęknięcia kości. Najczęstszymi złamaniami do jakich dochodzi to złamania kości nadgarstka, przedramienia lub łokcia. Dziecko w naturalny sposób chroni się przed upadkiem, wyrzucając ręce do przodu. Nie każdy upadek kończy się złamaniem. Jak rozpoznać, że doszło do złamania?

Pasożyty jelitowe u dzieci

27/10/2017
Większość z nas uważa, że choroby pasożytnicze to problem krajów rozwijających się i tropikalnych, jednak nic bardziej mylnego. Pasożytami mogą zarazić się dorośli, jak równie dzieci. Zachęcam do lektury artykułu odnośnie pasożytów jelitowych u dzieci.

Ryby w diecie dziecka

01/08/2017
Ryba powinna znaleźć się w menu dziecka co najmniej raz w tygodniu. Z artykułu dowiesz się jakie ryby wybrać oraz w jaki sposób przyrządzić, aby dostarczyć dziecku najwięcej witamin i minerałów.

Wczesna stymulacja rozwoju dziecka

29/06/2017
Wczesna stymulacja rozwoju dziecka niepełnosprawnego - im wcześniej zostanie ropoczęta terapia, tym większe szanse na prawidłowy rozwój - więcej na ten temat w artykule.

Jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą

27/01/2017
Za oknem coraz zimniej, temperatury spadają poniżej zera, zimowe ferie coraz bliżej a rodzice coraz częściej zastanawiają się jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą. Przeczytaj więcej na ten temat.

Jadłowstręt u dzieci

09/12/2016
Jadłowstręt u dzieci to brak apetytu i jednocześnie bardzo silne uczucie niechęci wobec jedzenia, z czym mogą być związane negatywne dla zdrowia konsekwencje. Jakie są przyczyny jadłowstrętu u dzieci i kiedy skonsultować to z lekarzem? Odpowiedzi i inne informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule.
strony internetowe | lexurio.pl