Dziecko

Ból dziąseł u dzieci, skąd się bierze?

26/03/2019
U dzieci znacznie częściej występują różne stany zapalne jamy ustnej, niż u osób dorosłych. Wśród nich możemy wymienić między innymi jeden z częściej występujących stanów czyli zapalenie dziąseł. Sprawdz z czym jeszcze może być związany ból dziąseł u dzieci.

Rodzaje butelek dla niemowląt

25/03/2019
Butelka to jeden z podstawowych przedmiotów, w które każdy rodzic kiedyś będzie musiał się zaopatrzyć. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo ich modeli. Warto się dowiedzieć, która z butelek będzie najlepszą dla naszego dziecka.

Dysplazja bioderek.

22/02/2019
Dysplazja stawu biodrowego jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych. Jest to niedostateczny rozwój kości i elementów tworzących staw. Schorzenie powoduje, że kość udowa przez zwiększanie siły mięśni i napięcia w nich zostaje trwale wysunięta z panewki.

Jak zachowuje się dziecko autystyczne?

18/02/2019
Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana. 

Szczękościsk - przyczyny i leczenie

21/01/2019
Sytuację, w której nie możemy otworzyć ust lub wykonujemy tę czynność połowicznie, trudno uznać za komfortową. Jest oczywiste, że w takiej sytuacji pacjenci szukają natychmiastowej pomocy, najczęściej kierując pierwsze kroki do lekarza dentysty.

Choroby dziecięce wieku przedszkolnego

20/12/2018
Gdy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola, pojawiają się u niego częściej infekcje. Dzieje się tak, gdyż dzieci mają kontakt z nowymi, wcześniej niespotykanymi wirusami, bakteriami, pasożytami oraz grzybami. Najczęściej występujące choroby w przedszkolu to: grypa, przeziębienie, odra, świnka, różyczka, ospa wietrzna oraz inne drobne infekcje wirusowe.

Leczenie otyłości u dzieci

22/10/2018
Z przeprowadzonych badań wynika, że coraz więcej dzieci ma nadwagę a nawet otyłość. Jeśli problem dotyczy również Twojego dziecka, zapraszamy do przeczytania artykułu. Są zawarte w nim wskazówki jak pomóc dziecku wyjść z otyłości.

Badania obrazowe przy nowotworach mózgu

07/10/2018
Leczenie każdej choroby zaczyna się od diagnostyki. Dotyczy to również zmian patologicznych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. W tym przypadku nieinwazyjna diagnostyka obrazowa ma zasadnicze znaczenie, ponieważ pozwala precyzyjnie obejrzeć wnętrze czaszki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat badań obrazowych przy nowotworach mózgu.

Jak rozpoznać u dziecka ADHD?

20/09/2018
Większość dzieci jest z natury żywiołowa, jednak czasem niekoniecznie wynika to z ich charakteru. Jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń u dzieci jest ADHD, czyli inaczej zespół nadruchliwości, zespół hiperkinetyczny, w języku angielskim Attention Deficyt Hiperactiyity Disorder. Według szacunkowych danych dotyczy on od 5 do 9 proc. populacji, przy czym trzykrotnie częściej chłopców niż dziewczynek. Czym się charakteryzuje?

Jak ochronić swoje dziecko od wszawicy?

23/08/2018
Problem wszawicy wśród dzieci nasila się w okresie wakacyjnym. Sprzyjają temu duże skupiska ludzi podczas wyjazdów na kolonie, obozy. Dotyczy to przede wszystkim młodszych dzieci, które nie mają jeszcze wyrobionych nawyków samodzielnego dbania o higienę.

Jak zapobiec potówkom u dzieci?

18/08/2018
Potówki u niemowląt są bardzo powszechną przypadłością. Na szczęście bardzo łatwo można się ich skutecznie pozbyć. Skąd się biorą i jak im zapobiegać? Oto kilka wskazówek.

Trądzik noworodkowy - jak sobie z tym radzić?

10/08/2018
Trądzik powszechnie kojarzymy z chorobą skóry, pojawiającą się u nastolatków wchodzących w okres dojrzewania. Tymczasem może dotyczyć również noworodków i niemowląt w okresie pierwszego roku życia. Łagodna postać trądziku rozwija się u około 20% noworodków.

Jak ochronić niemowlęcie przed poparzeniami od słońca?

02/08/2018
Opalanie niemowląt jest zabronione, a dzieci do trzeciego roku życia w ogóle nie powinny być wystawiane na działanie słońca bez odpowiedniej ochrony. Co zatem zrobić, aby nasz wakacyjny wypoczynek z dziećmi był bezpieczny? Jak zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej tym jak ochronić niemowle przez poparzeniami od słońca.

Rozwój dziecka - jak raczkowanie i pełzanie wpływa na mózg?

06/07/2018
Raczkowanie jest jednym z przełomowych etapów w rozwoju małego dziecka. Niektóre zaczynają raczkować około 7 miesiąca życia, jeszcze zanim opanują siadanie, inne znacznie później, kiedy już usiądą, poczują się stabilnie i bezpiecznie w pozycji siedzącej. Nie ma konkretnych granic, w których dziecko powinno zacząć raczkować, ale dobrze, żeby nie ominęło tego etapu i żeby miało czas na udoskonalanie go jeszcze zanim zacznie chodzić. Zdrowe dziecko powinno zacząć chodzić przed 18 miesiącem życia.

Zaburzenia rytmu serca u dzieci

21/06/2018
Zaburzenia rytmu serca (arytmia), występuje wtedy, gdy rytm serca dziecka jest nieregularny, arytmiczny, niemiarowy,  zbyt szybki lub za wolny dla danego wieku. Współcześnie nadal trudno jest zdiagnozować przyczynę pojawiania się tych zaburzeń u małoletnich, gdyż jest ona nieokreślona z powodu braku szczegółowych badań epidemiologicznych.
strony internetowe | lexurio.pl