Dziecko

Zespół Aspergera u dzieci

07/03/2020
Zespół Aspergera to zaburzenie rozwojowe, często określane jako łagodniejsza postać autyzmu. Ujawnia się w czasie dzieciństwa w postaci trudności w komunikacji i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Jakie są objawy? Jak wygląda leczenie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat zespołu Aspergera.

Sposoby na odparzenia u niemowlaka

08/08/2019
Odparzenia u niemowląt to częsta i dokuczliwa dolegliwość dla maluszka jak i rodzica. Bardzo delikatna skóra małego dziecka jest szczególnie narażona na infekcje i odparzenia. Jak zapobiec odparzeniom u niemowlęcia oraz jak prawidłowo dbać o pielęgnację?

Astma oskrzelowa u dzieci – jak rozpoznać i leczyć?

31/07/2019
Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą dróg oddechowych wieku rozwojowego. Często ma podłoże alergiczne i współwystępuje z innymi schorzeniami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są objawy astmy oskrzelowej i kiedy występuje.

Prawidłowa waga dziecka - nadwaga, niedowaga, cukrzyca dziecięca

04/06/2019
Niełatwo jest wskazać prawidłową wartość wagi dla dziecka, którego organizm co dopiero się rozwija. Zarówno osoby dorosłe jak i dzieci mają różne typy budowy sylwetki – stąd też nie ma idealnej wagi dla każdego. Masa ciała dziecka jest uzależniona od wielu czynników – m.in. tempa rozwoju płciowego.

Laktoferyna a organizm dziecka

29/05/2019
Laktoferyna wskazuje szerokie działanie w organizmie ludzkim. Stosowa jest głównie w celu zwiększenia odporności organizmu. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczno i stymuluje rozwój mikroflory jelitowej. Przeczytaj artykuł i dowiedz jak laktoferyna wpływa na organizm dziecka.

Niedrożność kanalików łzowych u niemowląt

21/05/2019
Niedrożność kanalików łzowych to zaburzenie, które często dotyka noworodków i niemowląt. Może powodować infekcje bakteryjne i pogorszyć ostrość widzenia. Sprawdź co może być przyczyną problemów z oczami oraz jakie są sposoby udrażniania zatkanego kanalika łzowego.

Ból dziąseł u dzieci, skąd się bierze?

26/03/2019
U dzieci znacznie częściej występują różne stany zapalne jamy ustnej, niż u osób dorosłych. Wśród nich możemy wymienić między innymi jeden z częściej występujących stanów czyli zapalenie dziąseł. Sprawdz z czym jeszcze może być związany ból dziąseł u dzieci.

Rodzaje butelek dla niemowląt

25/03/2019
Butelka to jeden z podstawowych przedmiotów, w które każdy rodzic kiedyś będzie musiał się zaopatrzyć. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo ich modeli. Warto się dowiedzieć, która z butelek będzie najlepszą dla naszego dziecka.

Dysplazja bioderek.

22/02/2019
Dysplazja stawu biodrowego jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych. Jest to niedostateczny rozwój kości i elementów tworzących staw. Schorzenie powoduje, że kość udowa przez zwiększanie siły mięśni i napięcia w nich zostaje trwale wysunięta z panewki.

Jak zachowuje się dziecko autystyczne?

18/02/2019
Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana. 

Szczękościsk - przyczyny i leczenie

21/01/2019
Sytuację, w której nie możemy otworzyć ust lub wykonujemy tę czynność połowicznie, trudno uznać za komfortową. Jest oczywiste, że w takiej sytuacji pacjenci szukają natychmiastowej pomocy, najczęściej kierując pierwsze kroki do lekarza dentysty.

Choroby dziecięce wieku przedszkolnego

20/12/2018
Gdy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola, pojawiają się u niego częściej infekcje. Dzieje się tak, gdyż dzieci mają kontakt z nowymi, wcześniej niespotykanymi wirusami, bakteriami, pasożytami oraz grzybami. Najczęściej występujące choroby w przedszkolu to: grypa, przeziębienie, odra, świnka, różyczka, ospa wietrzna oraz inne drobne infekcje wirusowe.

Leczenie otyłości u dzieci

22/10/2018
Z przeprowadzonych badań wynika, że coraz więcej dzieci ma nadwagę a nawet otyłość. Jeśli problem dotyczy również Twojego dziecka, zapraszamy do przeczytania artykułu. Są zawarte w nim wskazówki jak pomóc dziecku wyjść z otyłości.

Badania obrazowe przy nowotworach mózgu

07/10/2018
Leczenie każdej choroby zaczyna się od diagnostyki. Dotyczy to również zmian patologicznych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. W tym przypadku nieinwazyjna diagnostyka obrazowa ma zasadnicze znaczenie, ponieważ pozwala precyzyjnie obejrzeć wnętrze czaszki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat badań obrazowych przy nowotworach mózgu.

Jak rozpoznać u dziecka ADHD?

20/09/2018
Większość dzieci jest z natury żywiołowa, jednak czasem niekoniecznie wynika to z ich charakteru. Jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń u dzieci jest ADHD, czyli inaczej zespół nadruchliwości, zespół hiperkinetyczny, w języku angielskim Attention Deficyt Hiperactiyity Disorder. Według szacunkowych danych dotyczy on od 5 do 9 proc. populacji, przy czym trzykrotnie częściej chłopców niż dziewczynek. Czym się charakteryzuje?
laskovski.pl