Dziecko

Jak zapobiegać zarażeniu się wirusem HIV u dzieci

12/01/2018
Liczba dzieci, które zarażają się wirusem HIV spada każdego roku. Pod koniec 2015 roku żyło 2,6 miliona dzieci na całym świecie w wieku 15 lat i młodszym, ale tylko jedna trzecia z nich rozpoczęła odpowiednie leczenie. Większość przypadków dzieciństwa HIV i AIDS znajdują się w Afryce subsaharyjskiej.

Higiena i pielęgnacja złamanej ręki

30/12/2017
Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, pokonywania wszelkich ograniczeń i barier. Wielokrotnie podczas zabawy przewracają się, czasami niestety niefortunnie i dochodzi do pęknięcia kości. Najczęstszymi złamaniami do jakich dochodzi to złamania kości nadgarstka, przedramienia lub łokcia. Dziecko w naturalny sposób chroni się przed upadkiem, wyrzucając ręce do przodu. Nie każdy upadek kończy się złamaniem. Jak rozpoznać, że doszło do złamania?

Pasożyty jelitowe u dzieci

27/10/2017
Większość z nas uważa, że choroby pasożytnicze to problem krajów rozwijających się i tropikalnych, jednak nic bardziej mylnego. Pasożytami mogą zarazić się dorośli, jak równie dzieci. Zachęcam do lektury artykułu odnośnie pasożytów jelitowych u dzieci.

Ryby w diecie dziecka

01/08/2017
Ryba powinna znaleźć się w menu dziecka co najmniej raz w tygodniu. Z artykułu dowiesz się jakie ryby wybrać oraz w jaki sposób przyrządzić, aby dostarczyć dziecku najwięcej witamin i minerałów.

Wczesna stymulacja rozwoju dziecka

29/06/2017
Wczesna stymulacja rozwoju dziecka niepełnosprawnego - im wcześniej zostanie ropoczęta terapia, tym większe szanse na prawidłowy rozwój - więcej na ten temat w artykule.

Jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą

27/01/2017
Za oknem coraz zimniej, temperatury spadają poniżej zera, zimowe ferie coraz bliżej a rodzice coraz częściej zastanawiają się jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą. Przeczytaj więcej na ten temat.

Jadłowstręt u dzieci

09/12/2016
Jadłowstręt u dzieci to brak apetytu i jednocześnie bardzo silne uczucie niechęci wobec jedzenia, z czym mogą być związane negatywne dla zdrowia konsekwencje. Jakie są przyczyny jadłowstrętu u dzieci i kiedy skonsultować to z lekarzem? Odpowiedzi i inne informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Dieta wegetariańska u dzieci - czy może być stosowana?

24/11/2016
Badania potwierdziły, że dzieci stosujące dobrze zbilansowaną dietę wegetariańską mają lepsze nawyki żywieniowe i są szczuplejsze niż dzieci spożywające wszystkie grupy produktów. W tym artykule dowiesz się więcej na temat wpływu diety wegetariańskiej na rozwój dziecka.

Pierwsza wizyta u dentysty

10/11/2016
U Twojego dziecka pojawiły się pierwsze ząbki? Nie wiesz czy to juz czas, aby pojsc na pierwsza wizyte do dentysty? W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat przygotowania dziecka do wizyty u stomatologa.

Drgawki u niemowląt - przyczyny i diagnostyka

31/10/2016
Drgawki u niemowląt są najczęściej efektem zaburzeń neurologicznych lub wysokiej gorączki, nawet krótki napad może być objawem poważnej choroby. Podczas wystąpienia drgawek należy udzielić dziecku pomocy, a następnie udać się do lekarza, który wykona szczegółową diagnostykę. Jakie są przyczyny wystąpienia drgawek i jak im zapobiegać?

Wady wzroku u dzieci

09/10/2016
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe. Niestety nie zawsze wszystko idzie po Twojej myśli. Co w przypadku wad wzroku u dziecka? Jak rozpoznać, badać i leczyć? Aby dowiedzieć się więcej na temat wad wzroku u dzieci przeczytaj ten artykuł.

Jak przygotować dziecko na badania laboratoryjne?

04/10/2016
Pobranie krwi lub innych materiałów do badań laboratoryjnych może wywołać dreszcze u niejednej dorosłej osoby, trudno więc dziwić się, że dziecko się boi. Rodzice próbują zaoszczędzić swoim pociechom zbędnych nieprzyjemności przed wizytą w laboratorium. Jak przygotować dziecko psychicznie i fizycznie do badań?   

Zespół Downa – jak zapewnić dziecku szczęśliwe życie

27/09/2016
Zespół Downa – to często brzmi jak wyrok. Rodzice po usłyszeniu diagnozy potrzebują nie tylko wsparcia psychicznego i emocjonalnego, ale także wiedzy, jak opiekować się odmiennym dzieckiem. Z powyższego artykułu dowiesz się jak zapewnić szczęśliwe życie dziecku z Downem.

Problemy ze słuchem- jak przebiega badanie audiologiczne u dziecka

24/09/2016
Zastanawiasz się na czym polega badanie audiologiczne? Lekarz na ostatniej wizycie dziecka, wskazał konieczność wykonania takiego badania? Sprawdź , co to jest za badanie, jak przebiega i jak należy przygotować do niego dziecko w dalszej części tego artykułu!