Dziecko

Jak chronić dzieci przed kleszczami?

22/08/2020
Kleszcze zaczynają atakować z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni, gdy spędzamy z dziećmi coraz więcej czasu na dworze. Kleszcze mogą być źródłem chorób zakaźnych. Jak uniknąć potencjalnego zarażenia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak chronić dzieci przed kleszczami.

Kiedy z dzieckiem do dentysty?

07/07/2020
Wielu ludzi obawia się wizyty u dentysty i kojarzy im się ona z bólem. Bardzo ważne jest więc aby uniknąć wytworzenia takich skojarzeń u dzieci, ponieważ pierwsze doświadczenia są najważniejsze. Odpowiednio wczesne wizyty u stomatolofa pozwolą na prawidłowy rozwój uzębienia u dzieci, wytworzenie w nich nawyku dbania o zęby oraz pozytywne skojarzenia z dentystą.

Zioła zamiast leków dla dziecka

18/04/2020
Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia na świecie. Nadal ma wielu zwolenników, mimo rozwoju nauk farmaceutycznych i medycznych. Jakie zioła można podawać dzieciom i kiedy? Czy mogą zastąpić leki?

Kiedy warto wykonać USG jamy brzusznej u dziecka?

18/04/2020
USG jamy brzusznej jest badaniem bezpiecznym, bezbolesnym i coraz bardziej dostępnym, również w pediatrii. Pozwala ocenić wiele narządów oraz wykryć nieprawidłowości. Kiedy warto wykonać USG jamy brzusznej u dziecka? Jak przygotować dziecko do badania?

Zespół Aspergera u dzieci

07/03/2020
Zespół Aspergera to zaburzenie rozwojowe, często określane jako łagodniejsza postać autyzmu. Ujawnia się w czasie dzieciństwa w postaci trudności w komunikacji i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Jakie są objawy? Jak wygląda leczenie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat zespołu Aspergera.

Sposoby na odparzenia u niemowlaka

08/08/2019
Odparzenia u niemowląt to częsta i dokuczliwa dolegliwość dla maluszka jak i rodzica. Bardzo delikatna skóra małego dziecka jest szczególnie narażona na infekcje i odparzenia. Jak zapobiec odparzeniom u niemowlęcia oraz jak prawidłowo dbać o pielęgnację?

Astma oskrzelowa u dzieci – jak rozpoznać i leczyć?

31/07/2019
Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą dróg oddechowych wieku rozwojowego. Często ma podłoże alergiczne i współwystępuje z innymi schorzeniami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są objawy astmy oskrzelowej i kiedy występuje.

Prawidłowa waga dziecka - nadwaga, niedowaga, cukrzyca dziecięca

04/06/2019
Niełatwo jest wskazać prawidłową wartość wagi dla dziecka, którego organizm co dopiero się rozwija. Zarówno osoby dorosłe jak i dzieci mają różne typy budowy sylwetki – stąd też nie ma idealnej wagi dla każdego. Masa ciała dziecka jest uzależniona od wielu czynników – m.in. tempa rozwoju płciowego.

Laktoferyna a organizm dziecka

29/05/2019
Laktoferyna wskazuje szerokie działanie w organizmie ludzkim. Stosowa jest głównie w celu zwiększenia odporności organizmu. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczno i stymuluje rozwój mikroflory jelitowej. Przeczytaj artykuł i dowiedz jak laktoferyna wpływa na organizm dziecka.

Niedrożność kanalików łzowych u niemowląt

21/05/2019
Niedrożność kanalików łzowych to zaburzenie, które często dotyka noworodków i niemowląt. Może powodować infekcje bakteryjne i pogorszyć ostrość widzenia. Sprawdź co może być przyczyną problemów z oczami oraz jakie są sposoby udrażniania zatkanego kanalika łzowego.

Ból dziąseł u dzieci, skąd się bierze?

26/03/2019
U dzieci znacznie częściej występują różne stany zapalne jamy ustnej, niż u osób dorosłych. Wśród nich możemy wymienić między innymi jeden z częściej występujących stanów czyli zapalenie dziąseł. Sprawdz z czym jeszcze może być związany ból dziąseł u dzieci.

Rodzaje butelek dla niemowląt

25/03/2019
Butelka to jeden z podstawowych przedmiotów, w które każdy rodzic kiedyś będzie musiał się zaopatrzyć. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo ich modeli. Warto się dowiedzieć, która z butelek będzie najlepszą dla naszego dziecka.

Dysplazja bioderek.

22/02/2019
Dysplazja stawu biodrowego jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych. Jest to niedostateczny rozwój kości i elementów tworzących staw. Schorzenie powoduje, że kość udowa przez zwiększanie siły mięśni i napięcia w nich zostaje trwale wysunięta z panewki.

Jak zachowuje się dziecko autystyczne?

18/02/2019
Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana. 
laskovski.pl