Medycyna ogólna

Nietrzymanie moczu u kobiet – problem społeczny, medyczny i naukowy

02/05/2020
Czy wiesz, że nietrzymanie moczu postrzegane jest jako jeden z ważniejszych, ogólnoświatowych problemów zdrowotnych XXI wieku? Nietrzymanie moczu to nie tylko problem małych dzieci i panów z przerostem prostaty. Pierwsze objawy problemów z nietrzymaniem moczu mogą wystąpić już u młodych kobiet, u których przeważa wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zakrzepica żył głębokich

26/03/2020
Zakrzepica żył głębokich w 50% przypadków przebiega bezobjawowo i może doprowadzić do śmierci w ciągu kilku sekund, dlatego lekarze nazywają ją „cichym zabójcą”. Najgroźniejszym jej powikłaniem jest zator tętnicy płucnej. W Polsce liczba zgonów, spowodowanych żylną chorobą zakrzepowo-zatorową wynosi 35-40 tys!

Piłka zamiast krzesła

28/02/2020
Powszechnie wiadomo, że pozycja siedząca ma bardzo szkodliwy wpływ na nasz kręgosłup oraz układ krwionośny, mięśnie i zakres ruchu. Dlatego obecnie coraz więcej firm decyduje się na zakup specjalnych piłek do siedzenia przy biurku oraz są one polecane osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej w domu. Jak takie piłki wpływają na nasz organizm i czy na pewno są zdrowe?

Wpływ olejków eterycznych na organizm

01/02/2020
Olejki eteryczne wykorzystywane są w aromaterapii. Mogą być wprowadzane przez skórę, błony śluzowe lub drogami oddechowymi. Jaki mają wpływ na organizm? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o olejkach eterycznych.

Choroba Scheuermanna - objawy i leczenie

11/01/2020
Choroba Scheuermanna jest to choroba kręgosłupa, polegająca na wycięciu szkieletu osiowego w odcinku piersiowym ku tyłowi. Schorzenie diagnozuje się u dzieci, które są przed lub po okresie dojrzewania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o objawach i leczeniu choroby Scheuermanna.

Terapia MBST - Leczenie rezonansem magnetycznym bólu i zwyrodnień stawów

06/12/2019
To innowacyjna metoda leczenia dolegliwości związanych ze stawami, którą od lat stosuje się w Niemczech. Sama zasada działania terapii MBST® jest więc taka, jak w diagnostyce obrazowej metodą rezonansu magnetycznego, natomiast efekt leczniczy uzyskiwany jest dzięki odpowiedniej długości fal.

O czym mówi badanie CRP?

26/10/2019
Badanie CRP to badanie, które wykonuje się z krwi. Jego celem jest ustalenie poziomu białka C-reaktywnego. Jaka jest norma CRP, a kiedy wynik jest podwyższony? A co jeśli jest go za mało? Przeczytaj artykuł i dowiedz się o czym mówi badanie CRP.

Ginekomastia - wstydliwy problem u mężczyzn

31/05/2019
Ginekomastia to schorzenie polegające na powiększeniu u mężczyzn jednego lub obu gruczołów sutkowych. Jest to dosyć powszechna dolegliwość. Szacuje się, że nawet połowa mężczyzn spotkała się z nią na którymś etapie swojego życia. Najczęściej jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi jednak może być też objawem poważniejszych chorób.

Zespół policystycznych jajników, a niepłodność

29/05/2019
Zespół policystycznych jajników to zaburzenie hormonalne, które dotyka około 5-15% kobiet. Charakteryzuje się ono wzrostem produkcji hormonów męskich u kobiet, co negatywnie wpływa na prawidłowy przebieg cyklu menstruacyjnego, a także nieprawidłowym działaniem jajników, zaburzeniami owulacji i w konsekwencji problemami z zajściem w ciążę. Od stopnia i rodzaju tych zaburzeń zależy sposób postępowania, leczenia oraz efekt w postaci poczęcia dziecka.

Kręgozmyk - przyczyny, stopnie zaawansowania, leczenie

25/05/2019
Kręgozmyk polega na przemiesczaniu się kręgów. Przesunięcie to może może nieść ze sobą bolesne konsekwencje, uciskać na nerwy lub uszkadzać struktury kostne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat  przyczyn, stopnia zaawansowania i leczenia kręgozmyku.

Ostroga piętowa, czyli zapalenie rozcięgna podeszwowego

17/03/2019
Ostroga piętowa to wyjątkowo dokuczliwa przypadłość. Lubi nawracać i może pojawiać się przy każdym przeciążeniu stopy. Choć jest domeną osób uprawiających sport, to równie często towarzyszy osobom starszym, których stopy ulegają deformacjom. Dowiedz się, jak rozpoznać i jak leczyć ostrogę piętową.

Jedna z najczęstszych chorób u mężczyzn, czyli zapalenie prostaty

17/03/2019
Zapalenie prostaty to jedna z najczęstszych chorób zapalnych, które mogą spotkać mężczyzn. Choroba ta może dotykać panów w każdym wieku, jednak najczęściej chorują ci młodzi, między 18 a 50 rokiem życia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o zapaleniu prostaty.
laskovski.pl