Medycyna ogólna

Nawilżacze powietrza

30/05/2017
Wszyscy wiemy, że zbyt suche powietrze w pomieszczeniu powoduje problemy z cerą, z oddychaniem, a u niektórych pojawia się męczący kaszel, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że suche powietrze może prowadzić do kłopotów z koncentracją. Rozwiązaniem na te problemy może być nawilżacz powietrza.

Czy warto jeść ryby?

30/05/2017
Ludzie zaczynają dbać o własną sylwetkę, uprawiają sport, stosują dietę, która jest najczęściej urozmaicona a jednym ze składników są ryby. Dietetycy uważają, że zawarte w nich kwasy omega-3 korzystnie wpływaja na organizm człowieka. Ale czy na pewno warto jeść ryby?

Higiena intymna u kobiet i mężczyzn

02/05/2017
Dbanie o higiene intymną powinna dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat pielęgnacji i profilaktyki miejsc intymnych.

Podologia

28/03/2017
Według badań 80% społeczeństwa ma różnego rodzaju problemy ze stopami. Ich stan istotnie wpływa na kondycję i samopoczucie człowieka, dlatego należy o nie dbać ze szczególną troską. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się czym zajmuje się podolog.

Leczenie ortodontyczne

15/03/2017
W ostatnich latach posiadanie aparatu na zębach stało się modą, to chyba jedna z najzdrowszych tendencji. Współczesna ortodoncja to dziedzina, w której lekarze czynią „cuda”. Czytając poniższy artykuł dowiesz się jak sprawić, by Twoje zęby były idealnie proste.

Właściwości lecznicze marihuany

25/02/2017
O właściwościach leczniczych marihuany dyskutują naukowcy i lekarze na całym świecie. Jedni uważają, że to niebezpieczny narkotyk. Inni, że jest wspaniałym lekarstwem na choroby. Ponieważ marihuana zawiera substancje chemiczne, które mogą pomóc w leczeniu wielu chorób lub objawów, wiele osób twierdzi, że powinna być legalna w celach medycznych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat właściwości leczniczych marihuany.

Jak się nie przeziębić? Profilaktyka.

16/01/2017
W okresie zimowym jesteśmy najbardziej narażeni na zachorowanie przez ciągłe zmiany temperatury, zimny wiatr, wilgotność powietrza. Często dochodzi do znacznego wychłodzenia organizmu co może doprowadzić do odmrożeń. W artykule poniżej dowiesz sie jak chronić organizm przed skutkami wychłodzenia, czyli przeziebieniem.

Skutki odwodnienia organizmu

02/01/2017
Odwodnienie – jak zapewne wszyscy wiedzą to stan, w którym zawartość wody i elektrolitów w organizmie spada poniżej wartości niezbędnej do jego prawidłowego funkcjonowania. Przeczytaj artykuł i poznaj skutki odwodnienia.

Przeziębienie a grypa- czy znasz rożnice?

24/11/2016
Dopadła Cię choroba i nie wiesz czy to tylko przeziębienie czy grypa? Czy to czas, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu po antybiotyk? Dowiedz się jakie są różnice.

Życie po usunięciu krtani

20/10/2016
Krtań (z łac. larynx) jest narządem będącym częścią układu oddechowego, zbudowanym z chrząstek, więzadeł i mięśni, zlokalizowanym na szyi pomiędzy gardłem a tchawicą. Najczęstszym nowotworem głowy i szyi jest rak krtani, chorobą dotknięci są przede wszystkim mężczyźni po 60 roku życia. Wycięcie całości lub części krtani (laryngektomia) to zabieg chirurgiczny. A jak wygląda życie po usunięciu krtani?

Krioterapia - kiedy warto skorzystać?

10/10/2016
Zapewne wiecie, że  Krioterapia to leczenie ekstremalnie niską temperaturą, polegająca  na przebywaniu kilka minut w zamkniętej komorze, co stanowi  szok dla organizmu. Ale jak zapewniają lekarze  jest to szok przynoszący ogromne korzyści dla organizmu.  Leczenie zimnem daje bardzo dobre efekty w leczeniu chorób stawów  i mięśni oraz w leczeniu bólu. Jeżeli zastanawiacie się czy warto a jeżeli tak to kiedy skorzystać z krioterapii zapraszam do dalszej lektury. 

Właściwości zdrowotne zielonej herbaty

09/10/2016
Lubisz zieloną herbatę i zastanawiasz się czy ma jakieś właściwości zdrowotne? A może nie odpowiada Ci jej smak ale pijesz dla zdrowia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się co może Ci zaoferować zielona herbata.

Jakie korzyści przynosi jedzenie grzybów?

04/10/2016
W ramach odpoczynku chodzimy na grzyby. Dodajemy je również do potraw dla walorów smakowych. Każdy z nas zna podstawowe gatunki grzybów, każdy wie, że muchomory są trujące ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego jakie korzyści przynosi jedzenie grzybów.
strony internetowe | lexurio.pl