Medycyna ogólna

Ból zatok

22/11/2017
Infekcje zatok przynosowych dla jednych to pojęcie znane tylko „ze słyszenia”, innym dolegliwości związane z zatokami towarzyszą przez całe życie. W Polsce co dziesiąta osoba skarżąca się na ból zatok odczuwa go regularnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat bólu zatok.

Naturalne antybiotyki w walce z infekcjami

28/10/2017
Jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla organizmu. Nie raz dopada nas katar, osłabienie, jest nam zimno. Co robić, aby szybko wrócić do zdrowia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o naturalnych antybiotykach w walce z infekcją.

Rak pęcherza – objawy oraz leczenie

15/10/2017
Rak pęcherza moczowego to jeden z częściej występujących nowotworów u osób starszych. Niestety, obecnie w Polsce nowotwór ten jest wykrywany zbyt późno, bo już w zaawansowanym stadium rozwoju. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są objawy raka pęcherza oraz o metodach leczenia.

MedycznaRejestracja.pl uruchamia bezpłatną rejestrację online dla Lekarzy!

25/09/2017
Odpłatne kalendarze online, serwisy proponujące moduły do elektronicznej obsługi pacjenta... i opłatę za każdą zarejestrowaną wizytę - to obecnie zbędny wydatek dla gabinetu lekarskiego. MedycznaRejestracja.pl uruchomiła pierwszy w polskim internecie w 100% bezpłatny moduł służący do rejestracji pacjentów online!

Płytka paznokcia - o czym świadczą zmiany?

07/09/2017
Inny wygląd paznokci może być spowodowany niewłaściwą pielęgnacją, złym odżywianiem albo chorobą. Sprawdź, co oznacza zabarwienie płytki paznokcia, a o czym świadczy zanikający paznokieć.

Morfologia - jak interpretować wyniki?

12/08/2017
Morfologia krwi jest to podstawowe badanie diagnostyczne z krwi, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych krwi. Jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Na wydruku wyniku morfologii krwi pojawia się szereg liter i cyfr, które oznaczają między innymi poszczególne rodzaje krwinek oraz ich ilość w badanej w morfologii próbce krwi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat interpretacji wyników morfologii krwi.

Rodzaje porodów

29/07/2017
Poród to jedno z najbardziej wyjątkowych i niesamowitych wydarzeń w życiu kobiety. Wraz z upływem czasu medycyna stara się aby ten moment był dla przyszłej mamy bardziej komfortowy. Dowiedz się, jakie są rodzaje porodów i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych

19/06/2017
Skłonność do powstania żylaków możemy odziedziczyć po rodzicach, dziadkach czy pradziadkach - jest uwarunkowana genetycznie. Na żylaki niestety „pracujemy” przez całe swoje życie. A jakie są metody ich leczenia? Przeczytaj artykuł.

Pytania wysyłane drogą elektroniczną

01/06/2017
Zachęcamy wszystkich pacjentów do kontaktu drogą elektroniczną! Na adres pytania@tel-med.pl, można wysyłać zapytania dotyczące placówek medycznych z Poznania oraz województwa Wielkopolskiego.

Nawilżacze powietrza

30/05/2017
Wszyscy wiemy, że zbyt suche powietrze w pomieszczeniu powoduje problemy z cerą, z oddychaniem, a u niektórych pojawia się męczący kaszel, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że suche powietrze może prowadzić do kłopotów z koncentracją. Rozwiązaniem na te problemy może być nawilżacz powietrza.

Czy warto jeść ryby?

30/05/2017
Ludzie zaczynają dbać o własną sylwetkę, uprawiają sport, stosują dietę, która jest najczęściej urozmaicona a jednym ze składników są ryby. Dietetycy uważają, że zawarte w nich kwasy omega-3 korzystnie wpływaja na organizm człowieka. Ale czy na pewno warto jeść ryby?

Higiena intymna u kobiet i mężczyzn

02/05/2017
Dbanie o higiene intymną powinna dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat pielęgnacji i profilaktyki miejsc intymnych.

Podologia

28/03/2017
Według badań 80% społeczeństwa ma różnego rodzaju problemy ze stopami. Ich stan istotnie wpływa na kondycję i samopoczucie człowieka, dlatego należy o nie dbać ze szczególną troską. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się czym zajmuje się podolog.

Leczenie ortodontyczne

15/03/2017
W ostatnich latach posiadanie aparatu na zębach stało się modą, to chyba jedna z najzdrowszych tendencji. Współczesna ortodoncja to dziedzina, w której lekarze czynią „cuda”. Czytając poniższy artykuł dowiesz się jak sprawić, by Twoje zęby były idealnie proste.
laskovski.pl