Uroda

Uboczne skutki zbyt częstego stosowania solarium

30/11/2018
Solarium jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez osoby, które chciałyby mieć pięknie opaloną skórę na wyjątkowe okazje lub nawet przez cały rok. Zwolennicy solarium uważają, że tylko mocno opalona skóra da im upragnione piękno. Co niepokojące problem ten zaczął również dotykać także mężczyzn, a nawet dzieci. Zainteresowanie tego typu rozwiązaniem jest zwiększone zimą, kiedy nie mamy dostępu do słońca, którego tak bardzo potrzebujemy. Słońce wprawdzie wpływa korzystnie na nasz humor, pozwala naszemu organizmowi na wytwarzanie witaminy D, ale może być także niebezpieczne.

Osocze bogatopłytkowe - jak wygląda? Wady i zalety

12/11/2018
Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące działanie osocza bogatopłytkowego. Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym. Jak wygląda zabieg i jakie są jego korzyści?

Suche i popękane pięty - jak sobie z nimi poradzić?

08/10/2018
Kondycja pięt jest ważna nie tylko dla ładnego, zadbanego wyglądu ale też ze względu na zdrowie. Przesuszona skóra może świadczyć o nieodpowiednim poziomu nawodnienia lub witamin, a z czasem prowadzi do pęknięć. Są one niebezpieczne i nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych dolegliwości.

Jaki aparat ortodontyczny jest lepszy dla zębów?

26/09/2018
Czy wiesz, że teraz Twój aparat ortodontyczny może być niewidoczny? Coraz więcej osób dorosłych wstydzi się swoich zębów a co za tym idzie również noszenia metalowego aparatu. Od kilku lat pojawiła się na polskim innowacyjna metoda zw.  Invisalign. To za pomocą przezroczystych wymiennych nakładek zw. Alignenam, które samoistnie dopasowują się do uzębienia konkretnego pacjenta. Ta metoda zapewnia większy komfort użytkowania w wieku dorosłym. Jednocześnie zachowuje doskonałą efektywności.

Bezpieczne wybielanie zębów?

15/09/2018
W związku z różnymi opiniami, często zadajemy sobie pytanie? Wybielać zęby, czy nie wybielać? A jeśli wybielać, to jaką metodę lub procedurę wybrać? Takie pytania towarzyszą przed podjęciem decyzji, ponieważ metod wybielania i sposobów ich wykonania jest wiele. Jeżeli masz zamiar poddać się takiemu zabiegowi, przeczytaj, co powinieneś wiedzieć o wybielaniu zębów.

Zaskórniki - jak można sobie z nimi radzić?

08/09/2018
Pojawiają się, gdy dochodzi do zablokowania porów skóry, najczęściej u kobiet z cerą tłustą lub mieszaną. Jest to nieprzyjemny i mało estetyczny problemem. Jak je wyeliminować? Przycztaj artykuł i dowiedz się więcej jak skutecznie radzić sobie z zaskórnikami.

Jaka jest różnica pomiędzy kosmetologiem, a kosmetyczką?

28/08/2018
Terminy „kosmetyczka” oraz „kosmetolog” bardzo często stosuje się zamiennie, co jest błędem, ponieważ stanowią dwa odmienne zawody – różniące się przede wszystkim ścieżką kształcenia. Czym się charakteryzują i jakie dają uprawnienia?

Równowaga PEH dla zdrowych włosów

24/08/2018
Włosy niegdyś uważane były za "koronę" piękności, dlatego należycie starannie je pielęgnowano. Do dziś są zewnętrznym walorem, szczególnie istotnym dla kobiet. Dzięki równowadze PEH będą wyglądały zdrowo i pięknie, a my będziemy czuć się komfortowo.

Wrastający paznokieć, czy to tylko problem kosmetyczny?

09/08/2018
Wrastające paznokcie, stanowią problem nie tylko jako defekt kosmetyczny, ale także powodują uczucie dyskomfortu oraz bólu. W zdecydowanej większości problem dotyczy palców u stóp, ale zdarzają się również przypadki wrastania paznokci u rąk. Nie powinniśmy ignorować ani unikać tego tematu, ponieważ chodzi tu o dbanie o własne zdrowie.

Pielęgnacja cery łojotokowej

26/07/2018
Na wstępie warto wyjaśnić co to jest łojotok? I co on powoduje? Łojotok jest to nadmierne wydzielanie łoju, który wytwarzają gruczoły łojowe na powierzchnię skóry. Powoduje on szybkie przetłuszczanie się włosów oraz lśniącą i żółtawą skórę twarzy. Ważnym jest, żeby poznać charakterystykę oraz potrzeby cery

Idealne zapachy na lato

12/07/2018
Lato kojarzy nam się z to morzem, słoneczną plażą i czystym powietrzem. Przyroda otacza nas kolorowymi i pachnącymi kwiatami oraz owocami. Wybierając perfumy powinniśmy decydować się na takie, które idealnie wpasują się w wakacyjną lekkość i przyniosą orzeźwienie oraz radość.

Zioła dla urody – kosmetyki z natury

09/07/2018
Zioła towarzyszą człowiekowi od samego początku i do dziś używane są w celach leczniczych i kosmetycznych. Nawet grecki lekarz Hipokrates stosował specjalne maści odżywiające skórę na bazie naturalnych składników. Natomiast powszechnie znany rumianek, zwany był niegdyś „zielem piękności”.

Filtry UV - jak wybrać odpowiedni?

23/06/2018
Temperatura powietrza ma niewiele wspólnego z  promieniowaniem. Słońce wysyła do naszej planety promienie niezależnie od pory roku. Oczywistym jest  fakt, że w okresie letnim gdy dzień stanowi dłuższą część doby jesteśmy na nie szczególne narażeni. Dowiedz się jak zadbać o skórę latem, tak by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem przez cały rok.

Czy odżywka do rzęs jest bezpieczna dla oka?

11/06/2018
Każda kobieta chciałaby mieć długie i gęste rzęsy. Kiedy ich wygląd jest niesatysfakcjonujący poszukujemy środków, które poprawią ich kondycję. Na ratunek przychodzą odżywki do rzęs. Coraz więcej firm produkujących kosmetyki wypuszcza na rynek odżywki, które mają sprawić, że rzęsy będą dłuższe i gęstsze. Jednak powinniśmy się zastanowić jakie składniki są wykorzystywane w ich produkcji i czy ich stosowanie jest na pewno bezpieczne dla naszych oczu.
strony internetowe | lexurio.pl