Ważny temat

Tajniki ludziego organizmu

Często wydaje nam się, że dobrze poznaliśmy nasz organizm i jego funkcje. Okazuje się jednak, że wiele informacji z tej jakże bliskiej dla nas dziedziny może nas zaskoczyć - stąd też kolejny, tym razem w pełni poświęcony człowiekowi, ciekawnik z cyklu czy wiesz, że...w ciele człowieka znajduje się 640 mięśni, z czego około 600 to mięśnie zależne od woli?

Diagnostyka Medyczna.

Diagnostyka medyczna jest nauką o sopobach przedstawienia zmian chorobowych. Jest podstawą współczesnej medycyny, a dzięki odpowiednim technikom diagnostycznym istnieje możliwość wczesnego rozpoznania choroby, sprecyzowania diagnozy oraz podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej.

Cukrzyca

Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.

Nowoczesne leczenie ortodontyczne

W ostatnich latach leczenie ortodontyczne zyskuje na popularności! Już nie tylko dzieci i nastolatki korzystają z leczenia przy pomocy aparatu ortodontycznego. Po piękny uśmiech zgłaszają się coraz częściej dorośli - po 30 czy 40 roku życia...

Choroby zakaźne

Każdego z nas może dopaść choroba zakaźna. Wiele z nich jest bardzo niebezpieczna, dlatego warto mieć świadomość jakie mogą dawać objawy.

Zaburzenia słuchu

Zaburzenia słuchu występują powszechnie zarówno u dzieci, dorosłych i osób starszych. Przedstawiamy kilka z nich.

Zaburzenia odżywiania się

Wiele osób cierpi na choroby związane z zaburzeniem odżywiania. Nieleczone mogą stać się poważnym problemem. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi chorobami w tym temacie.

Medycyna niekonwencjonalna

Czy słyszałeś kiedyś o medycynie niekonwencjonalnej? Leczenie homeopatyczne, osteopatyczne czy akupunktura mają coraz więcej zwolenników. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

HIV / AIDS

Coraz więcej osób na świecie jest zarażona wirusem HIV. Wdrożenie leczenia w odpowiednim czasie może znacznie spowolnić rozwój choroby. Aby dowiedzieć się więcej na temat HIV i AIDS zapoznaj się z naszymi artykułami.

Alergia

Wiele osób boryka się z problemem alergii. Jesteśmy uczuleni na produkty spożywcze, pyłki, sierść i wiele innych rzeczy. Jak możemy poradzić sobie z uczuleniem?

Depresja

Okres jesienno-zimowy nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Deszczowa pogoda, niska temperatura oraz krótki dzień sprawiają, że codzienne czynności mogą nam zajmować więcej czasu i sprawiać trudności. Co zrobić, kiedy masz już wszystkiego dość?

Autyzm

Autyzm może obejmować różne typy osób, wykazujących odmienne mechanizmy i/lub przczyny powodujące trudności rozwojowe i często mające odrębne wymagania względem środowiska. Z naszych artykułów dowiesz się na czym polega autyzm, czym się objawai oraz w jaki sposób możesz pomóc osobie dotkniętej autyzmem.

Choroby oczu

W dzisiejszym świecie nasze oczy wystawione są na długotrwały i bezpośredni kontakt z ekranami urządzeń elektronicznych. Negatywnie na nasz wzrok wpływa również tempo życia oraz nieprawidłowe odżywianie. Warto pomyśleć o okresowych badaniach i odpowiednim zabezpieczeniu oczu przed działaniem czynników zewnętrznych. Więcej dowiesz się w naszych artykułach.

Uzależnienie od papierosów

Znaczna część społeczeństwa jest uzależniona od palenia papierosów. Czy jesteśmy świadomi tego jaki wpływ na nasz organizm mają paierosy? Miejsca publiczne stają się w większości wolne od papierosów, może to znak by rzuciuć palenie? Więcej dowiecie się w naszych artykułach.