Ważny temat

Witaminy - na zdrowie!

Kwas askorbinowy, tiamina, kwas nikotynowy.. czyli nazwy znanych witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu! Czy wiesz jaki mają wpływ na Twoje zdrowie? Czy określasz badaniami ich poziom?

Tajniki ludziego organizmu

Często wydaje nam się, że dobrze poznaliśmy nasz organizm i jego funkcje. Okazuje się jednak, że wiele informacji z tej jakże bliskiej dla nas dziedziny może nas zaskoczyć - stąd też kolejny, tym razem w pełni poświęcony człowiekowi, ciekawnik z cyklu czy wiesz, że...w ciele człowieka znajduje się 640 mięśni, z czego około 600 to mięśnie zależne od woli?

Diagnostyka Medyczna.

Diagnostyka medyczna jest nauką o sopobach przedstawienia zmian chorobowych. Jest podstawą współczesnej medycyny, a dzięki odpowiednim technikom diagnostycznym istnieje możliwość wczesnego rozpoznania choroby, sprecyzowania diagnozy oraz podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej.

Cukrzyca

Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.

Nowoczesne leczenie ortodontyczne

W ostatnich latach leczenie ortodontyczne zyskuje na popularności! Już nie tylko dzieci i nastolatki korzystają z leczenia przy pomocy aparatu ortodontycznego. Po piękny uśmiech zgłaszają się coraz częściej dorośli - po 30 czy 40 roku życia...

Choroby zakaźne

Każdego z nas może dopaść choroba zakaźna. Wiele z nich jest bardzo niebezpieczna, dlatego warto mieć świadomość jakie mogą dawać objawy.

Zaburzenia słuchu

Zaburzenia słuchu występują powszechnie zarówno u dzieci, dorosłych i osób starszych. Przedstawiamy kilka z nich.

Zaburzenia odżywiania się

Wiele osób cierpi na choroby związane z zaburzeniem odżywiania. Nieleczone mogą stać się poważnym problemem. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi chorobami w tym temacie.

Medycyna niekonwencjonalna

Czy słyszałeś kiedyś o medycynie niekonwencjonalnej? Leczenie homeopatyczne, osteopatyczne czy akupunktura mają coraz więcej zwolenników. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

HIV / AIDS

Coraz więcej osób na świecie jest zarażona wirusem HIV. Wdrożenie leczenia w odpowiednim czasie może znacznie spowolnić rozwój choroby. Aby dowiedzieć się więcej na temat HIV i AIDS zapoznaj się z naszymi artykułami.

Alergia

Wiele osób boryka się z problemem alergii. Jesteśmy uczuleni na produkty spożywcze, pyłki, sierść i wiele innych rzeczy. Jak możemy poradzić sobie z uczuleniem?

Depresja

Okres jesienno-zimowy nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Deszczowa pogoda, niska temperatura oraz krótki dzień sprawiają, że codzienne czynności mogą nam zajmować więcej czasu i sprawiać trudności. Co zrobić, kiedy masz już wszystkiego dość?

Autyzm

Autyzm może obejmować różne typy osób, wykazujących odmienne mechanizmy i/lub przczyny powodujące trudności rozwojowe i często mające odrębne wymagania względem środowiska. Z naszych artykułów dowiesz się na czym polega autyzm, czym się objawai oraz w jaki sposób możesz pomóc osobie dotkniętej autyzmem.

Choroby oczu

W dzisiejszym świecie nasze oczy wystawione są na długotrwały i bezpośredni kontakt z ekranami urządzeń elektronicznych. Negatywnie na nasz wzrok wpływa również tempo życia oraz nieprawidłowe odżywianie. Warto pomyśleć o okresowych badaniach i odpowiednim zabezpieczeniu oczu przed działaniem czynników zewnętrznych. Więcej dowiesz się w naszych artykułach.
strony internetowe | lexurio.pl