Diagnostyka Medyczna.

Biorezonans - jak wygląda badanie?

04/07/2018
Bioresonance Therapy (BRT) to metoda wykorzystująca naturalne promieniowanie wytwarzane przez komórki naszego organizmu. Każda z nich to maleńki elektromagnes, wykorzystujący wokół siebie pole magnetyczne. Jest ono niewielkie, ale po zsumowaniu pol wszystkich komórek, uzyskujemy specyficzny wzorzec prawidłowego pola dla konkretnej tkanki lub narządu.

Rak jelita grubego - co warto wiedzieć?

03/03/2018
Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Sprawdź jakie dolegliwości powinny Cię zaniepokoić.

Scyntygrafia kości- na czym polega i czemu służy?

27/12/2017
Dużą role w diagnostyce dolegliwości ze strony układu kostnego odgrywa badanie obrazowe zwane scyntygrafią kości. Pozwala ocenić stan kości oraz wykryć wiele schorzeń układu kostno-stawowego. Nie jest bolesne ani niebezpieczne, choć wymaga cierpliwości. W poniższym artykule dowiesz się na czym polega.

Na czym polega PET - Pozytonowa Tomografia Emisyjna?

22/12/2017
Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET) jest to nowoczesna technika diagnostyczna medycyny nuklearnej, którą można wykorzystać podczas diagnostyki oraz kontroli efektów terapeutycznych w trakcie leczenia wielu chorób ale przede wszystkim zmian nowotworowych. Na czym polega badanie? Oraz w jakich innych chorobach pomaga przy diagnostyce?

Bezpieczna diagnostyka pacjentów z implantami.

22/12/2017
W dzisiejszej medycynie kluczową rolę odgrywa diagnostyka obrazowa. Jest ona kluczowym elementem umożliwiającym postawienie choremu poprawnej diagnozy. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie pacjenta. Jedną z istotnych kwestii poruszanych podczas wykonywania  badań diagnostycznych jest obecność implantów w ciele pacjenta.

Rezonans Magnetyczny a Tomografia Komputerowa - na czym polega różnica?

22/12/2017
Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa badania zaliczane do grupy badań obrazowych. Dzięki tym badaniom lekarz może na ekranie komputera zobaczyć nasze ciało od środka i dostrzec zmiany chorobowe. Na czym polega różnica między rezonansem magnetycznym a tomografią komputerową?
strony internetowe | lexurio.pl