Uroda

Pielęgnacja stóp po lecie

01/11/2015
Lato to pora roku, w której nasze stopy szczególnie narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Stopy mogą być przesuszone, spękane, zmęczone, a naskórek zrogowaciały. W celu zachowania prawidłowej higieny i komfortu stóp, warto skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych (podologicznych).

Jakie działanie mają emolienty?

29/04/2015
Pomagają w utrzymaniu prawidłowego natłuszczenia i nawilżenia skóry. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na problemy skórne spowodowane nadmiernym jej wysuszeniem bądź alergią. Czym są emolienty i jak działają? Sprawdź!

Naturalne oleje i ich zastosowanie w kosmetyce

06/11/2014
Oleje roślinne to najczęściej używane naturalne składniki w kosmetyce. Znajdziemy je w składzie wielu kremów, balsamów oraz innych kosmetykach. W ostatnim czasie stało się powszechne używanie oleju samodzielnie. Jakie olejki warto stosować i w czym mogą być pomocne? Dowiedz się więcej.

Drenaż limfatyczny

04/06/2014
Jeżeli chodzisz na wysokich obcasach, dokucza Ci tak zwany problem ,,ciężkich nóg", na Twoim ciele pojawił się niechciany cellulit, bądź chcesz zapobiec powstaniu żylaków watro wybrać się na masaż limfatyczny. 

Na czym polega masaż podwodny?

13/03/2014
Masaż Podwodny to jeden z podstawowych rodzajów masaży wykonywanych w celach leczniczych. Pomaga w wielu schorzeniach zwiększa ukrwienie, rozluźnia mięśnie pomaga w bólach kręgosłupa. dowiedz się na czym polega i w czym może ci pomóc masaż podwodny.

Wady i zalety Acculift

03/03/2014
Każdą kobietę prędzej czy później dopada problem starzenia się, nie tylko na skutek powstawania zmarszczek na twarzy, ale również poprzez deformację jej owalu spowodowaną nieprawidłowo przemieszczającą się tkanką tłuszczową w obrębie szyi i twarzy. Lifting kojarzy się z bolesną ingerencją chirurgiczną, dlatego większość kobiet rezygnuje z poprawiania urody. Warto  przeanalizować wady i zalety nowej, mniej inwazyjnej metody liftingu – Acculift.

Czym zajmuje się tricholog?

04/01/2014
Dermatolog, alergolog, neurolog czy laryngolog - każdy na ogół wie czym zajmują się ci specjaliści, jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego kim jest tricholog. Zainteresowani tym powinni być zwłaszcza mężczyźni  oraz kobiety, które mimo dbania o urodę nie są w stanie zdiagnozować dlaczego wypadają im włosy…

Polubić samego siebie

11/12/2013
Większość kobiet spoglądając w lustro patrzy na to, co jest nie tak, na fałdy na brzuchu, grube uda, zapominając o swoich zaletach i atutach takich jak: piękne włosy, oczy, cera. Nie ma osoby, w której nie znajdzie się czegoś „na plus”.

Niepokojący pieprzyk, czyli wszystko o czerniaku...

24/06/2013
Większość z nas posiada na ciele niejedną skórną zmianę barwnikową zwaną potocznie "pieprzykiem". Są jednak sytuacje w których może stać się on przyczyną poważnej choroby nowotworowej - czerniaka. Jak go rozpoznać i co go wywołuje? Dowiedz się co zrobić, gdy zaobserwujesz niepokojące objawy.

Sposoby usuwania przebarwień

04/01/2013
Przebarwienia skórne stanowią istotny defekt kosmetyczny. Można je podzielić na naskórkowe, skórne oraz mieszane. Skuteczność metody leczniczej uzależniona jest w dużym stopniu od głębokości położenia barwnika...

Refleksoterapia, czyli o masażu stref refleksyjnych stóp...

21/03/2012
Całe ciało ludzkie ma poniekąd swoją reprezentację na podeszwach stóp. Nie ma jednak całkowitej zgodności dlaczego tak się dzieje.. Podobnie jak akupunktura, także ta trudna do objaśnienia metoda leczenia bierze swój początek na Dalekim Wschodzie.

6 rad na zimową niepogodę - czyli jak dbać o skórę zimą...

04/01/2012
Ostry porywisty wiatr, nagłe zmiany temperatury, mróz  to główne czynniki osłabiające naszą skórę. Za ich sprawą staje się szorstka, traci elastyczność, łatwo ulega podrażnieniu i szybko traci wilgoć. Osłabiona i pozbawiona naturalnej ochrony skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Oto kilka rad jak się chronić przed niepogodą...

Peelingi chemiczne i ich zastosowanie w medycynie estetycznej

27/04/2011
Wiosna to jeden z najbardziej sprzyjających okresów wykonywania mało inwazyjnych zabiegów w medycynie estetycznej w tym peelingów medycznych.Jest to doskonały sposób przywrócenia równowagi i ładnego wyglądu po zimie, jak i przygotowania skóry na działanie promieniowania UV.

TheraGe - Ratunek dla kręgosłupa

14/10/2010
Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, na które uskarżają się pacjenci... Problemy zaczynają się już w bardzo młodym wieku i często wynikają z nieprawidłowego trybu życia. Masaże, ćwiczenia, zabiegi rehabilitacyjne - niefarmakologicznych metod leczenia jest wiele. W Polsce nowością jest coraz bardziej popularne urządzenie TheraGe! Sprawdź na czym polega taka terapia...
laskovski.pl