Medycyna ogólna

Dlaczego warto oddawać krew?

12/03/2018
Mimo ogromnego postępu w medycynie krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie. Są też korzyści płynące z oddawania krwi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego warto oddawać krew?

Wpływ wody na organizm człowieka. Wady i zalety.

28/02/2018
Woda spełnia w organizmie wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim jest głównym składnikiem organizmu i może stanowić 45-75% masy ciała. Rola wody w organizmie człowieka jest bardzo ważna. Zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.

11 LUTY Światowy Dzień Numeru 112

11/02/2018
11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – jest to dzień promowania numeru 112 . Numer ten istnieje od 2008 roku i jest  numerem  ratunkowym obowiązującym na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Czy można zapobiec nowotworom piersi? Badania profilaktyczne

04/02/2018
Nowotwory piersi to powszechna choroba, na którą zapada coraz więcej kobiet. Raka piersi można wyleczyć, jeśli uda się go w porę zdiagnozować. Dlatego tak ważne są profilaktyczne badania, którym każda kobieta powinna się co jakiś czas poddawać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat profilaktyki raka piersi.

Budowa i rola stentów

25/01/2018
Czy wiesz na czym polega angioplastyka stentowa i w jakim celu się ją wykonuje? Przeczytaj ten artykuł i się przekonaj!

Metody i techniki przeciwdziałania bólowi i krwawieniu

25/01/2018
Podczas wykonywania codziennych czynności, często narażeni jesteśmy na wypadki, czy kontuzje. Warto więc wiedzieć jak postępować w przypadku bólu, czy krwawienia. Ból jest objawem wielu schorzeń. Dobrze jest więc zastanowić się jaka jest jego przyczyna- stres, zmiana ciśnienia, pogoda, czy objaw przewlekłej, poważnej choroby? Znając przyczynę i podejmując odpowiednie kroki, aby mu przeciwdziałać jesteśmy w stanie wyleczyć ból i zapobiegać rozwojowi przewlekłych chorób.

Impanty słuchu dla dzieci. W jakim wieku przynoszą najlepsze efekty?

16/01/2018
"W tych implantach - zarówno w części wszczepialnej, jak i w części zewnętrznej - wszystko jest jeszcze mniejsze, bardziej przyjazne, bardziej naturalne zwłaszcza dla dziecka, dla którego nawet niewielki ciężar wiszący za uchem może być problemem" - powiedział prof. Skarżyński.

Zimnolecznictwo i Krioterapia - wskazania i przeciwwskazania.

03/01/2018
Krioterapia polega na schłodzeniu tkanek, bez ich uszkadzania i zyskuje coraz większą popularność jako ważna część rehabilitacji i odnowy biologicznej. Krioterapia pozytywnie wpływa na polepszenie funkcjonowania naszego organizmu. Jedną z form zimnolecznictwa stosowaną w medycynie jest krioterapia,  wykorzystująca temperatury osiągające pułap poniżej 0°C.

Szczepienie przeciw grypie - za i przeciw

18/12/2017
Wraz z nadejściem jesiennego chłodu, wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon grypowy. Coroczne szczepienie na grypę zaleca się każdemu, kto ukończył szósty miesiąc życia. Szczepienia ochronne stanowią jedną z wielu możliwości skutecznej profilaktyki przeciwko zachorowaniu na grypę, jednak blisko 90% Polaków nie szczepi się. Szczepić się czy nie szczepić przeciwko grypie?

Fundacja Dr Clown

14/12/2017
Dr Clown to fundacja, która „leczy śmiechem”- jak głosi ich hasło. Działają na terenie całej Polski. Głownie zajmują się dziećmi ale również osobami starszymi. Wolontariusze przebrani w kolorowe stroje odwiedzają szpitale, szkoły, oraz biorą udział w różnych festynach. Misją fundacji jest rozbawienie pacjentów i sprawienie, aby choć przez chwilę nie myśleli o chorobie, dzięki czemu szybciej wracają do zdrowia.

Lasery terapeutyczne

14/12/2017
W ostatnich latach coraz liczniejsze doniesienia potwierdzają korzyści terapeutyczne związane z wykorzystaniem laserów w kompleksowym leczeniu i terapii wielu schorzeń. Lasery, a także magnetolasery znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, pozwalając na nowe metody leczenia i efektywnego przeciwdziałania wielu chorobom. Laseroterapia jako dziedzina fizykoterapii to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego.

Cholera

09/12/2017
W XIX wieku choroba zwana cholerą doprowadziła do spustoszenia w całej Europie. Epidemia dotarła również do Polski przenoszona na ludność podczas Powstania Listopadowego przez wojska rosyjskie. Choroba zabiła wówczas 30 milionów osób mieszkających na terenach krajów Europejskich. 

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

30/11/2017
Jak wszyscy wiedzą krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium na świecie wyprodukować substancji, która zastąpiła by krew, a którą każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Terapia czynnikami wzrostu

27/11/2017
Jakiego typu jest leczenie czynnikami wzrostu? Kiedy warto zastosować tę nowatorską metodę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o terapii czynnikami wzrostu. Czynniki wzrostu to białka, których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych tkanek po uszkodzeniu...
laskovski.pl