Medycyna ogólna

Impanty słuchu dla dzieci. W jakim wieku przynoszą najlepsze efekty?

16/01/2018
"W tych implantach - zarówno w części wszczepialnej, jak i w części zewnętrznej - wszystko jest jeszcze mniejsze, bardziej przyjazne, bardziej naturalne zwłaszcza dla dziecka, dla którego nawet niewielki ciężar wiszący za uchem może być problemem" - powiedział prof. Skarżyński.

Zimnolecznictwo i Krioterapia - wskazania i przeciwwskazania.

03/01/2018
Krioterapia polega na schłodzeniu tkanek, bez ich uszkadzania i zyskuje coraz większą popularność jako ważna część rehabilitacji i odnowy biologicznej. Krioterapia pozytywnie wpływa na polepszenie funkcjonowania naszego organizmu. Jedną z form zimnolecznictwa stosowaną w medycynie jest krioterapia,  wykorzystująca temperatury osiągające pułap poniżej 0°C.

Szczepienie przeciw grypie - za i przeciw

18/12/2017
Wraz z nadejściem jesiennego chłodu, wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon grypowy. Coroczne szczepienie na grypę zaleca się każdemu, kto ukończył szósty miesiąc życia. Szczepienia ochronne stanowią jedną z wielu możliwości skutecznej profilaktyki przeciwko zachorowaniu na grypę, jednak blisko 90% Polaków nie szczepi się. Szczepić się czy nie szczepić przeciwko grypie?

Fundacja Dr Clown

14/12/2017
Dr Clown to fundacja, która „leczy śmiechem”- jak głosi ich hasło. Działają na terenie całej Polski. Głownie zajmują się dziećmi ale również osobami starszymi. Wolontariusze przebrani w kolorowe stroje odwiedzają szpitale, szkoły, oraz biorą udział w różnych festynach. Misją fundacji jest rozbawienie pacjentów i sprawienie, aby choć przez chwilę nie myśleli o chorobie, dzięki czemu szybciej wracają do zdrowia.

Lasery terapeutyczne

14/12/2017
W ostatnich latach coraz liczniejsze doniesienia potwierdzają korzyści terapeutyczne związane z wykorzystaniem laserów w kompleksowym leczeniu i terapii wielu schorzeń. Lasery, a także magnetolasery znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, pozwalając na nowe metody leczenia i efektywnego przeciwdziałania wielu chorobom. Laseroterapia jako dziedzina fizykoterapii to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego.

Cholera

09/12/2017
W XIX wieku choroba zwana cholerą doprowadziła do spustoszenia w całej Europie. Epidemia dotarła również do Polski przenoszona na ludność podczas Powstania Listopadowego przez wojska rosyjskie. Choroba zabiła wówczas 30 milionów osób mieszkających na terenach krajów Europejskich. 

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

30/11/2017
Jak wszyscy wiedzą krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium na świecie wyprodukować substancji, która zastąpiła by krew, a którą każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Terapia czynnikami wzrostu

27/11/2017
Jakiego typu jest leczenie czynnikami wzrostu? Kiedy warto zastosować tę nowatorską metodę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o terapii czynnikami wzrostu. Czynniki wzrostu to białka, których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych tkanek po uszkodzeniu...

Ból zatok

22/11/2017
Infekcje zatok przynosowych dla jednych to pojęcie znane tylko „ze słyszenia”, innym dolegliwości związane z zatokami towarzyszą przez całe życie. W Polsce co dziesiąta osoba skarżąca się na ból zatok odczuwa go regularnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat bólu zatok.

Naturalne antybiotyki w walce z infekcjami

28/10/2017
Jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla organizmu. Nie raz dopada nas katar, osłabienie, jest nam zimno. Co robić, aby szybko wrócić do zdrowia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o naturalnych antybiotykach w walce z infekcją.

Rak pęcherza – objawy oraz leczenie

15/10/2017
Rak pęcherza moczowego to jeden z częściej występujących nowotworów u osób starszych. Niestety, obecnie w Polsce nowotwór ten jest wykrywany zbyt późno, bo już w zaawansowanym stadium rozwoju. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są objawy raka pęcherza oraz o metodach leczenia.

MedycznaRejestracja.pl uruchamia bezpłatną rejestrację online dla Lekarzy!

25/09/2017
Odpłatne kalendarze online, serwisy proponujące moduły do elektronicznej obsługi pacjenta... i opłatę za każdą zarejestrowaną wizytę - to obecnie zbędny wydatek dla gabinetu lekarskiego. MedycznaRejestracja.pl uruchomiła pierwszy w polskim internecie w 100% bezpłatny moduł służący do rejestracji pacjentów online!

Płytka paznokcia - o czym świadczą zmiany?

07/09/2017
Inny wygląd paznokci może być spowodowany niewłaściwą pielęgnacją, złym odżywianiem albo chorobą. Sprawdź, co oznacza zabarwienie płytki paznokcia, a o czym świadczy zanikający paznokieć.

Morfologia - jak interpretować wyniki?

12/08/2017
Morfologia krwi jest to podstawowe badanie diagnostyczne z krwi, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych krwi. Jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Na wydruku wyniku morfologii krwi pojawia się szereg liter i cyfr, które oznaczają między innymi poszczególne rodzaje krwinek oraz ich ilość w badanej w morfologii próbce krwi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat interpretacji wyników morfologii krwi.

Rodzaje porodów

29/07/2017
Poród to jedno z najbardziej wyjątkowych i niesamowitych wydarzeń w życiu kobiety. Wraz z upływem czasu medycyna stara się aby ten moment był dla przyszłej mamy bardziej komfortowy. Dowiedz się, jakie są rodzaje porodów i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.
strony internetowe | lexurio.pl