Kobieta

Jak zadbać o estetykę po porodzie?

26/07/2018
Podczas, gdy w czasie ciąży kobieta potrafi znieść wiele wyrzeczeń i przetrwać nawet największy dyskomfort, jej podejście diametralnie zmienia sie, kiedy dziecko już przyjdzie na świat. Po porodzie często zmienia się wygląd i jakość skóry, pojawiają się również problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów i powrotem do dawnej figury, co istotnie ma wpływ na samopoczucie i stan psychiczny młodej mamy. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się mankamentów i wrócić do formy.

Ciemna strona macierzyństwa- depresja poporodowa

10/07/2018
Czy jesteś młodą mamą i nie radzisz sobie z macierzyństwem? Obawiasz się, że dosięgnie Cię depresja poporodowa lub boisz się, że już na nią cierpisz? Jak ją rozpoznać i jak sobie z nią poradzić? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz czytając artykuł.

Pierwsza wizyta u ginekologa

22/06/2018
Pierwsza wizyta u ginekologa zazwyczaj jest wielkim przeżyciem. Często wiąże się z obawami, wstydem, strachem. Ma ogromny wpływ na późniejszy przebieg i częstotliwość wizyt kontrolnych. Uważa się, że pierwsza wizyta powinna odbyć się do 18 roku życia. Istnieją jednak sytuacje, w których należy wcześniej zgłosić się do ginekologa.

Dlaczego nie warto bagatelizować zgagi?

24/05/2018
Niemal połowa Polaków bardzo dobrze zna nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku, potocznie zwane zgagą. 10% z nas zmaga się z tą dolegliwością codziennie. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że zgaga może być też przyczyną poważnej choroby. Przeczytaj artukuł i dowiedz się dlaczego nie należy bagatelizować zgagi.

Osteoporoza u kobiet - objawy, przyczyny, leczenie.

14/05/2018
Osteoporoza  jest stanem chorobowym  objawiającym się ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Osteoporoza występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Zapoznaj się z czynnikami ryzyka, objawami i leczeniem.

Jak skutecznie zmniejszyć przebarwienia i naczynka na twarzy?

30/04/2018
Przebarwienia i popękane naczynka na twarzy są problemem, którego nie należy lekceważyć i to nie tylko ze względów estetycznych.Pajączki na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego.Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zespół jajników policystycznych - jak wpływa na płodność kobiety?

15/04/2018
PCOS to jedna z najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet. Lekarze oceniają, że na zespół policystycznych jajników cierpi ok. 12 proc. młodych kobiet. Nie do końca wiadomo, co jest jego przyczyną. W jaki sposó wpływa na płodność kobiety? O tym dowiesz się z artykułu, zapraszam do przeczytania.

Genetyka dla sportowców

04/12/2017
Wyniki sportowe zależą od wielu czynników behawioralnych, środowiskowych oraz genetycznych. Coraz bardziej popularne stają się testy genetyczne, w których analizowane są zmiany sekwencji DNA (mutacje, polimorfizmy) mające wpływ m. in. na wytrzymałość osobniczą, czy maksymalną siłę.

Elektrokonizacja LEEP

05/01/2016
Elektrokonizacja szyjki macicy to zabieg stosowany u pacjentek z nieprawidłowym wynikiem badania cytologicznego lub kolposkopowego wykorzystujący prąd o niskim napięciu. Metoda umożliwia nie tylko pobranie wycinka do badania histopatologicznego, ale również wycięcie łagodnych dysplazji. Jak przebiega elektrokonizacja LEEP?

Guzy w piersi - kiedy mogą zaniepokoić?

18/02/2015
Wyczułaś podczas samobadania guzek w piersi? Diagnozą nie koniecznie musi być nowotwór złośliwy, większość zmian wykrywanych w piersiach ma postać łagodną i mogą się one pojawiać i znikać. A kiedy powinny nas zaniepokoić?  Dowiedz się tego z poniższego artykułu.

Rodzaje diagnostycznych badań ginekologicznych

19/11/2014
Każda kobieta, co najmniej raz w roku powinna odwiedzić lekarza ginekologa, który wykona kilka podstawowych badań diagnostycznych określających jej stan zdrowia. Sprawdź, które z nich warto wykonywać regularnie a które służą do poszerzonej diagnostyki ginekologicznej.

Laserowe obkurczanie pochwy

17/11/2014
Wiele kobiet, które urodziły dzieci lub są już w okresie menopauzalnym cierpi na zespół rozluźnienia pochwy, przez co czują one dyskomfort i skrępowanie, szczególnie w pożyciu intymnym. Ratunkiem dla nich jest innowacja w zakresie ginekologii estetycznej – laserowe obkurczanie pochwy.

7 sposobów na zwiększenie płodności

17/07/2014
Zły tryb życia coraz częściej ma zły wpływ na płodność. Pary mimo wielu starań mają problem z pojawieniem się ich potomstwa. Jeżeli długo i bezskutecznie starasz się o dziecko ze swoim partnerem sprawdź jakie są sposoby na zwiększenie płodności.

Życie po mastektomii

02/07/2014
W Polsce rak piersi jest najczęstszą przyczyną śmiertelności wśród kobiet. Każdego roku z powodu tej choroby umiera aż 5 tysięcy pacjentek. Część z chorych na raka piersi jest skazana na amputację piersi. Mastektomia bardzo często ma zły wpływ na psychikę kobiety. Jak radzić sobie po zabiegu mastektomii?
laskovski.pl