Kobieta

Nowoczesna inwestycja w ciało, czyli o zaletach depilacji laserowej

Publikacja: 29 kwiecień 2019 Ostatnia aktualizacja: 28 czerwiec 2019

Nowoczesna inwestycja w ciało, czyli o zaletach depilacji laserowej

Depilacja laserowa pach, nóg i okolic bikini nie musi być elementem uciążliwej pielęgnacji i zachowania higieny, ale zabiegiem długotrwale uszkadzającym macierzyste komórki włosów. Depilacja laserowa jest zabiegiem na który decyduje się coraz więcej kobiet, ale również mężczyzn. Wiele osób z powodu niskiej jakości życia, kompleksów lub dokuczliwych schorzeń postanawia poddać się temu rodzajowi depilacji, by móc przez resztę życia cieszyć się brakiem owłosienia na ich ciele. Zabieg ten wpływa niesamowicie na nasze ciało, pozwala zapomnieć o maszynkach jednorazowych, czy bolesnym depilowaniu się z pomocą plastrów i wosku. To jest zatem czas, w którym warto podjąć decyzję i zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie, którym jest właśnie depilacja laserowa.

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja IPL – to prawdopodobnie najpowszechniejsze sposoby usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, aczkolwiek po tym czasie czynność należy powtórzyć. I to naturalnie jest decydujący powód wynalezienia depilacji laserowej – inaczej sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to zamysł nowy, bo niedawno wiele osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najnowocześniejszym i najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a potem zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, za drugim razem zamontowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie podejście zagwarantowało wzmocnienie skuteczności terapii, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz można ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej albo oliwkowej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na kremy do depilacji lub posiadają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zyskał sporą ilość prestiżowych nagród. Co istotne, w ogóle nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Przeważnie trzeba od 3 do 5 sesji, żeby dokładnie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy określimy parę partii, m in. nogi i bikini równocześnie, wtedy kosmetyczka może to wykonać w czasie pojedynczej wizyty. Właściwie liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski bardzo rozpoznawalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Nie wszystkie zwyczajnie wyrastają za jednym razem, stąd też laser niszczy około 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Zalety depilacji laserowej:

  • trwałość
  • bezpieczeństwo
  • poprawa stanu skóry
  • uniknięcie stanów zapalnych i wrastających włosków
  • brak bólu
  • oszczędność czasu i pieniędzy
  • poprawa komfortu i higieny osobistej

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej dotyczą:

  • Kobiet w okresie ciążowym i karmienia piersią
  • osób z problemami skórnymi, różnego rodzaju alergiami, wysypkami i obrzękami
  • chorych w trakcie lub po kuracji antybiotykowej

Po zabiegu należy zadbać o skórę poprzez unikanie wystawiania jej na promienie słoneczne oraz zrezygnować z solarium. Należy brać krótkie kąpiele, nie stosować peelingów oraz ograniczyć wysiłek fizyczny tak aby nie podrażnić delikatnej skóry i nie narażać jej na nadmiar potu i tarcia.

Ostatnie publikacje

laskovski.pl