Ważny temat

Choroby tropikalne

Okres wakacyjny to czas wyjazdów. W niektórych miejscach możemy spotkać się z nietypowymi chorobami, dlatego warto wiedzieć czym się objawiają i jak sobie z nimi poradzić.

Choroby zakaźne

Każdego z nas może dopaść choroba zakaźna. Wiele z nich jest bardzo niebezpieczna, dlatego warto mieć świadomość jakie mogą dawać objawy.

Zaburzenia słuchu

Zaburzenia słuchu występują powszechnie zarówno u dzieci, dorosłych i osób starszych. Przedstawiamy kilka z nich.

Zaburzenia odżywiania się

Wiele osób cierpi na choroby związane z zaburzeniem odżywiania. Nieleczone mogą stać się poważnym problemem. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi chorobami w tym temacie.

Medycyna niekonwencjonalna

Czy słyszałeś kiedyś o medycynie niekonwencjonalnej? Leczenie homeopatyczne, osteopatyczne czy akupunktura mają coraz więcej zwolenników. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

HIV / AIDS

Coraz więcej osób na świecie jest zarażona wirusem HIV. Wdrożenie leczenia w odpowiednim czasie może znacznie spowolnić rozwój choroby. Aby dowiedzieć się więcej na temat HIV i AIDS zapoznaj się z naszymi artykułami.

Alergia

Wiele osób boryka się z problemem alergii. Jesteśmy uczuleni na produkty spożywcze, pyłki, sierść i wiele innych rzeczy. Jak możemy poradzić sobie z uczuleniem?

Depresja

Okres jesienno-zimowy nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Deszczowa pogoda, niska temperatura oraz krótki dzień sprawiają, że codzienne czynności mogą nam zajmować więcej czasu i sprawiać trudności. Co zrobić, kiedy masz już wszystkiego dość?

Autyzm

Autyzm może obejmować różne typy osób, wykazujących odmienne mechanizmy i/lub przczyny powodujące trudności rozwojowe i często mające odrębne wymagania względem środowiska. Z naszych artykułów dowiesz się na czym polega autyzm, czym się objawai oraz w jaki sposób możesz pomóc osobie dotkniętej autyzmem.

Choroby oczu

W dzisiejszym świecie nasze oczy wystawione są na długotrwały i bezpośredni kontakt z ekranami urządzeń elektronicznych. Negatywnie na nasz wzrok wpływa również tempo życia oraz nieprawidłowe odżywianie. Warto pomyśleć o okresowych badaniach i odpowiednim zabezpieczeniu oczu przed działaniem czynników zewnętrznych.

Uzależnienie od papierosów

Znaczna część społeczeństwa jest uzależniona od palenia papierosów. Czy jesteśmy świadomi tego jaki wpływ na nasz organizm mają paierosy? Miejsca publiczne stają się w większości wolne od papierosów, może to znak by rzuciuć palenie? Więcej dowiecie się w naszych artykułach.

Uważaj na rośliny i owady latem!

Lato to czas wakacji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Często w trakcie beztroskich chwil na łonie natury możemy zostać ugryzieni przez owady bądź poparzeni przez roślinę. Czytając poniższe artykuły, dowiesz się jak rozpoznać zagrożenie i zmniejszyć dolegliwości po ukąszeniu.

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc na miejscu wypadku ma ogromne znaczenie. Od prawidłowo udzielonej pomocy często zależy zdrowie, a nawet życie poszkodowanych. Dowiedz się więcej o tym, jak udzielić pierwszej pomocy i jak postępować, gdy jesteśmy świadkami wypadku.

Problemy skórne dorosłych

Odpowiednia pielęgnacja i higiena skóry jest niezwykle ważna, ponieważ chroni ona przed wnikaniem patogenów do organizmu. Czasami na skórze mogą pojawić się niepokojące zmiany, które świadczą o poważnych dolegliwościach. Czytając poniższe artykuły, sprawdź, jakie problemy dotykają skórę osób dorosłych.