Choroby tropikalne

Leiszmanioza skórna - choroba tropikalna skóry

05/06/2018
Leiszmanioza to choroba pasożytnicza, wywoływana przez wiciowce Leiszmania. Przenoszona poprzez muchówki (moskity) z rodzajów Lutzomyia (w Nowym Świecie) i Phlebotomus (w Starym Świecie).

Choroby tropikalne w Afryce

03/06/2018
Zbliża się okres wakacyjny i coraz więcej ludzi planuje spędzić wolny czas poza granicami naszego kraju. Szukając nie tylko odpoczynku ale i nowych doświadczeń i niespotykanych wrażeń decydują się na wyjazd nawet do Afryki. Kraje tamtego kontynentu kuszą swoją egzotycznością i odmiennością. Jednak egzotyczne są również choroby, które tam występują. Warto jest więc zdawać sobie sprawę z możliwych zagrożeń.

Szcepienia przeciw chorobom tropikalnym

03/06/2018
Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata jesteśmy dużo bardziej narażeni na choroby zakaźne. Warunki sanitarne i opieka medyczna, często na niskim poziomie, sprzyjają łatwemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób. Istotne jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu, które zapewni bezpieczeństwo jak również pozwoli zminimalizować ryzyko zachorowania na groźne choroby. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat szczepień przeciwko chorobom tropikalnym.