Domowe sposoby leczenia

CELULITIS

Odchudzanie

Główną przyczyną cellulitis jest tłuszcz, dlatego nadwaga ma fundamentalne znaczenie w leczeniu. Normalizacja wagi ciała musi przebiegać stopniowo, aby wraz z kilogramami pozbywać się wspomnianym kuleczek tłuszczowych. W pierwszej kolejności należy wzbogacić dietę o owoce, warzywa i naturalne soki. Odpowiednie, bogate w składniki mineralne odżywianie przywróci równowagę całemu organizmowi.

Kąpiel relaksująca i odpoczynek

20-minutowe moczenie w wodzie z dodatkiem ekstraktu z alg lub olejków z aromaterapii poprawia napięcie skóry nadając jej gładkości.

Aromaterapia

Mieszanki ziołowe skutecznie przywracają gładkość skórze zmienionej przez cellulitis. Do kąpieli trzeba wlać silnie pachnące olejki roślinne, które podczas moczenia są bezpośrednio wchłanianie przez skórę i likwidują cellulitis od wewnątrz. Polecane olejki:

Olejek Cedrowy
Olejek Cyprysowy
Olejek Jałowcowy z jagód
Olejek Szałwii Muszkatołowej
Olejek Lawendowy
Olejek Rozmarynowy
Olejek Paczulowy
Olejek Geraniowy
Olejek Kminkowy
Olejek Kopru Włoskiego

Dodatkowy masaż i wzmacnianie mięśni

obszarów ciała z cellulitis. Po ćwiczeniach należy przeprowadzić delikatny masaż np. ugniatanie ud i wewnętrznej strony stawów kolanowych.

Ćwiczenia oddechowe i nauka głębokiego oddychania przeponą

tlen uczestniczy w spalaniu tłuszczów i zmniejsza stężenie dwutlenku węgla.

Relaks

Typowym objawem stresu jest napięcie mięśniowe, natomiast cellulitis najczęściej rozwija się w napiętych mięśniach. Szczególnie wskazane są następujące techniki:

- Joga to m.in. nauka głębokiego oddychania, poprawa napięcia mięśni i ogólny stan relaksacji
- ćwiczenie z pochyłą deską lub ze ścianą, na 20 minut należy położyć się na podłodze a stopy oprzeć o ścianę, głowa musi znajdować się poniżej

Słowniki medyczne