Trądzik

Rodzaje i przyczyny trądziku

20/12/2013
Czy wiesz, że trądzik nie jest zmorą wyłącznie nastolatków? Istnieją jego różne rodzaje, na które cierpią także osoby dorosłe oraz dzieci! Czy znasz przyczyny tej dolegliwości?

Sposoby leczenia trądziku

19/12/2013
Trądzik objawia się zaskórnikami i grudkami, które oszpecają naszą skórę. Powszechnie uważa się, że ten problem dotyczy tylko nastolatków, a czy na pewno? Niewłaściwe leczenie może doprowadzić do powstania trwałych blizn lub plam. Jakie są skuteczne metody leczenia trądziku?

Dieta, a trądzik.

11/10/2013
Podstawą leczenia trądziku jest odpowiednia pielęgnacja skóry, zachowanie higieny. Elementem wspomagającym leczenie trądziku może być odpowiednia dieta. Może nie spowoduje ona zniknięcia zmian skórnych, z pewnością jednak przyczynić może się do złagodzenia objawów.

Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

05/10/2013
Długa i nierówna walka  z trądzikiem wreszcie zakończyła się powodzeniem. Cera prawie idealna. No właśnie - prawie! Przeciwnik  pozostawił po sobie ślady, które bardzo trudno usunąć - blizny potrądzikowe. Małe i płytkie można usunąć  w warunkach domowych. Co jednak zrobić, gdzie szukać pomocy gdy blizny poważnie „szpecą” twarz?