Chrońmy serce!

Co dzieje się w czasie zawału serca?

23/09/2013
Co roku w Polsce na zawał serca umiera około 200 000 osób. Nagły ból w klatce piersiowej, duszność, zimny pot i zawroty głowy to objawy, których nie da się przeoczyć - jednak co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj liczy się każda minuta...

Jak uchronić się przed chorobą wieńcową?

23/09/2013
Choroba wieńcowa, znana również pod nazwą choroba niedokrwienna serca i dławica piersiowa, to najczęstsza choroba układu krążenia. Jakie są jej przyczyny i objawy? Co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania?

Arytmia - zaburzenia rytmu serca

23/09/2013
Serce zdrowego człowieka pracuje w określonym tempie najlepiej, gdy uderza od 60 do 100 razy w ciągu minuty. Zdarza się jednak, że uderza zbyt wolno lub zbyt szybko. Zaburzeń rytmu serca nie można lekceważyć, ponieważ mogą być niebezpieczne dla życia. Jakie są ich najczęstsze przyczyny? Co warto wiedzieć na temat zaburzeń rytmu pracy serca?

Niewydolność serca - przyczyny, objawy i leczenie

07/09/2013
W naszym organizmie serce przetacza krew, która dostarcza nam tlen i potrzebne substancje odżywcze. Można wyróżnić wiele czynników, które osłabiają jego prace przyczyniając się do rozwoju niewydolności. Jak rozpoznać i walczyć z tą chorobą? Co można zrobić, aby uniknąć niewydolności serca.