Choroby odzwierzęce

Toksoplazmoza - Czy zwierzęta domowe są realnym zagrożeniem?

13/06/2014
W Twoim domu jest kot, a w przyszłości planujesz dziecko? Dowiedz się jakie jest ryzyko zachorowania na toksoplazmozę. Jakie są objawy zakażenia? Jakie są zasady bezpieczeństwa, by nie zachorować na tę chorobę oraz jakie trzeba wykonać badania?

Choroba kociego pazura

12/06/2014
Wśród wielu chorób odzwierzęcych znajdują się także schorzenia, które bardzo trudno odróżnić od innych „popularnych” przypadłości. Niektóre dają objawy podobne do grypy - gorączkę i osłabienie. Dowiedź się jak rozpoznać i diagnozować chorobę kociego pazura - przypadłość zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Toksokaroza - zapobieganie

11/06/2014
Toksokaroza jest groźną chorobą wywołaną przez glistę psią lub kocią. Jeżeli miewasz częste bóle brzucha, gorączkę, brak apetytu oraz problemy z widzeniem,  to mogą być to być symptomy tej choroby. Dowiedz się więcej o toksokarozie.

Papuzica - czyli ornitoza

04/06/2014
Choroby odzwierzęce są dość powszechne naszym społeczeństwie. Jedną z nich jest ornitoza, zwana również papuzicą. Ryzyko zarażenia jest bardzo duże z uwagi na obecność ptaków w praktycznie każdym środowisku. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem są gołębie powszechnie występujące w miastach i osiedlające się w pobliżu siedlisk ludzkich.