Choroby zakaźne

Szczepienia dla noworodków

10/06/2018
Nowo narodzone dziecko ma na początku swojego życia odporność swojej matki. Jednak warto pamiętać, że zanika ona już w trakcie pierwszych kilku miesięcy. Dlatego najskuteczniejszą metodą, by uchronić noworodka przed chorobą, jest szczepienie ochronne. Sprawdź jakie dostępne są szczepienia obowiązkowe oraz zalecane i kiedy należy je wykonać.

Czerwonka bakteryjna (Szigelloza)

23/06/2017
Czerwonka bakteryjna zwana Szigellozą to choroba układu pokarmowego. Według badań w samych stanach zjednoczonych tę chorobę zdiagnozowano u około 14 000 osób. W poniższym artykule dowiesz się jakie są objawy.

Kleszczowe zapalenie mózgu

23/06/2017
Kleszczowe zapalenie mózgu stanowi ważny problem epidemiologiczny w wielu państwach Europy, w tym także i Polsce. Jest to druga, obok boreliozy najpoważniejsza choroba przenoszona przez kleszcze. Na przełomie czerwca i lipca wykluje się najwięcej komarzych pokoleń, stąd warto przyjrzeć się bliżej tej chorobie. Zapraszam do lektury, z której dowiesz się więcej informacji na temat objawów i przebiegu kleszczowego zapalenia mózgu.

Choroba kociego pazura

23/06/2017
Należy do łagodnych chorób odzwierzęcych. Może ją wywołać zadrapanie lub ugryzienie przez kota. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak się przed nią chronić.
strony internetowe | lexurio.pl