Ważny temat

Czym zastąpić papierosy?

Publikacja: 03 sierpień 2016 Ostatnia aktualizacja: 08 sierpień 2016

Jeśli mamy nieodpartą ochotę sięgnięcia po papierosa zawsze i wszędzie -  jest to już nałóg. Dla palacza palenie papierosów jest przyjemnością, małą słabostką, bez której nie potrafią już normalnie funkcjonować. Ale czy rzeczywiście warto narażać zdrowie własne i otoczenia  dla chwilowej przyjemności? Czym zastąpić papierosy? Czytaj dalej.

Rzucenie palenia to dla wielu osób temat drażliwy dlatego przed podjęciem decyzji należy się właściwie przygotować:

• podjąć świadomą decyzję;
• wyznaczyć sobie termin.

Jeżeli już masz tę kwestę za sobą dobrze byłoby:

• by w czasie odwyku otaczali cię niepalący;
• unikać sytuacji, w których zwykle sięgasz po papierosa;
• możesz poradzić się lekarza;
• zawsze staraj się mieć czymś zajęte ręce, zgromadź wokół siebie wszystko, co może zastąpić papierosa;
• poinformuj znajomych o swym postanowieniu.

I najważniejsze „czym zastąpić papierosy?” -  Sposobów jest wiele oto niektóre  nich:
Metoda Carra– jest to metoda, która wg organizatorów,  wystarczy tylko jedna, 6-cio godzinna sesja, pozwalająca na szybkie, skuteczne i trwałe rozstanie się z nałogiem bez odczuwania przykrych objawów odstawienia nikotyny. Sesje odbywają się w kilkuosobowych grupach, prowadzone są przez licencjonowanego terapeutę.
Hipnoza -podczas  sesji stosuje się kilka metod: bezpośrednią sugestia zmiany zachowań, zmianę postrzegania uzależnienia przez palacza, użycie hipnozy dla wyrobienia awersji do palenia tytoniu. Leczenie prowadzi się podczas sesji indywidualnych lub grupowych. Terapię stosuje się jednorazowo lub wielokrotnie.
Akupunktura i elektrostymulacja - Stosuje się jeden zabieg elektrostymulacji lub serię zabiegów akupunktury, które mają przede wszystkim przywrócić równowagę organizmu, rozchwianą odstawieniem nikotyny.
Jednak najpopularniejsze metody zastąpienia papierosów to niewątpliwie:
Tabletki do ssania – mają zmniejszać głód nikotynowy, w miarę rozpuszczania się, uwalniają do organizmu terapeutyczną dawkę nikotyny, przez co zmniejszają chęć sięgnięcia po papierosa i zwalczają objawy odstawienia.
Plastry - stosowane raz na dobę pomogą uporać się z głodem nikotynowym. Wystarczy przykleić plaster na skórę, a będzie on uwalniał kontrolowaną ilość nikotyny,
Guma do żucia  - dostarcza do organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, wystarczającą do zaspokojenia głodu nikotynowego, ale mniejszą niż w normalnym papierosie.
Spray – zwalcza chęć zapalenia papierosa, wygodna forma podania umożliwia  dostarczenie nikotyny, do której przyzwyczajony jest  organizm.

Macie już pogląd na sposoby radzenia sobie z nałogiem, wiecie czym można zastąpić papierosy,  teraz decyzja, właściwa decyzja zależy od was. Powodzenia!

Źródło:
Jakrzucicpalenie.pl

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
co roku na świecie w związku z paleniem papierosów umiera 3,5 mln ludzi? To więcej niż na AIDS.