Ciąża

Pomalowane paznokcie, owłosienie łonowe - dylematy przed porodem

Publikacja: 08 styczeń 2018

Przed porodem dla kobiety pojawia się pełno dylematów i to nie tylko i wyłącznie związanych z samym przebiegiem porodu. Pojawiają, więc się u nich dylematy dotyczące ich wyglądu, stąd też pytania kobiet ciężarnych, czy pomalować sobie paznokcie, czy owłosienie łonowe przeszkadza podczas porodu, ogolić się w domu, czy zrobią to położne w szpitalu.

Poród dla kobiety jest czasem pełnym znaków zapytania i niepokoju. Dlatego na pytania takie jak ogolenie owłosienie łonowego czy pomalowanych paznokci powinna odpowiedzieć sobie sama. Jest to zawsze decyzja dla każdego indywidualna.

Co daje kobiecie depilacja przed porodem?

           Najlepszym sposobem na odpowiedź na powyższe pytanie będzie określenie wad i zalet z wykonania takiego zabiegu depilacji. Ponieważ przede wszystkim ma on dać kobiecie poczucie komfortu oraz higieny.

  • lepsze poczucie pewności siebie podczas badań lekarskich
  • uniknięcia sytuacji, gdzie depilacji przed porodem będzie dokonywać położna
  • większą higienę w okresie połogu, co szczególnie ważne dla zdrowia kobiety po porodzie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że nie ma konieczności depilacji miejsc intymnych u kobiet, jednak w praktyce często decyzja o wykonaniu takiego zabiegu depilacji zależy tylko od zasad panujących w konkretnym szpitalu. W przypadku cesarskiego cięcia w większości ośrodków w Polsce goli się okolicę krocza czy podbrzusza. Depilacja ma ułatwić ewentualną konieczność założenia szwów oraz pielęgnacje rany poporodowej.

Paznokcie, malować czy zmyć?

            Kolejnym dylematem są pomalowane paznokcie. Przy porodzie naturalnym nie ma to żadnego większego znaczenia czy kobieta ma pomalowane paznokcie czy też nie. Jednak, gdy dochodzi do komplikacji przy porodzie mogłoby to dla niektórych lekarzy stanowić problem. Po ocenie płytki paznokcia lekarz może określić jaki problem występuje u pacjentki. Wszystko jednak zależy od lekarza, ponieważ do dyspozycji w szpitalach jest zaawansowany sprzęt dzięki, któremu lekarz dokładnie może sprawdzić stan pacjentki.

TEL-MED POLECA

Ginekolog Konin Kowalewski Roman/ USG ginekologiczne Konin/ Ginekologia onkologiczna

Gabinet lekarza specjalisty ginekolog-położnik w Koninie.

woj. wielkopolskie
Konin, ul. Rolna 1A

Ginekolog-Połżnik Poznań Grunwlad | USG piersi | Prowadzenie ciąży ginekolog Poznań

Llek. med. specjalista ginekolog-położnik w Poznaniu

woj. wielkopolskie
Poznań, ul.
  • czynna
  • nieczynna

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
amerykańskim naukowcom udało się ustalić, że najpopularniejszym dniem urodzeń jest 16 września? Z kolei najmniej popularne są 1 sycznia i 25 grudnia. Amerykańskim naukowcom udało się ustalić, że najpopularniejszą datą urodzeń jest dzień 16 września. Z kolei najmniej popularne są dni: 1 stycznia, 25 grudnia i 29 lutego. Czytaj więcej: http://www.sosrodzice.pl/kilka-ciekawostek-na-temat-ciazy/
strony internetowe | lexurio.pl