Uroda

Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi

Publikacja: 20 lipiec 2017 Ostatnia aktualizacja: 24 lipiec 2017

Wraz z rozwojem medycyny estetycznej, coraz bardziej rośnie zainteresowanie tą dyscypliną. Wiąże się to z tym, że kobiety od zawsze dążyły do idealnego piękną, a ostatnie lata przyniosły znaczny rozwój medycyny estetycznej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie teraz są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna jest to dział medycyny, którego działania głównie skupiają się na profilaktyce starzenia się skóry. Szybko i bezboleśnie, a co najważniejsze bez cięć i szwów potrafi poprawić niedoskonałości. Stąd medycyna estetyczna cieszy się szybko rosnącą popularnością. Jakie zabiegi z szerokiej oferty gabinetów wybierają Polki?

Mezoterapia

Polega na wprowadzeniu składników odżywczych, dobranych do potrzeb skóry pacjentki, za pomocą wielu drobnych iniekcji. Dzięki temu składniki te docierają do najgłębszych warstw skóry. Mezoterapię powinny wybrać osoby, które chcą zrewitalizować cerę, pobudzić ją i zredukować zmarszczki. Po mezoterapii cera jest:

 • głęboko ożywiona
 • bardziej elastyczna
 • promienna i nabiera blasku
 • zmarszczki są wygładzone

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Bardzo często cienkie usta są powodem kompleksów kobiet. Chcemy, aby usta były pełniejsze, bardziej kształtne, dobrze nawilżone. Tutaj z pomocą wychodzi kwas hialuronowy, który odpowiada za gładkość oraz jędrność skóry i z powodzeniem wykorzystuje się go w zabiegach powiększających usta. Przy pomocy iniekcji kwas wprowadzany jest w wargi, a taki efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Laserowe usuwanie blizn

Dzięki wykorzystaniu lasera bardzo skutecznie można usunąć różnego rodzaju:

 • blizny potrądzikowe
 • blizny pozabiegowe
 • blizny pourazowe
 • przebarwienia
 • rozstępy

Impulsy emitowane przez laser powodują niszczenie tkanki tworzącej bliznę lub komórek odpowiedzialnych za przebarwienie oraz stymulują produkcję tkanek zdrowych. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne, dolegliwości bólowe nieodczuwalne, a efekty trwałe.

Nici liftingujące oraz lifting termiczny

To znacznie tańsza i mniej inwazyjna alternatywna dla tradycyjnego liftingu. Nici liftingujące nie wymagają również rekonwalescencji po zabiegu. Nici Wprowadzone są one pod skórę za pomocą cienkich, dwukierunkowych igieł. W miejscach, w których zostały umieszczone następuje wzmożona produkcja kolagenu, a co za tym idzie poprawia się owal twarzy, podnoszą się brwi, niwelowane są tzn. „chomiki” oraz naprawia się wygląd szyi.

Czasem gdy potrzebny jest natychmiastowy efekt, a nie mamy zbyt dużo czasu, pacjentki decydują się na lifting termiczny. Emitowane promieniowanie podczerwone powodują podgrzanie głębokich warstw skóry. Prowadzi to do natychmiastowego obkurczenia włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra jest od razu napięta i elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Oprócz natychmiastowego efektu pobudzone fibroblasty przez następne 3 do 6 miesięcy nadal produkują nowe włókna kolagenowe.

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa to substancja, która w ostatnich latach zawojowała rynek medycyny estetycznej. Mają na to wpływ jej unikalne właściwości, polegające na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnieniu wybranych mięśni twarzy, odpowiedzialnych m.in. za tworzenie się zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek za pomocą botoksu ogranicza się do wprowadzenia substancji pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Dzięki botoksowi rysy twarzy są wygładzone, można wyprostować takie niedoskonałości twarzy jak:

 • kurze łapki
 • lwią zmarszczkę
 • poprzeczne linie na czole

Botoks stosowany profilaktycznie zapobiega powstawaniu głębokich zmarszczek. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty utrzymują się przez około 4-6 miesięcy. Ważne, by stosować go z umiarem, tylko wtedy gdy mamy zbyt wyrazistą mimikę lub konkretne defekty urody.

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej zalecają, aby już wieku 20+ zacząć korzystać z indywidualnie dopasowanych kuracji. Odpowiednio dopasowane dla naszego wieku i stanu  skóry zabiegi, pozwolą znacząco oddalić proces starzenia i zadbają o zdrowy oraz atrakcyjny wygląd.

Źródło:
"Medycyna estetyczna bez tajemnic", M. Wasiluk

TEL-MED POLECA

Gabinet medycyny estetycznej Poznań Grunwald/ Ocena znamion barwnikowych w Poznaniu/ Botox

Elżbieta Gołębaka dr n. med. specjalista dermatologii i medycyny estetycznej

woj. wielkopolskie
Poznań, ul. Bukowska 78 / 107
 • czynna
 • nieczynna

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
aż 82% Polek interesuje się sposobami poprawienia swojego wyglądu?
laskovski.pl