Uroda

Pielęgnacja stóp po lecie

Publikacja: 01 listopad 2015 Ostatnia aktualizacja: 04 listopad 2015
Lato to pora roku, w której nasze stopy szczególnie narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Stopy mogą być przesuszone, spękane, zmęczone, a naskórek zrogowaciały. W celu zachowania prawidłowej higieny i komfortu stóp, warto skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych (podologicznych).
Każdy z nas, niezależnie od wieku i dolegliwości powinien dbać o swoje stopy prze cały rok, zwłaszcza po takim okresie jak gorące lato. Jest to bardzo istotne, gdyż latem skóra stóp traci swoją elastyczność i odpowiednie nawilżenie, wówczas stopy wymagają szczególnej troski. Dodatkowo zdecydowanie częściej niż w pozostałe miesiące stopa jest bardziej eksploatowana poprzez liczniejsze wędrówki po górach jak i spacery brzegiem morza przez co są bardziej zmęczone, obrzęknięte, otarte i przesuszone.

Bardzo częstym zjawiskiem z jakim spotykamy się po letnich miesiącach jest nadmierne rogowacenie skóry stóp a także modzele, nagniotki czy pękające pięty. Rogowacenie skóry jest naturalnym zjawiskiem, ale  latem odsłonięte stopy muszą bronić się przed czynnikami zewnętrznymi stąd produkcja warstw naskórka jest większa. Prowadzi to zwłaszcza na piętach do stwardnienia i pęknięcia skóry, przez  które mogą przedostawać się bakterie i wirusy, a leczenie popękanych piet to proces długotrwały, wymagający współpracy.

Natomiast niewłaściwe obuwie, szczególnie ze zbyt płaską podeszwą przyczynia się powstawania licznych modzeli i nagniotków w obrębie śródstopia i małych palców, a uciskając na okoliczne unerwione tkanki przynoszą dyskomfort w chodzeniu w postaci bólu. Kłopotliwą pamiątką po korzystaniu z różnych kąpielisk są również grzybice paznokci, stóp czy brodawki. Dlatego bardzo ważne jest to aby po wakacjach zadbać o swoje stopy.

Udając się do gabinetu podologicznego nie tylko wykonamy zabieg pedicuru, mający na celu  odświeżenie stóp i usunięcie zrogowaceń, ale także zostaną zdiagnozowane powstałe problemy na stopach a tym samym rozpocznie się ich właściwe leczenie i pielęgnację.
Źródło:
Karolina Jędryczka-Szubert

TEL-MED POLECA

Gabinet Podologiczny Poznań Grunwald-Jeżyce/ Pielęgnacja stopy cukrzycowej Poznań/ Mezoterapia bezigłowa

KJ Gabinet Kosmetyczno-Podologiczny Karolina Jędryczka

woj. wielkopolskie
Poznań, ul. Grunwaldzka 66
  • czynna
  • nieczynna

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
według statystyk ponad 80% osób w Polsce ma problem ze stopami?
strony internetowe | lexurio.pl