Ważny temat

Cukrzyca - choroba XXI wieku!

O objawach cukrzycy pisali już starożytni Egipcjanie, nie znając dokładnie tej choroby - przyczyn jej powstawania i skutków do których prowadzi... Obecnie posiadamy obszerną wiedzę na temat cukrzycy a mimo to z roku na rok przybywa diabetyków, u których zdiagnozowano jeden z rodzajów cukrzycy.

Diety, które biją rekordy popularności...

Lista stosowanych na świecie diet odchudzających jest bardzo długa... My prezentujemy najbardziej popularne i uważane za najskuteczniejsze diety. Sprawdź zalety i wady stosowania diety 1000 kalorii czy diety Dukana. Dowiedz się jak skutecznie przeprowadzić kurację odchudzającą!

Wygraj walkę z chorobą nowotworową!

Nowotwór to pojęcie, które wzbudza w pacjentach przerażenie i lęk. Jednak zdiagnozowanie choroby nowotworowej nie oznacza, że nie można wygrać walki z tym "intruzem"! Każdego dnia chorzy na różnego rodzaju odmiany nowotworów udowadniają, że warto podejmować taką walkę... Warto również posiadać wiedzę, która pozwoli na obiektywne spojrzenie na zagrożenia jakie niesie ze sobą ta choroba.

Kobiece dolegliwości

Podbrzusze kobiety przypomina skomplikowaną układankę, w której wszystkie części mają swoje stałe miejsce. Układ ten jest podatny na wpływy zewnętrzne, takie jak bakterie czy stres. Nic więc dziwnego, że przypuszczalnie każda z nas cierpiała choć raz na poniższe choroby lub dolegliwości podbrzusza...

Rehabilitacja XXI wieku

Znaczenie nowoczesnej rehabilitacji w systemie opieki zdrowotnej nieustannie wzrasta. Dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta zabiegi fizjoterapeutyczne i systematyczna praca z rehabilitantem pozwalają na szybki powrót do zdrowia...

Zdrowe Nawyki w Nowym Roku!

Wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego postanawiamy bardziej dbać o siebie. Jakie poczynić postanowienia by być zdrowszym? Rzucić palenie, zacząć uprawiać sport? Sprawdź jak wiele możesz zrobić dla swojego zdrowia i samopoczucia zmieniając codzienne nawyki...

Depresja sezonowa

Depresja sezonowa została oficjalnie uznana za chorobę dopiero na początku lat osiemdziesiątych. Występuje najczęściej u ludzi młodych, którym czasem trudno odróżnić ją od chwilowego obniżenia nastroju czy rozdrażnienia...

Szczepienia przeciw grypie

Jesienią zmienna pogoda oraz wahania temperatury sprzyjają infekcjom. Jednak nie każde przeziębienie musi się okazać grypą, czy nawet infekcją grypopodobną. Jeśli  zdarzy nam się zapaść na grypę, jej objawy zwykle są na znacznie ostrzejsze niż przy przelotnym katarze, warto więc wcześniej pomyśleć o profilaktyce i zapobieganiu. W okresie od 1 do 7 października 2010 r. zarejestrowano ponad 15.000 takich zachorowań. Oznacza to, iż średnia dzienna zapadalność wyniosła 4,9 na 100 tys. ludności!

Wady wzroku

W dzisiejszych czasach znalezienie osoby, która ma problemy ze wzrokiem nie jest trudne. Wystarczy rozejrzeć się wkoło i zobaczyć jak dużo osób nosi okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe. Przyczyn wad wzroku jest wiele. Do najczęstszych zaliczamy czynniki środowiskowe, intensywność pracy z bliska, urbanizację, poziom edukacji, starzenie się oraz dziedziczność.

Dieta w ciąży

Wyjątkowy okres ciąży bardzo sprzyja poprawie nawyków żywieniowych. Przyszła mama pragnie przecież zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i ma silniejszą niż kiedykolwiek motywację, by zadbać również o własne zdrowie.

Stres pod kontrolą

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Działa pobudzająco, motywuje do działania, ale jeśli trwa zbyt długo, może negatywnie wpływać na naszego zdrowie. Naucz się kontrolować poziom stresu!

Suplementy diety

Dobrze zbilansowana dieta jest niezbędna, aby poprawić stan zdrowia i zapobiegać chorobom. A co z suplementami diety - tabletkami, kapsułkami i innymi produktami, których wytwórcy twierdzą, że zwalczają choroby lub zmniejszają objawy chorobowe? W niektórych przypadkach suplementy bywają korzystne. W innych - brak jest przekonujących dowodów, że te produkty dają jakiekolwiek korzyści.

Naucz się żyć z cukrzycą!

Cukrzyca to choroba XXI wieku. Najczęściej dowiadujemy się o niej przypadkiem, gdy jej stadium jest na tyle zaawansowane, że pojawiają się niebezpieczne dla zdrowia powikłania. Nieleczona cukrzyca jest jednym z głównych przyczyn wczesnej umieralności. Tymczasem z cukrzycą możemy, a nawet powinniśmy, nauczyć się żyć aktywnie!

Menstruacja - nadal tabu?

Dawniej, miesiączkujące kobiety były odizolowywane, czasem przypisywano im cudowne i tajemnicze moce. Dziś uważa się, że nie ma różnicy między kobietą mającą właśnie miesiączkę i taką, która jej na razie nie ma. Jednak czy menstruacja pozostała tematem tabu? Do roku 1972 w USA nie było dozwolone reklamowanie w radiu i telewizji podpasek oraz tamponów. Do dziś w reklamach tych produktów daje się zauważyć pewne skrępowanie. Wprawdzie reklamy takie są już czymś powszednim, lecz głównym zadaniem reklamowanych produktów jest - i podkreśla to nawet sam sposób prezentacji - zagwarantowanie pełnej dyskrecji na „te dni".

Zadbaj o wzrok!

Ewolucja narządu wzroku u człowieka zakończyła się jeszcze w czasach prehistorycznych. Okuliści są zgodni, że   natura   nie   przystosowała   naszych   oczu do warunków, w których muszą one dziś funkcjonować... Postęp cywilizacyjny sprawił, ze nasz świat ogromnie zmienił się w porównaniu z czasami, gdy ostatecznie wykształcił się nasz narząd wzroku. Pojawienie się druku, światła elektrycznego, telewizji czy komputerów zmusiło oczy do pełnienia wielu dodatkowych funkcji, do których wcześniej nie były przyzwyczajone.