Najczęstsze choroby jamy ustnej

Choroby wirusowe jamy ustnej - opryszczka

15/09/2014
Opryszczka w jamie ustnej jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych infekcji w obrębie błon śluzowych. Powoduje ją wirus Herpes Simplex Virus. Czym się objawia? Jak zapobiegać i leczyć? Sprawdź!

Sposoby na przykry oddech

15/09/2014
Nieświeży oddech często jest czynnikiem, który obniża pewność siebie. Przy tej dolegliwości często odczuwamy wstyd i odizolowujemy się od życia towarzyskiego. Maskowanie przykrego oddech odświeżaczami do ust, gumami do żucia nie przynosi długotrwałego efektu. Poznaj sposoby na łatwe pozbycie się tego uporczywego problemu.

Problemy z dziąsłami - zapalenie dziąseł

15/09/2014
Piękne, białe zęby od wieków uważane są objaw zdrowia i atrakcyjności, przeszkodą w osiągnięciu tego celu są choroby dziąseł. Pierwszym etapem jest zapalenie, które jest wywołane głównie przez bakterie. Problemu nie można bagatelizować, ponieważ może prowadzić do paradontozy, która jest główną przyczyną wypadania zębów. Sprawdź, jak rozpoznać i leczyć zapalenie dziąseł.

Aftozy czyli afty

15/09/2014
Nasza jama ustna codziennie ma kontakt z niezliczoną ilością substancji, zaczynając od składników pożywienia, poprzez leki, na wszelkich zanieczyszczeniach kończąc. Zwykle nie stanowi to żadnej przeszkody w prawidłowym jej funkcjonowaniu, jednak czasem, szczególnie w stanach upośledzonej odporności, błona śluzowa jest narażona na różnego rodzaju infekcje. Jedną z bardziej dokuczliwych są aftozy, które skutecznie mogą uprzykrzyć spożywanie posiłków lub też mycie zębów.