Diagnostyka Medyczna.

Rak jelita grubego - co warto wiedzieć?

03/03/2018
Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Sprawdź jakie dolegliwości powinny Cię zaniepokoić.

Scyntygrafia kości- na czym polega i czemu służy?

27/12/2017
Dużą role w diagnostyce dolegliwości ze strony układu kostnego odgrywa badanie obrazowe zwane scyntygrafią kości. Pozwala ocenić stan kości oraz wykryć wiele schorzeń układu kostno-stawowego. Nie jest bolesne ani niebezpieczne, choć wymaga cierpliwości. W poniższym artykule dowiesz się na czym polega.

Na czym polega PET - Pozytonowa Tomografia Emisyjna?

22/12/2017
Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET) jest to nowoczesna technika diagnostyczna medycyny nuklearnej, którą można wykorzystać podczas diagnostyki oraz kontroli efektów terapeutycznych w trakcie leczenia wielu chorób ale przede wszystkim zmian nowotworowych. Na czym polega badanie? Oraz w jakich innych chorobach pomaga przy diagnostyce?

Bezpieczna diagnostyka pacjentów z implantami.

22/12/2017
W dzisiejszej medycynie kluczową rolę odgrywa diagnostyka obrazowa. Jest ona kluczowym elementem umożliwiającym postawienie choremu poprawnej diagnozy. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie pacjenta. Jedną z istotnych kwestii poruszanych podczas wykonywania  badań diagnostycznych jest obecność implantów w ciele pacjenta.

Rezonans Magnetyczny a Tomografia Komputerowa - na czym polega różnica?

22/12/2017
Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa badania zaliczane do grupy badań obrazowych. Dzięki tym badaniom lekarz może na ekranie komputera zobaczyć nasze ciało od środka i dostrzec zmiany chorobowe. Na czym polega różnica między rezonansem magnetycznym a tomografią komputerową?