Czym jest Stwardnienie Rozsiane?

Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane

10/05/2014
W Polsce żyje około 40 tysięcy chorych na stwardnienie rozsiane. Bezpośrednim powodem zapadania na SM jest uszkodzenie osłonek mielinowych nerwów, mogą być one niszczone przez wiele czynników. Wiele sytuacji może wpływać na zwiększoną podatność na zachorowanie. Dowiedz się w jakich przypadkach ryzyko zachorowania może być większe.

Diagnoza SM

09/05/2014
Diagnoza SM jest trudna i może trwać bardzo długo, dlatego że nie ma prostej metody pozwalającej na ustalenie jednoznacznej odpowiedzi. Jakie badania pomogą w diagnozie? Czy są zawsze konieczne?

Na czym polega leczenie SM?

05/05/2014
Leczenie stwardnienia rozsianego jest bardzo długim i skomplikowanym procesem. Powodem jest brak leków, które całkowicie zatrzymałyby postępy SM i spowodowały jego wyleczenie.  Istnieje jednak szeroki wachlarz metod pozwalających na spowolnienie rozwoju choroby lub złagodzenie jej objawów.

Objawy stwardnienia rozsianego

29/04/2014
Stwardnienie rozsiane jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności u osób młodych. Pierwsze objawy bywają zazwyczaj ignorowane. Osłabienie, zawroty głowy, utrata równowagi często kojarzone są z innym schorzeniem. Dopiero nasilenie symptomów choroby powoduje, że pacjent trafia neurologa.