Czym jest epilepsja?

Rodzaje napadów epilepsji

13/04/2014
Objawami padaczki są napady, które niespodziewanie opanowują ciało chorego. Często niosą ze sobą krótkotrwałą utratę świadomości. Spowodowane są gwałtownymi wyładowaniami bioelektrycznymi zespołów komórek nerwowych. Istnieje szeroki podział napadów epileptycznych. Ile mogą trwać napady? Czym charakteryzuje się dany napad?

Epilepsja u dzieci

12/04/2014
Sporo małych dzieci zmaga się z epilepsją. Nie zawsze udaje się odróżnić padaczkę od drgawek gorączkowych lub pourazowych. Jak rozwija się dziecko i jakie są społeczne konsekwencje epilepsji? Co powinien wiedzieć rodzic?

Jak zapobiegać napadom i jak pomóc choremu w trakcie ataku?

05/04/2014
Napady padaczki pojawiają się niespodziewanie, czasami jednak chory jest w stanie długo przed napadem wyczuć jego nadejście. Mimo to można poprzez unikanie wielu czynników ustrzec się lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia napadu. Dowiedz się jak możesz zapobiec i jak pomóc choremu gdy już dojdzie do ataku.

Przyczyny padaczki

04/04/2014
Na padaczkę cierpi w Polsce około 1% populacji, czyli mniej więcej 400 tysięcy ludzi. W większości przypadków padaczka ujawnia się  u dzieci lub nastolatków, przed 20. rokiem życia. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, skąd tak naprawdę bierze się padaczka?