Cukrzyca

Dieta cukrzycowa.

10/11/2017
    W Polsce na cukrzycę choruje ponad 2 mln. osób, w tym u 1 mln. choroba przechodzi bezobjawowo. Najczęściej dotyka ona osób otyłych po 40. roku życia. Podstawą do jej leczenia jest dobranie odpowiedniej kuracji, której głównym zadaniem byłoby obniżenie poziomu cukru we krwi. Dieta takiej osoby powinna być ustalona indywidualnie, w zależności od wieku, płci, aktywności fizycznej, masy ciała, wzrostu, współistniejących chorób i przyjmowanych leków (np. insuliny).

Badania laboratoryjne w cukrzycy.

10/11/2017
Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Do jej głównych objawów należą nadmierne pragnienie, senność, częste oddawanie moczu oraz utrudnione gojenie się ran. W brew pozorom diagnostyka cukrzycy nie jest trudna, należy wykonać jedno  z dostępnych i niebolesnych badań laboratoryjnych. Sprawdź na czym one polegają.

Czy jesteś cukrzykiem? Optymalny poziom cukru we krwi

08/11/2017
Glukoza to cukier prosty, który jest niezbędny do dostarczania organizmowi energii. Prawidłowy poziom cukru we krwi jest fundamentem zdrowia, dlatego ważne jest regularne monitorowanie ilości glukozy. Poznaj normy poziomu cukru we krwi i dowiedz się, czy w twoim organizmie nie występuje nieprawidłowa ilość, mogąca świadczyć o chorobie.

Światowy dzień cukrzycy

08/11/2017
Cukrzyca jest nieuleczalną chorobą, która jest przyczyną wielu innych schorzeń, takich jak: ślepota, niewydolność nerek, czy zawały serca. Na świecie co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, każdego roku z jej powodu umiera 4 milionów ludzi. Obecnie aż 7% populacji choruje na cukrzycę.