Choroby układu pokarmowego

Powikłania zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci

19/03/2018
Zapalenie wyrostka robaczkowego występuje często. Szacuje się, że w ciągu życia wystąpi ono u 7-10% populacji. Na ostre zapalenie wyrostka robaczkowego można zachorować w każdym wieku. Najczęściej choroba pojawia się w drugiej i trzeciej dekadzie życia. Rzadko chorują noworodki, niemowlęta i osoby w wieku podeszłym. Co zrobić, kiedy zachoruje dziecko, jakie są objawy i powikłania?

Rak jelita grubego - co warto wiedzieć?

03/03/2018
Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Sprawdź jakie dolegliwości powinny Cię zaniepokoić.

Objawy zespołu jelita drażliwego

16/02/2015
Zespól jelita drażliwego inaczej zwany nerwicą jelit, jest najpowszechniejszą chorobą układu pokarmowego, diagnozowany jest u 20% osób rocznie, z czego 70 - 80% stanowią kobiety. Jeśli miewasz częste biegunki i zaparcia z towarzyszącym im bólem brzucha mogą być to symptomy zespołu jelita drażliwego.  Dowiedz się więcej o tej chorobie.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

16/02/2015
Cierpisz na dolegliwości brzucha? Czujesz się wzdęty? A w ostatnim okresie zauważyłeś, że częściej korzystasz z toalety i w dodatku w twoim stolcu pojawiła się krew. Może być to zapalenie jelita grubego. Dowiedz się co to za choroba i w jaki sposób można ją leczyć.

Na czym polega choroba Leśniowskiego - Crohna?

16/02/2015
Choroba, która należy do nieswoistych zapaleń została po raz pierwszy opisana przez Antoniego Leśniowskiego, a jej szczegółowy opis sporządził Burrill Crohn. Stan zapalny może dotyczyć całego układu pokarmowego i rozwijać się przez wiele miesięcy nie dając charakterystycznych objawów. Jakie zmiany powinny nas skłonić do konsultacji z lekarzem? Jak leczyć tę chorobę?