Choroby pasożytnicze

Trichinella spiralis - czyli włosień kręty

20/11/2013
Włosień kręty (Trichinella spiralis) - to gatunek pasożytniczego nicienia, który wywołuje chorobę pasożytniczą zwaną też trychinozą. Jest to ciężka choroba pasożytnicza dotycząca zarówno człowieka jak i zwierząt m.in (świni, dzika, szczura, myszy, lisa). Może mieć niebezpieczny przebieg doprowadzając chorego nawet do śmierci.

Owsiki u dzieci - skąd się bierze owsica?

20/11/2013
Dla każdego rodzica najważniejsze w życiu jest dobro dziecka i dlatego jest on w stanie zrobić wszystko, by uchronić je przed wszelkimi zagrożeniami tego świata. Są jednak zagrożenia przed którymi nie mogą uchronić dziecka nawet najbardziej opiekuńczy rodzice. Jednym z nich jest Owsica. Największy odsetek chorych przypada na przedział wiekowy 5-6 lat.  Dlaczego tak jest?

Jak rozpoznać tasiemca?

20/11/2013
Czy zdarzyło Ci się zjeść niedogotowane mięso lub nieumyte warzywa i owoce? Odczuwasz mdłości, bóle brzucha i tracisz na wadze? Uważaj - to może być tasiemiec!

Glista ludzka

20/11/2013
Glista ludzka może dopaść Cię wszędzie! Nawet dbając o higienę możesz czuć się zagrożony, ponieważ nie masz pewności że wszyscy wokół Ciebie dbają o nią w równym stopniu.  Nie możesz stracić czujności podczas spożywania posiłków, korzystania z toalety oraz pływania w basenie lub jeziorze. Jak się ustrzec przed glistą ludzką? Jakie symptomy powinny skłonić Cię do wizyty u lekarza?