Choroby nerek

Jak leczyć torbielowatość nerek?

14/08/2014
Torbiele są zmianami pojawiającymi się na wielu narządach naszego organizmu. Choć na ogół są niegroźne czasem mogę powodować uciążliwy ból, a nawet poważniejsze problemy zdrowotne. Torbielowatość najczęściej kojarzy nam się z kobiecymi narządami płciowymi. Mało kto zdaje sobie sprawę, że między innymi tępy ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego może zwiastować torbielowatość  nerek.

Czym jest odmiedniczkowe zapalenie nerek?

14/08/2014
Nie leczone zakażenie pęcherza moczowego może przyczynić się do powstania odmiedniczkowego zapalenia nerek. Bagatelizowanie tej choroby może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia i niewydolności tego narządu. Dowiedź się jak rozpoznać i leczyć odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz jak się przed nim ustrzec.

Czym przejawia się rak nerek?

14/08/2014
Jeżeli w swoim moczu zauważysz ślady krwi, dokuczają Ci dolegliwości bólowe okolic nerki oraz masz podwyższoną temperaturę nie lekceważ tego. Udaj się do urologa, by skierował Cię na badania wykluczające nowotwór nerki.

Na czym polega kamica nerkowa?

14/08/2014
Kamica nerkowa jest chorobą bardzo powszechną, występuje u 10% mężczyzn i 5% kobiet. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest nieprawidłowa dieta  i zbyt mała ilość spożywanych płynów. Czujesz ból podobny do kolki w okolicach nerek? Może być to pierwszy objaw kamicy nerkowej.