Domowe sposoby leczenia

CZARNE MYŚLI

Myśl pozytywnie

Pesymistyczne myśli nie tylko psują Ci humor, ale także zwiększają wrażliwość na ból. Osoby nastawione na negatywne myślenie odczuwają więcej bólu niż te, które starają się patrzeć na świat przez różowe okulary.

Odcinamy się od mysli

Prowadź pamiętnik negatywny, w którym zamkniesz destrukcyjne myśli.  Za każdym razem, gdy takie myśli przyjdą Ci do głowy zapisz je i pozostaw na papierze, odcinając się od nich definitywnie. Nie ch sobie tkwią w notesie a nie w Twojej głowie.

Ważne detale

Ludzie mający zwyczaj uogólniać wszystko, mają większą skłonność do negatywnych myśli niż Ci, którzy przywiązują wagę do szczegółów. Toteż następnym razem, gdy znajdziesz się w dołku, zamiast się poddawać, pomyśl o tym, dlaczego czujesz się źle i spróbuj coś z tym zrobić.

Łańcuch myśli

Noś przy sobie spinacze do papieru i za każdy razem, kiedy zdarzy Ci się jakaś negatywna myśl na własny temat, doczep kolejny spinacz. Może się zdarzyć, że na koniec dnia ze zdumieniem spojrzysz na długość łańcucha. Ale skoro określisz już powody takich negatywnych myśli, zacznij pracę nad ich przekształceniem w myśli pozytywne.

Nadzór

Zamiast martwić się o sprawy, których nie możesz zmienić, skup się raczej na tych, na które masz jakiś wpływ. W ten sposób zyskasz poczucie, że coś jednak udało Ci się osiągnąć.

Jedna pozytwna myśl dziennie

Zaczynaj każdy dzień jedną pozytywną myślą na swój temat. Może ona dotyczyć czegoś co lubisz robić, albo czegoś, co Ci się podoba- to obojętne.

Oddychaj głęboko

Jeśli zaczynają Cię opanowywać pesymistyczne myśli, zatrzymaj sie na chwilę i zaczerpnij głęboko powietrza. Rzecz w  tym, że pejoratywne myślenie jest powiazane ze stresem, który możesz powstrzymać serią długich, głębokich oddechów.

Twoje słowa

Posłuchaj siebie, zastanów się, w jaki sposób zwracasz się do innych, zwłaszcza do osób Ci najbliższych. Czy rzeczywiście mówisz im to, co chcesz powiedzieć, czy też obrzucasz ich krytycznymi uwagami? Staraj się myśleć pozytywnie o otaczających Cię ludziach i postaraj sie, żeby to odczuli.

Ostatnie publikacje

Słowniki medyczne