Medycyna ogólna

Powiększanie piersi - cztery sprawdzone metody!

30/03/2009
Dla mężczyzny symbol pożądania, namiętności oraz kobiecości. Od wieków aż do dziś podziwiane przez artystów, przez malarzy uwieczniane na płótnie, przez pisarzy na papierze. Stanowią obiekt artystycznych uniesień. Nie powinien zatem dziwić fakt, że duże i kształtne piersi są traktowane jako podstawa, trzon kobiecości. Co zatem jeśli nie jesteś zadowolona  z wyglądu swojego biustu? Podpowiemy Ci jak powiększyć i ujędrnić piersi!

Paternalizm czy partnerstwo? Pacjent jako podmiot w kontakcie z lekarzem

11/03/2009
Z badań prowadzonych przed półwieczem wyłania się więc obraz idealnego lekarza jako dominującej,  paternalistycznej postaci, zainteresowanej nie tylko chorobą, ale i jej kontekstem psychospołecznym, koncentrującej się na osobie pacjenta i oferującej przede wszystkim ciepło, zrozumienie i życzliwość.

Zespół przewlekłego zmęczenia czy chwilowa niedyspozycja?

04/03/2009
Niemal każdy z nas czasami bywa zmęczony. To naturalne, że po długim weekendzie spędzonym na pracy w ogrodzie lub nerwowym dniu z dziećmi czy w biurze, czujemy się zmęczeni. Ten rodzaj fizycznego i psychicznego zmęczenia jest normalny i zwykle odzyskujemy energię dzięki odpoczynkowi lub ćwiczeniom.

Monitor a zmęczenie oczu

04/03/2009
I oto siedzisz, wpatrując się w ekran. Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których korzystanie z komputera stanowi integralną część ich pracy, być może wpatrujesz się już po raz enty w monitor i jak wielu użytkowników komputerów możesz mieć zmęczone oczy.

Nowy numer 194 94

02/03/2009
W związku z obowiązkiem nałożonym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych, od dnia 15 lutego 2009 wprowadzono zmiany w numerach skróconych tp.

Leczenie depresji - czy jest konieczne?

12/01/2009
Jest w nas wszystkich coś takiego, że traktujemy różne trudne stany naszego ducha jako słabość, coś co powinniśmy zwalczyć sami zaciskając zęby i nie prosząc nikogo o pomoc.  Smutek, brak chęci do życia, spowolnienie, zaburzenia snu, czasem płaczliwość lub drażliwość to powód żeby się odsunąć od otoczenia, ukryć siebie i swoje słabości.

Choroby przyzębia

06/01/2009
Czy wiesz, że nawet w zdrowej jamie ustnej występuje 300 gatunków bakterii?! Większość z nich nie zagraża naszemu zdrowiu, jednak nieodpowiednia higiena lub przejściowe osłabienie odporności powoduje wzrost liczby bakterii i namnażanie się groźnych periopatogenów...

Nowe działy w prezencie!

04/12/2008
Z myślą o naszych stałych pacjentach oraz specjalistach współpracujących z naszą informacją stworzyliśmy dwa nowe działy.

Uszy do góry! Czyli jak działają cyfrowe aparaty słuchowe...

15/11/2008
Życie bez dźwięku traci dużo ze swojej jakości i barwy. Niestety, problemy ze słuchem dotykają co dziesiątą osobę na świecie. Wynikające z niedosłuchu kłopoty  z komunikacją utrudniają korzystanie w pełni z uroków życia, stają się przyczyną stresów i frustracji. Dlatego nie warto zwlekać z poszukiwaniem pomocy!

Lekarze przepisują antybiotyki.. A pacjenci? Czy mają wystarczającą wiedzę na ich temat?

15/11/2008
Antybiotyki to jedne z leków najczęściej przepisywanych na receptę. Są na ogół bezpieczne i skuteczne w leczeniu zarówno lżejszych zakażeń bakteryjnych, np. zapalenia spojówek, jak i zakażeń zagrażających życiu, np. zapalenia płuc, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy posocznicy (sepsy). 18 listopada przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa najważniejsze informacje.

Kinotakara, jako pierwsza pomoc w zwalczaniu skutków stresu

05/11/2008
Drodzy czytelnicy, większość osób narzeka na cierpienie z powodu stresu, braku motywacji, chęci do działania i znudzenia monotonią życia. Większość ludzi nigdy nie zrobi nawet kroku w stronę nauczenia się tego, jak codziennie żyć szczęśliwie i radzić sobie z problemami. Wystarczy znać odpowiednie sposoby...

Rak jelita grubego - zadbaj o profilaktykę! Radzą Lekarze w Poznaniu!

01/10/2008
Czy wiesz, że wcześnie wykryty rak jelita grubego jest wyleczalny? Chciałbyś zadbać o profilaktykę, ale masz opory przed wykonaniem badania kolonoskopowego?  Nie zwlekaj! Wystarczy badanie kału na obecność markera M2PK. To nieinwazyjne badanie przesiewowe może uratować Ci życie...

Co to jest Neuropsychologia?

26/09/2008
Neuropsychologia to nauka o związkach między mózgiem a funkcjonowaniem psychicznym. Początki neuropsychologii   wiążą się z badaniami osób z uszkodzeniami mózgu i występującymi u nich zaburzeniami funkcji psychicznych, np.: pamięci, koncentracji uwagi, orientacji przestrzennej, mówienia, czytania, liczenia i innych czynności .

Starzenie, niedoskonałości skóry - jest na to sposób!

24/09/2008
Starzenie się skóry jest złożonym procesem biologicznym, obejmującym starzenie chronologiczne (uwarunkowane genetycznie) oraz uszkodzenia skóry wywołane promieniami ultrafioletowymi. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawienie niedoskonałości skóry...

Grzybobranie a ryzyko zatrucia

19/08/2008
Już niebawem rozpocznie się sezon grzybowy. Co roku znane są przypadki kilku poważnych zatruć, dlatego apelujemy o rozwagę i wyobraźnię podczas grzybobrania.