Dziecko

Ryby w diecie dziecka

01/08/2017
Ryba powinna znaleźć się w menu dziecka co najmniej raz w tygodniu. Z artykułu dowiesz się jakie ryby wybrać oraz w jaki sposób przyrządzić, aby dostarczyć dziecku najwięcej witamin i minerałów.

Wczesna stymulacja rozwoju dziecka

29/06/2017
Wczesna stymulacja rozwoju dziecka niepełnosprawnego - im wcześniej zostanie ropoczęta terapia, tym większe szanse na prawidłowy rozwój - więcej na ten temat w artykule.

Jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą

27/01/2017
Za oknem coraz zimniej, temperatury spadają poniżej zera, zimowe ferie coraz bliżej a rodzice coraz częściej zastanawiają się jak ubrać, aby nie przegrzać dziecka zimą. Przeczytaj więcej na ten temat.

Jadłowstręt u dzieci

09/12/2016
Jadłowstręt u dzieci to brak apetytu i jednocześnie bardzo silne uczucie niechęci wobec jedzenia, z czym mogą być związane negatywne dla zdrowia konsekwencje. Jakie są przyczyny jadłowstrętu u dzieci i kiedy skonsultować to z lekarzem? Odpowiedzi i inne informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Dieta wegetariańska u dzieci - czy może być stosowana?

24/11/2016
Badania potwierdziły, że dzieci stosujące dobrze zbilansowaną dietę wegetariańską mają lepsze nawyki żywieniowe i są szczuplejsze niż dzieci spożywające wszystkie grupy produktów. W tym artykule dowiesz się więcej na temat wpływu diety wegetariańskiej na rozwój dziecka.

Pierwsza wizyta u dentysty

10/11/2016
U Twojego dziecka pojawiły się pierwsze ząbki? Nie wiesz czy to juz czas, aby pojsc na pierwsza wizyte do dentysty? W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat przygotowania dziecka do wizyty u stomatologa.

Drgawki u niemowląt - przyczyny i diagnostyka

31/10/2016
Drgawki u niemowląt są najczęściej efektem zaburzeń neurologicznych lub wysokiej gorączki, nawet krótki napad może być objawem poważnej choroby. Podczas wystąpienia drgawek należy udzielić dziecku pomocy, a następnie udać się do lekarza, który wykona szczegółową diagnostykę. Jakie są przyczyny wystąpienia drgawek i jak im zapobiegać?

Wady wzroku u dzieci

09/10/2016
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe. Niestety nie zawsze wszystko idzie po Twojej myśli. Co w przypadku wad wzroku u dziecka? Jak rozpoznać, badać i leczyć? Aby dowiedzieć się więcej na temat wad wzroku u dzieci przeczytaj ten artykuł.

Jak przygotować dziecko na badania laboratoryjne?

04/10/2016
Pobranie krwi lub innych materiałów do badań laboratoryjnych może wywołać dreszcze u niejednej dorosłej osoby, trudno więc dziwić się, że dziecko się boi. Rodzice próbują zaoszczędzić swoim pociechom zbędnych nieprzyjemności przed wizytą w laboratorium. Jak przygotować dziecko psychicznie i fizycznie do badań?   

Zespół Downa – jak zapewnić dziecku szczęśliwe życie

27/09/2016
Zespół Downa – to często brzmi jak wyrok. Rodzice po usłyszeniu diagnozy potrzebują nie tylko wsparcia psychicznego i emocjonalnego, ale także wiedzy, jak opiekować się odmiennym dzieckiem. Z powyższego artykułu dowiesz się jak zapewnić szczęśliwe życie dziecku z Downem.

Problemy ze słuchem- jak przebiega badanie audiologiczne u dziecka

24/09/2016
Zastanawiasz się na czym polega badanie audiologiczne? Lekarz na ostatniej wizycie dziecka, wskazał konieczność wykonania takiego badania? Sprawdź , co to jest za badanie, jak przebiega i jak należy przygotować do niego dziecko w dalszej części tego artykułu!

Nauka pływania dla niemowlaków- kiedy zacząć i jakie to przynosi korzyści?

20/09/2016
Dla wielu rodziców pytanie czy  nauka pływania dla niemowlaków - kiedy zacząć i jakie to przynosi korzyści jest istotnym problemem. A przecież przez całą ciąże to właśnie woda była naturalnym środowiskiem, w którym rozwijało się i rosło dziecko.  Aby rozwiać wątpliwości zapraszam do dalszej lektury.

Jak odpowiednio dbać o higienę noworodków?

18/07/2016
Oczekujesz pierwszego dziecka i zastanawiasz się jak prawidło dbać o higienę takiego maluszka? O tym jak prawidłowo przewijać, jak przygotować malca do kąpieli i o jakich dodatkowych zabiega pielęgnacyjnych należy pamiętać, dowiesz się z tego artykułu!

Wady i zalety gimnastyki korekcyjnej u dzieci

15/07/2016
Według statystyk ok. 90% dzieci i młodzieży ma stwierdzoną wadę postawy, która zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Nasi rodzice i dziadkowie na pewno pamiętają, że w szkole w ramach lekcji wychowania fizycznego odbywały się zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Miały one na celu poprawić naszą sylwetkę, postawę ciała już w wieku dziecięcym. Poznaj wady i zalety gimnastyki korekcyjnej.