Ciąża

HIV u ciężarnej a poród

27/12/2017
Kobieta zarażona wirusem HIV, która jest w ciąży ma szanse na urodzenie zdrowego dziecka pod warunkiem, że ma świadomość swojej choroby oraz znajduje się pod specjalistyczną opieką ginekologa i specjalisty od wirusa HIV. Ciąża taka jest najczęściej rozwiązywana poprzez metodę cesarskiego cięcia.

Wpływ środków psychoaktywnych na zdrowie i życie dziecka podczas ciąży

15/12/2017
Dieta kobiety w ciąży jest istotnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. Spożywanie alkoholu, nikotyny, narkotyków czy przyjmowanie leków psychotropowych może mieć niekorzystny wpływ na życie i zdrowie dziecka w łonie matki.  Dziecko może przyjść na świat z wadami wrodzonymi, przewlekłymi, niepełnosprawnością lub prowadzić może śmierci noworodka.

Test na ojcostwo

12/12/2017
Test na ojcostwo to nic innego jak badanie, które ma wykluczyć czy dany mężczyzna jest ojcem dziecka. Jednak na czy dokładnie polega taki test? Czym różni się test robiony indywidualnie od testu sądowego? I czy można wykonać test jeszcze podczas trwania ciąży?

Ciąża i poród w ramach NFZ

06/12/2017
Ciąża to czas stałej opieki medycznej,  regularnych wizyt u ginekologa, badań i testów laboratoryjnych. Zatroszcz się o siebie w czasie ciąży i porodu. Czytając nasz artykuł dowiesz się m. in. jakie masz prawa i jakie badania można wykonać w ramach NFZ.  

Wczesne objawy ciąży

15/11/2017
Każda ciąża przebiega w inny sposób. Tak jak nie ma dwóch takich samych dorosłych osób lub dzieci, tak historia dziewięciu miesięcy, w trakcie których spodziewamy się dziecka, jest każdorazowo inna. Dlatego symptomy ciąży mogą różnić się w przypadku każdej kobiety, w dodatku, mogą się różnić w każdej z kilku ciąż przechodzonych przez tą jedną kobietę.

Jak przetrwać upały w ciąży?

08/08/2017
Upały mogą przyczynić się różnych dolegliwości, które mogą odczuwać szczególnie kobiety w ciąży. W artykule znajdziesz porady dla przyszłych mam jak przetrwać upalne dni.

Skracająca się szyjka macicy

03/08/2017
Szyjka macicy to narząd, który chroni płód przed czynnikami zewnętrznymi i pomaga utrzymać dziecko w łonie matki. Zwykle szyjka ulega skróceniu w momencie porodu. Jeśli do skrócenia dochodzi w trakcie trwania ciąży, na długo przed jej rozwiązaniem, nie jest dobrym objawem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat skracającej się szyjki macicy.

Seks w ciąży - na co uważać?

25/06/2017
Seks to jeden z ważniejszych elementów relacji partnerskiej. Gdy przyszli rodzice oczekują narodzin dziecka, wcale nie muszą zupełnie rezygnować z seksu. Są jednak sytuacje, kiedy trzeba być ostrożnym. Na co trzeba uważać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Aplikacje na telefon do monitorowania ciąży

25/05/2017
W dzisiejszych czasach większość przyszłych mam ma smartfona, a co za tym idzie, ma również możliwość instalowania różnych aplikacji. Ostatnio wielką popularnością cieszą się aplikacje na telefon do monitorowania ciąży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Naprotechnologia - na czym polega?

18/04/2017
Niepłodność jest coraz częstszym problemem. Wiele par doświadcza trudności związanych z zajściem w ciąże lub jej utrzymaniem. Dotyka ona zarówno kobiety, jak i mężczyzn i niesie za sobą poważne konsekwencje. Jednym ze środków radzenia sobie z niepłodnością jest naprotechnologia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Planowanie płci dziecka

15/03/2017
Dziewczynka czy chłopiec? Przyszli rodzice zgodnie podkreślają, że liczy się dla nich to, żeby dziecko było zdrowe. Jednak każdy skrycie marzy o maluchu określonej płci. Czy można zaplanować płeć dziecka? Dowiedz się z naszego artykułu!

Dieta w cukrzycy ciążowej

15/02/2017
Jeżeli dowiedziałaś się, że masz cukrzycę ciążową, boisz się i nie wiesz, co Cię czeka nie wpadaj w panikę. Przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz informacje na ten temat.

Domowe sposoby jak radzić sobie ze zgagą w czasie ciąży

10/01/2017
W czasie ciąży zgaga to najczęstsza przypadłość doskwierająca przyszłym matkom. Możemy mieć z nią problem nawet przez cały okres trwania ciąży, natomiast w ostatnim trymestrze uskarża się na tą przypadłość aż 3/4 kobiet. Dowiedz się jak sobie z tym radzić domowymi sposobami.

Produkty zakazane w ciąży - zadbaj o rozwój i bezpieczeństwo swojego dziecka

24/11/2016
Kobiety ciężarne wielokrotnie zastanawiają się co powinny jeść, aby ciąża rozwijała się prawidłowo. Wbrew pozorom ta dieta wcale nie musi być restrykcyjna, jeśli wiemy co naprawdę szkodzi naszemu dziecku, a co jest tylko mitem powtarzanym z pokolenia na pokolenie. Czytając artykuł dowiesz się co jeść, a czego unikać.