Uroda

Czy da się pozbyć ginekomastii?

Publikacja: 27 listopad 2023
Ginekomastia (inaczej przerost gruczołu piersiowego), czyli jedno- lub obustronne powiększenie piersi może dotykać od 30 do 50% mężczyzn w różnym wieku. Z tym budzącym wstyd defektem zmagają się nastolatkowie, jak i seniorzy. Wielu z nich zastanawia się, czy da się pozbyć ginekomastii. Współczesna medycyna estetyczna oferuje pacjentom chirurgiczne leczenie ginekomastii, jak i zabiegi liposukcji nutacyjnej. Sprawdź, jak usunąć ginekomastię i jakie są źródła tego dość powszechnie występującego problemu u mężczyzn.

Skąd się w ogóle bierze ginekomastia?

Jeśli chodzi o rodzaje ginekomastii, możemy wyróżnić:
  • ginekomastię prawdziwą (wywołaną zwykłym rozrostem tkanki gruczołowej piersi),
  • ginekomastię rzekomą (inaczej lipomastię), ma związek z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.
Ginekomastia (łac. gynaecomastia) to efekt zaburzeń hormonalnych. Przypadłość może być skutkiem zaburzonej równowagi. między androgenami (testosteronem) a estrogenami. Najbardziej widoczny objawem ginekomastii, który powoduje zakłopotanie i wstyd u mężczyzn jest obrzęk oraz powiększenie piersi.

Tzw. przerost gruczołu piersiowego może być powiązany z otyłością u pacjenta. Jak pokazuje praktyka lekarska, niekiedy ginekomastia jest symptomem niepożądanego działania niektórych leków, np. antydepresantów. U części osób specjaliści diagnozują ginekomastię idiopatyczną, gdy nie sposób ustalić jednoznacznej przyczyny. Gdzie można poddać się usunięciu przerostu gruczołu piersiowego? Leczenie ginekomastii oferuje m.in. Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.

Jakie są sposoby na pozbycie się ginekomastii?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie artykułu, jeśli pacjent zechce, może usunąć ginekomastię za pomocą różnych technik zabiegowych. Co więcej, u mężczyzn z rozpoznanym zaburzonym poziomem testosteronu nieocenione jest również leczenie farmakologiczne, w jakiej formie? Zwykle są to zastrzyki domięśniowe lub też odpowiednio dobrane maści o działaniu miejscowym.

Jak wygląda leczenie mężczyzn chorujących na otyłość (z lipomastią)? Wskazane jest wdrożenie diety z deficytem kalorycznym, najlepiej opracowanej przez dietetyka klinicznego, który uwzględni stan zdrowia i ewentualne choroby przewlekłe, z którymi zmaga się większość otyłych pacjentów. Należy także zmienić tryb życia i zadbać o systematyczne ćwiczenia fizyczne (dzięki utracie masy ciała możemy w ten sposób osiągnąć oczekiwane rezultaty i pozbyć się przerostu gruczołu piersiowego).

Bardzo dobre efekty terapeutyczne w leczeniu ginekomastii prawdziwej, jak i rzekomej daje liposukcja nutacyjna. To popularna alternatywa dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Zabieg liposukcji nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, pacjent nie musi też obawiać się dużych blizn. Technologia nutacyjna charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Liposukcja nie jest bolesna, gdyż zabieg jest przeprowadzany w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu. Cała procedura trwa około 60 minut. Lekarz może odessać podczas zabiegu z każdej piersi od około 200 do 400 ml zbędnej tkanki tłuszczowej. Ważne jest tutaj duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje specjalisty przeprowadzającego liposukcję nutacyjną (jak i przy chirurgicznym wycinaniu gruczołu sutkowego).

Pamiętajmy również, że metoda usuwania ginekomastii u mężczyzn zawsze jest dobierana indywidualnie, w zależności od danego przypadku.

Dla kogo przeznaczone jest leczenie ginekomastii?

Nadmiernie przerośnięte męskie piersi mają destrukcyjny wpływ na kondycję psychiczną mężczyzny. Wstyd, wycofanie z kontaktów towarzyskich, czy brak zadowolenia z siebie, to częste skutki związane z posiadaniem ginekomastii rzekomej, jak i prawdziwej. Dlatego zabieg może być rozsądnym rozwiązaniem dla każdego mężczyzny, który chce odzyskać męski wygląd i poczuć się dobrze w swoim ciele. Oczywiście kuracja wymaga przejścia rozmowy kwalifikującej do zabiegu oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Chcesz zlikwidować ginekomastię (rzekomą lub prawdziwą) za pomocą liposukcji nutacyjnej? Więcej ważnych informacji na temat tej techniki zabiegowej znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl
Artykuł sponsorowany

Ostatnie publikacje