Uroda

Osocze bogatopłytkowe - jak wygląda? Wady i zalety

Publikacja: 12 listopad 2018 Ostatnia aktualizacja: 20 listopad 2018

Czym jest i jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe jest przygotowanym z krwi pacjenta preparatem zawierającym różnego rodzaju czynniki wzrostu. Czynniki te mają przede wszystkim właściwości stymulujące procesy naprawcze skóry. Sam zabieg wykonywany jest metodą mezoterapii igłowej. To z kolei powoduje namnażanie się nowych, zdrowych komórek, a w konsekwencji poprawę kondycji i wyglądu poszczególnych tkanek objętych terapią. Metoda ta jest w 100% biokompatybilna, dlatego zagrożenie wystąpienia alergii lub skutków niepożądanych jest praktycznie zerowe. Wampirzy lifting to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego (PRP - Plateled Rich Plasma), w celu wypełnienia zmarszczek. PRP to pobrane z krwi pacjenta osocze, które zawiera peptydy, bogate w czynniki  wzrostu pobudzające inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry. Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg nie należy do nieprzyjemnych.
Ze względu na cenne właściwości przyśpieszające gojenie się skóry oraz odnowę komórkową osocze bogatopłytkowe może również znacząco spowolnić procesy starczenia się skóry.

Wampirzy lifting – wskazania

Istenieje szereg wskazań do zastosowania osocza bogatopłytkowego. Przede wszystkim zabieg wykonujemy, by zrewitalizować skórę twarzy, dłoni czy szyi. Wskazaniem do użycia osocza bogatopłytkowego jest też z pewnością likwidacja zmarszczek pojawiających się na skórze twarzy, między innymi w okolicach oczu lub ust. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje ten preparat z krwi nie tylko w profilaktyce i walce ze starzeniem się skóry. Terapia obecna jest również w leczeniu blizn oraz wypadania włosów.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: choroby nowotworowe, ciąża, karmienie piersią, choroby krwi, leczenie niektórymi antykoagulantami leki przeciwzakrzepowe oraz aktywna opryszczka lub inne aktywne infekcje skóry.

Efekty zabiegu utrzymują się od około pół roku do roku w zależności m. in. od stanu wyjściowego skóry, trybu życia i narażenia na czynniki środowiskowe np.: promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, oraz od wieku pacjenta.
 
Wybierając zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, należy uważać w szczególności na drogie kremy i maseczki z dodatkiem osocza. Nie mają one nic wspólnego z właściwościami i efektami zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.
Osocze bogatopłytkowe to naprawdę potężne narzędzie w walce o lepszy wygląd, a w dodatku łatwo dostępne. Można wręcz powiedzieć, że zawsze mamy je pod ręka.
Źródło:
dr. Marek Wasiluk ,,Medycyna estetyczna bez tajemnic"

Ostatnie publikacje