Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ

Wpływ doleglowości odkręgosłupowych na zdrowie
14 październik 2014
Siedzący tryb życia, ograniczona aktywność fizyczna przyczynia się do niekorzystnych zmian w kręgosłupie. Według statystyk na bóle kręgosłupa cierpi 80% społeczeństwa. Najczęstszą przyczyną są przeciążenia lub przepracowania na odcinkach kręg...

Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nowościach w serwisie dodaj swój
adres e-mail:
Zapisując się do Newslettera
akceptujesz jego Regulamin
Forum

prezerwatywa - czy skutecznie chroni przed chorobami?

Kategoria: Zdrowie » Seks i Antykoncepcja
Autor Wypowiedź

Nastka
Wysłany: 11:26 (23.07)
O skuteczności prezerwatywy jako środka antykoncepcyjnego można przeczytać wiele rozbieżnych opinii. A jak wygląda jej skuteczność jeśli chodzi o choroby przenoszone drogą płciową? przed czym chroni a przed czym nie?

agusia
Wysłany: 21:06 (29.07)
napewno znacznie ogranicza ryzyko zarażenia się np HIV, ale raczej w 100 % nie zabezpiecza.

renaata
Wysłany: 23:01 (02.08)
jak dotąd jest to jedyny środek antykoncepcyjny który w jakimkolwiek stopniu chroni przed chorobami wenerycznymi. co nie oznacza że jest niezawodny.

ninka
Wysłany: 16:24 (03.08)
kiedyś czytałam, że prezerwatywa jest praktycznie 100% zabezpieczeniem przed chorobami przenoszonymi drogą płciową...

renaata
Wysłany: 21:06 (04.08)
no nie wiem... nawet jeśli tak jest teoretycznie, to warto zauważyć, że jej niska skuteczność już jako środka antykoncepcyjnego jest związana z tym, że jest dość "skomplikowana" ;) w użyciu. Obawiam się, że to samo może dotyczyć skuteczności w ochronie przed chorobami...

Nastka
Wysłany: 20:06 (05.08)
Ok. Nie chce wdawać się w szczegóły, ale jeśli partner prowadził wcześniej "rozrywkowy" tryb życia, to czy jest możliwe, że teraz może przenieść na aktualną partnerkę jakąś chorobę weneryczną, której objawy u niego samego nie występują? Nie mówię tu o HIV... Jeśli tak, to jakie badania powinien u siebie zrobić?

renaata
Wysłany: 22:46 (08.08)
Myślę że jak najbardziej może. Najlepiej, jeśli pójdzie do jakiegoś dermatologa-wenerologa i szczerze przedstawi sprawę.

jovka
Wysłany: 14:05 (12.08)
Zgadzam się. Przecież jest wiele chorób (i to nie tylko przenoszonych drogą płciową) które początkowo rozwijają się nie dając poważnych objawów. Wenerolog może zlecić odpowiednie badania laboratoryjne.

Wiolka
Wysłany: 17:00 (09.09)
chyba nawet z prezerwatywą nie zdecydowałabym sie na współżycie z kimś kto powiedziałby mi że ma HIV. Bałabym się

ninka
Wysłany: 07:41 (14.09)
niestety nie wszyscy o tym jawnie mówiąm narażając innych na niebezpieczeństwo choroby...

bas_ka
Wysłany: 19:29 (14.09)
bo boją się odrzucenia takiego o jakim mówi Wiolka (choć jestem podobnego zdania), ale też w życiu przy zwykłych codziennych czynnościach

renaata
Wysłany: 11:12 (18.10)
To jest ogólnie delikatna sprawa... Zbyt często HIV jest traktowany jako temat tabu, co ogólnie powoduje, że często nie wiemy na jego temat tyle, ile powinniśmy. Sytuację pogarszają też różne mało przyjemne mity na temat tego wirusa...

diabetyczka
Wysłany: 08:12 (29.10)
niewiele wiem o hiv, ale jeśli ktoś chce być z osobą zakażoną, to może oprócz prezerwatywy, można brać jakieś środki doustnie ograniczające ryzyko?

jovka
Wysłany: 21:17 (19.11)
Właściwie nie wiem... Słyszałam o jakimś preparacie używanym jak żel plemnikobójczy, który dodatkowo ogranicza ryzyko, ale to jest wprowadzane za granicą, w krajach, gdzie kobiety nie mogą lub nie chcą (z różnych względów, kulturowo - społecznych) skłonić partnera do stosowania prezerwatywy, a jednocześnie jest duży odsetek ludzi zakażonych. Dużo o tym pisano, jednak środek jest raczej mało skuteczny.

Nastka
Wysłany: 09:21 (29.11)
Swoją drogą, słyszałam, że osoby zakażone mogą mieć dzieci - można też zapobiec przeniesieniu wirusa na dziecko lub partnera. Ciekawa jestem, jak to możliwe. Czy wchodzą w grę tu jakieś metody sztucznego zapłodnienia?

renaata
Wysłany: 09:01 (30.11)
Tak in vitro oraz tzw. sztuczna inseminacja (tańsza metoda). Poza tym kiedyś trafiłam na statystyki - ryzyko przeniesienia wirusa z matki na dziecko (zakładając, że to kobieta jest nosicielem) wynosi 2- 40%. Większym zagrożeniem jest też sam poród i karmienie niż okres ciąży.

jovka
Wysłany: 23:08 (05.12)
40% to moim zdaniem zyt duże ryzyko, żeby zdecydować się an taki krok. Zwłaszcza, że to jest ryzyko dla dziecka, na które decyduje się w takiej sytuacji przyszły rodzic.

tina
Wysłany: 17:45 (28.03)
Jakoś trudno wyobrazić mi sobie osobę, która przed współżyciem mówi" Słuchaj mam HIV, ale możemy zabezpieczyć się prezerwatywą". Takie osoby albo nie wiedza o tym, że są zarażone, albo nie mówią o tym partnerowi. Ja nigdy w życiu bym nie podjęła takiego ryzyka.

zolza
Wysłany: 16:00 (29.03)
no fakt raczej się nie zdarza, żeby zarażona osoba się tym chwaliła. Ale to raczej tyczy się "przygodnego seks" bo raczej partnerzy którzy swą ze sobą jaki czas nie maja przed sobą tajemnic.

bond007
Wysłany: 14:51 (13.04)
Osoby z HIV nie chwalą się, że są chore, ale kiedy o tym wiedzą i podejmują z kimś współżycie bez informowania tej osoby o chorobie, to popełniają przestępstwo.. Pamiętam, że w mediach rozdmuchiwali sprawę jakiegoś pana, który świadomie zaraził parenaście kobiet i postawiono mu zarzuty.

Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone