Wyniki dla frazy: inne

Znaleziono 461 artykułów

Leczenie Choroby Parkinsona - lewodopa i inne leki...

05/04/2012
Choroba Parkinsona nie wymaga leczenia szpitalnego. Najczęstszą formą terapii jest leczenie farmakologiczne, które ma na celu poprawienie jakości życia chorego poprzez spowolnienie tempa rozwoju przypadłości.

Lekarze przepisują antybiotyki.. A pacjenci? Czy mają wystarczającą wiedzę na ich temat?

15/11/2008
Antybiotyki to jedne z leków najczęściej przepisywanych na receptę. Są na ogół bezpieczne i skuteczne w leczeniu zarówno lżejszych zakażeń bakteryjnych, np. zapalenia spojówek, jak i zakażeń zagrażających życiu, np. zapalenia płuc, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy posocznicy (sepsy). 18 listopada przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa najważniejsze informacje.

Cukrzyca - Czym jest i jakie są jej odmiany?

28/09/2011
Jest nazywana chorobą cywilizacyjną. Około 5% populacji choruje na cukrzycę. Prawdopodobnie przynajmniej połowa chorych na cukrzycę typu 2 nie jest zdiagnozowana. W ostatnich latach liczba zachorowań dramatycznie wzrasta - zwłaszcza w krajach dynamicznie rozwijających się! Niepokojący jest również fakt, że cukrzyca coraz częściej wykrywana jest u dzieci. Jakie mogą być objawy cukrzycy, jak z nią żyć?

Astma

05/06/2009
Astma występuje wtedy, gdy główne drogi oddechowe prowadzące do płuc, zwane oskrzelami dużego i średniego kalibru, są w stanie zapalnym. Mięśnie ścian oskrzeli kurczą się i wytwarza się dodatkowy śluz. Przepływ powietrza z płuc zmniejsza się, często powodując świszczący oddech...

Dokumenty potwierdzające prawo do świadczeń

07/10/2009
Gdzie i na jakich zasadach możemy skorzystać ze świadczeń w ramach NFZ? Jakie kroki należy podjąć zmieniając adres zamieszkania? Jakie dokumenty potwierdzają prawo do świadczeń? Czy specjalistę należy wybrać w swoim rejonie?

Dziecko bezpieczne zimą

22/12/2010
Zima jest okresem w którym szczególnie należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo dziecka. Poznaj zagrożenia oraz proste zasady, które pozwolą ochronić jego zdrowie, zmniejszyć ryzyko zachorowań i urazów.

Czym jest nowotwór?

29/04/2011
Jedną z najczęstszych i zarazem najniebezpieczniejszych chorób dzisiejszego świata są nowotwory. Z czego i w jaki sposób powstaje nowotwór. Jaki jest podział nowotworów? Czym charakteryzuje się nowotwór, jaki ma kształt i skąd biorą się przerzuty?

Gdy dziecko zostaje w szpitalu

14/10/2008
Mimo największych starań rodziców i lekarzy wiele dzieci może w którymś momencie życia wymagać leczenia szpitalnego. Dobrze jest przygotować się psychicznie na taką ewentualność, czy to pod kątem przypadków nagłych, czy też np. planowego zabiegu chirurgicznego. Przyjrzyjmy się więc bliżej szpitalom dziecięcym, a takżeszpitalowi jako takiemu, by ułatwić ci poruszanie się wśród jego struktur, personelu, zdobyczy techniki i procedur na wypadek, gdybyście ty i twoje dziecko musieli kiedyś zetknąć się z nimi osobiście.

Leki w podróży

22/07/2009
Powstanie tanich linii lotniczych znacząco zwiększyło w ostatnich latach liczbę podróży międzynarodowych, zarówno służbowych, jak i turystycznych. Ludzie przemieszczają się do coraz bardziej egzotycznych regionów świata. Niewiele jest obecnie miejsc na kuli ziemskiej, do których nie można dotrzeć, a turyści wybierają także takie kraje, w których narażeni są na choroby tropikalne i gdzie pomoc lekarska jest trudno dostępna. Dlatego planując wyjazd, warto poznać potencjalne zagrożenia...

Dysfazja u dzieci

02/11/2009
Uszkodzenie ośrodków mowy w mózgu człowieka dojrzałego powoduje utratę mowy, czyli afazję. Uszkodzenie okolic ważnych dla przyszłego rozwoju mowy u małego dziecka jest przyczyną zaburzeń rozwoju mowy. Nie możemy tego stanu nazywać afazją, nie można bowiem utracić czegoś, czego się jeszcze nie posiada.

Napady astmy - co je wyzwala?

25/11/2009
Możesz odnieść wrażenie, że lista substancji i sytuacji podejrzanych o to, że powodują u dziecka napad astmy lub tych, które na pewno go wyzwalają, stale się wydłuża, Jednak im więcej wiesz o potencjalnych zagrożeniach, tym łatwiej możesz unikać czynników wyzwalających chorobę, a tym samym chronić dziecko.

Badania optometryczne i okulistyczne

05/08/2010
Niezależnie od tego czy jesteś osobą młodą czy starszą, regularne badania okulistyczne i optometryczne są sprawą istotną i podstawową. Regularne badania wzroku dają dobre widzenie na lata! Sprawdź z jakich badań i jak często powinniśmy korzystać...

Zawroty głowy i omdlenia

02/09/2010
Utrzymanie równowagi wymaga złożonego współdziałania różnych części ciała. Mózg musi koordynować stały przepływ informacji z oczu, mięśni i ścięgien oraz ucha wewnętrznego. Wszystkie te części ciała współpracują, aby pomóc w utrzymaniu pozycji pionowej i dać poczucie stabilności przy poruszaniu się. Jeśli ten precyzyjny mechanizm ulegnie zaburzeniu tracimy równowagę, mamy do czynienia ze stanami zawrotów głowy, a niekiedy omdleniami.

Ćwiczenia fizyczne w ciąży

18/12/2010
Zachowanie aktywności fizycznej w okresie ciąży pomaga lepiej radzić sobie z jej wyzwaniami. Przygotowuje również kondycję, która z pewnością przyda się w związku z obowiązkami, jakie niesie przyszłe macierzyństwo.