Wyniki dla frazy: kolonoskopia na nfz

Znaleziono 1609 artykułów

Refundacja leków

28/09/2016
Gdzie szukać informacji o lekach refundowanych? Kto ma do nich prawo? Jakie informacje powinny znaleźć się na recepcie, która jest podstawą ich wydania? Zasady refundacji znajdziesz w artykule.

Leki refundowane i uprawnienia do bezpłatnych leków

23/11/2009
Które leki możemy uzyskać za darmo, a ile zapłacimy za inne? Kiedy możemy zamienić zapisany specyfik na tańszy? Sprawdź w jakich przypadkach przysługują dodatkowe uprawnienia do zniżek i bezpłatnych leków.

Czym się różni kolonoskopia od kolonografii?

18/09/2018
Kłopoty z dolnym odcinkiem przewodu pokarmowego dotyczą coraz większej liczby osób niezależnie od wieku czy płci. Do badań diagnostycznych w przypadku problemów z dolnym odcinkiem przewodu pokarmowego zalicza się m.in. kolonoskopię i kolonografię. Pozwalają na ocenę wewnętrznej powierzchni ścian jelit. Czy wiesz czym się różnią te badania? Odpowiedz znajdziesz czytając poniższy artykuł.

Czym jest dokument S1?

02/03/2014
Planujesz zamieszkać w innym państwie UE/EFTA, ale jesteś osobą ubezpieczoną w Polsce? Dzięki dokumentowi S1 będziesz mógł korzystać z opieki zdrowotnej w pełnym zakresie w miejscu zamieszkania!

Refundacja wyrobów medycznych

30/05/2017
W ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może skorzystać z refundacji wyrobów medycznych. Przeczytaj artykuł, aby poznać zasady korzystania z zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Ortodoncja w ramach NFZ - dla kogo?

11/06/2015
Spośród wielu wątpliwości dotyczących świadczeń na NFZ duża część dotyczy ortodoncji. Niestety bezpłatne leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia przysługuje tylko niektórym grupom osób i dotyczy ograniczonej puli świadczeń. Dowiedz się komu i co przysługuje w ramach leczenia ortodontycznego na NFZ oraz czy aparaty stałe są refundowane.

Jak ubezpieczyć się dobrowolnie?

29/11/2018
Czy wiesz, że sam możesz ubezpieczyć się dobrowolnie w ZUS. Gdy nie masz swojej działalności gospodarczej ani nie jesteś zatrudniony na żadną umowę możesz sam złożyć wniosek do ZUS o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne.

Rak jelita grubego - zadbaj o profilaktykę! Radzą Lekarze w Poznaniu!

01/10/2008
Czy wiesz, że wcześnie wykryty rak jelita grubego jest wyleczalny? Chciałbyś zadbać o profilaktykę, ale masz opory przed wykonaniem badania kolonoskopowego?  Nie zwlekaj! Wystarczy badanie kału na obecność markera M2PK. To nieinwazyjne badanie przesiewowe może uratować Ci życie...

Zaopatrzenie w wyroby medyczne – czyli do jakich sprzętów NFZ może nam dopłacić?

07/08/2015
Ostatnie rozporządzenie Ministra Zdrowia, dotyczące wykazu wyrobów medycznych wykonywanych na zlecenie weszło w życie 1 stycznia 2014 roku. Wówczas zmieniły się nie tyko obowiązujące wzory zleceń o przyznanie dofinansowania, ale także kwoty dofinansowania. Dowiedz się do jakich wyrobów medycznych NFZ może dopłacić, a jakie refunduje w całości.

Przesiewowe badanie raka jelita grubego

16/12/2018
Program badań przesiewowych ma na celu zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego o 60-90%. Badanie wykrywa polipy u ponad 25% badanych, których usunięcie znacznie ogranicza ryzyko choroby.

Kolonoskopia - podstawowe narzedzie profilaktyki jelita grubego

24/02/2016
Rak jelita grubego wraz z nowotworem płuc u mężczyzn i nowotworem piersi u kobiet należy do grupy nowotworów, które są najbardziej obarczone śmiertelnością. Chcesz się dowiedzieć jak zapobiec jego rozwojowi? Jakie badanie wykonać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem...

Wodne karetki pływające po jeziorach na Mazurach

16/08/2018
Lato i ciepłe temperatury zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu i korzystaniu z piękna i chłodu oferowanego przez jeziora. Jednak aby preferowana przez tak wielu odpoczywających ludzi forma rekreacji była bezpieczna NFZ zabezpieczył funkcjonowanie wodnych zespołów ratownictwa medycznego.

Przyjęcia poza kolejnością? Czyli o szczególnych uprawnieniach do świadczeń...

01/12/2010
Komu i kiedy przysługują szczególne uprawnienia do świadczeń? Czym różnią się uprawnienia kombatanta od inwalidy wojennego? Co przysługuje rodzinom osób represjonowanych? Kto i jakie leki może otrzymać bezpłatnie? Poznaj przepisy regulujące zakres dodatkowych uprawnień oraz grupy świadczeniobiorców, które mogą z nich korzystać.